• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Кабо-Верде
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Загальна інформація 

Столиця: м. Прайя
Населення: 525 000
Площа: 4 033 км²
Різниця в часі з Україною: -2
Офіційна мова: португальська
Визнана національна мова: кабувердьяну
Релігія: 85% населення римо-католики
Грошова одиниця: кабовердійський ескудо
Телефонний код країни: +238
Офіційні сайти Кабо-Верде, орієнтовані на іноземців: https://portondinosilhas.gov.cv/portonprd/porton.portoncv?p=B7B0B2BAC4C4C4 або http://www.guiadecaboverde.com/

Режим поїздок для громадян України: Візовий 

Можливе оформлення візи на кордоні (оформлення візи має бути попередньо узгоджено з імміграційною службою)

Місце розташування дипломатичного представництва: Брюссель, Лісабон

Посольство Кабо-Верде в Брюсселі 

Адреса: 29 Avenue Jeanne  1050 Brussels  Belgium

Номер телефону: +32 (0) 2 643 6270 

Факс: +32 (0) 2 646 3385

E-mail: [email protected]

Веб-сайт: www.embcv.be

Візова анкета: http://embcv.be/images/Form_pedido_de_visto.pdf

Інформація, щодо оформлення візи до Кабо-Верде: http://embcv.be/en/consular-services/visas

Посольство Кабо-Верде в Лісабоні 

Адреса: Avenida do Restelo, 33   1449-025 Lisboa  Portugal

Номер телефону: +351 213 041 440

Факс: +351 213 041 466

E-mail: [email protected]

Веб-сайт: http://embcv.pt/

Години роботи: з понеділка по п’ятницю, з 09.00 до 15.30

Інформація, щодо оформлення візи до Кабо-Верде: http://embcv.pt/lista_sub.asp?idarea=5&idsub=780

 

Культурні, релігійні та побутові рекомендації

Окремих, специфічних вимог до норм поведінки в Кабо-Верде немає.

Населення країни представлено мулатами португало-африканського походження (близько 70%), іншими африканськими національностями (близько 28%) і європейцями (в основному португальці).

Місцевим жителям властивий європейський стиль життя, вони законослухняні та мають високий рівень освіти і культури, характеризуються доброзичливим ставленням до іноземців. 

 

Державними святами у Кабо-Верде є: 1 січня - Новий рік; 13 січня - День демократії; 20 січня - Національний День Героїв; Страсна п'ятниця; Великдень; 1 травня - День Праці; 1 червня - День захисту дітей; 5 липня - Національний день; 1 листопада – День всіх святих; 25 грудня – Різдво.

 

Банки у Кабо-Верде працюють з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 15.00.

Звертаємо увагу, що банки обмінюють готівкову валюту. Найбільші готелі та ресторани приймають картки Visa. 

Безпекова ситуація

Кабовердійці є мирним народом, а країна характеризується соціальною стабільністю та відсутністю будь-яких конфліктів.

Безпекова ситуація спокійна. Останнім часом зріс рівень вуличної злочинності та порушень громадського порядку. Рекомендовано дотримуватися загальноприйнятих правил безпеки: при собі мати тільки необхідну кількість грошей; уникати «демонстрування» коштовних речей та їх місцерозташування у сумках, кишенях тощо; уникати носіння сумок та гаманців з боку дороги; уникати прогулянки наодинці, особливо у нічний час та у погано освітлених місцях; уникати людей, що просять милостиню або заманюють до закладів азартних ігор (зазвичай це шахраї) тощо.

Носіння зброї без спеціального дозволу вважається злочином.

Рекомендується зберігати всі документи у захищених від доступу сторонніх осіб та дітей місцях.

Рекомендовано мати при собі копію закордонного паспорта, а також зберігати копії паспортів (внутрішнього та закордонного), а також інших важливих документів, на персональних електронних скриньках з метою швидкого доступу до таких копій у випадку втрати оригіналів.

 

В Кабо-Верде існує доволі низька загроза вчинення терористичних актів. Проте, рекомендовано бути інформованим про глобальну небезпеку вчинення терористичних актів, які можуть трапитися в громадських місцях.

 

Необхідно пам’ятати про підвищену небезпеку під час практикування водних видів спорту, плавання, катання на човнах і рибного лову. Припливи та течії на узбережжях навколо островів дуже сильні.

У сезон дощів у Кабо-Верде з серпня по жовтень можуть утворюватися потужні тропічні урагани. 

Умови працевлаштування

Відповідно до національного законодавства, іноземець має право працювати в Кабо-Верде за наявності робочого контракту, підписаного компетентним представником у сфері працевлаштування – Генеральною Дирекцією у сфері праці (Direcção-Geral do Trabalho), та діючої візи для перебування на території країни. Дозвіл на проживання на території Кабо-Верде може бути отриманий після трьох років перебування в країні. Трудовий договір, підписаний з людиною, яка перебуває у країні нелегально, є недійсним.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на представництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність», «Працевлаштування за кордоном»).

Медичне страхування 

Медичні послуги в Кабо-Верде носять обмежений характер, зокрема в Боавішті. Крім того, певні ліки є в дефіциті або відсутні взагалі. Найбільші лікарні знаходяться в містах Прайя та Мінделу. Невеличкі філіали зазначених медичних установ розташовані по всій країні. На островах Брава та Санту-Антан відсутні функціонуючі аеропорти, тому евакуація та надання невідкладної медичної допомоги практично неможлива. 

 

Суттєвих загроз для здоров'я в Кабо-Верде немає. У країні практично відсутні типові африканські хвороби.

Для в'їзду в країну вакцинація та придбання медичного страхового полісу необов'язкові. Разом з тим необхідно враховувати, що в Республіці Кабо-Верде, як і в багатьох тропічних країнах, хоча і меншою мірою, є певні ризики вірусних, паразитарних та інфекційних захворювань. Тому необхідно пам'ятати, що, подорожуючи, ви знаходитесь в незвичних для вас умовах харчування, відпочинку, клімату, що створює підвищений ризик зараження і вимагає дотримання правил особистої гігієни.

Останнім часом, зафіксовано декілька підтверджених випадків зараженням вірусом Зіка. Таким чином, рекомендовано бути обережними та уникати укусів комах, особливо якщо ви є вагітною або плануєте вагітність.

Воду з відкритих джерел не рекомендовано вживати для пиття. Воду з водогону перед споживанням необхідно обов’язково прокип'ятити. Для пиття рекомендовано вживати бутильовану воду. Не бажано вживати лід, зроблений в барах з сирої води, тому що в ньому можуть зберігатися хвороботворні мікроорганізми.

Рибу та інші морські продукти не можна вживати сирими, оскільки що існує ймовірність зараження гельмінтами або отруєння токсинами.

Слід з обережністю вживати молочні продукти (в т.ч. сири) через небезпеку бруцельозу, сальмонельозу та інших інфекцій.

Необхідно частіше мити руки, особливо після повернення з вулиці додому, відвідування ринків і магазинів, перед прийомом їжі. Вживати ретельно приготовлену та термічно оброблену їжу, а також очищенні фрукти.

Фрукти і овочі перед вживанням потрібно ретельно промивати в проточній воді.

Подорожі автомобілем

Рух автотранспортних засобів, зазвичай не є завантаженим; сприятливі дорожні умови; кабовердійці, зазвичай, дотримуються правил дорожнього руху.

Необхідно зауважити, що сезон дощів у Кабо-Верде триває з середини серпня до середини жовтня. Проливні дощі можуть викликати повені та зсуви, що, у свою чергу, може ускладнити доступ до певних регіонів країни. 

Митні правила 

Ваш паспорт має бути дійсним протягом як мінімум 6 місяців з дня в’їзду до Кабо-Верде.

Не встановлено обмежень на ввезення та вивезення валюти, декларувати її необов'язково. Дозволено безмитне ввезення до Кабо-Верде 400 сигарет та до 2 л. алкогольних напоїв.

Заборонено ввезення, вивезення, зберігання та розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин, а також зброї без спеціального дозволу. Підлягає обов'язковому контролю ввезення рослин. Дозволено безмитне ввезення та вивезення свіжих фруктів та овочів (не більше 5 кг), а також інших продуктів та речей, «необхідних для особистого споживання».

Корисні номери телефонів екстрених служб

Задля забезпечення вашої безпеки або в екстрених ситуаціях користуйтеся такими телефонами: 

 

Швидка допомога – 130

Служба порятунку – 131

Поліція - 132

Довідкова служба - 102

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux