• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Австралії
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Рекомендації щодо правил поведінки

Основою багатокультурності та водночас великим здобутком Австралії є застосування принципу рівноправності всіх її громадян, включаючи народності не англо-кельтського походження, перед законом, який захищає їх права незалежно від раси, національності або мови та контролює процес створення умов для успішної асеміляції іммігрантів на її території. Відповідно до загальнонаціональної політики Австралії, основними правами національних меншин є:

1. рівноправність перед законом;
2. право на свободу (захист від дискримінації – расової, етнічної, релігійної або культурної);
3. рівні права на працевлаштування, в тому числі цей принцип розповсюджується на жінок та корінних жителів Австралії – аборигенів;
4. інші права, які відповідають законам демократичного суспільства.

Детальну інформацію щодо соціальних звичаїв та рекомендацій щодо поведінки в Австралії можна переглянути за наступним посиланням:

http://www.immi.gov.au/living-in-australia/choose-australia/about-australia/au-customs/

Валюта

На території Австралії знаходиться в обігу лише національна валюта – австралійський долар. Валюти інших країн обмінюються в аеропортах, банках, а також в спеціальних пунктах обміну. В країні широко поширена система оплати електронними банківськими картками, цілодобово функціонують банкомати, де можна отримати готівку за умови наявності ліквідної електронної картки.

Десятинна система серед грошових одиниць була введена в Австралії 14 лютого 1966 року. З того часу австралійський долар (A$) складається з 100 центів (с).

В обігу знаходяться монети (5с, 10с, 20с, 50с, $1 та $2), а також банкноти номіналом 5,10, 20, 50, 100 доларів. Банкноти виготовляються з м'якого пластику.

Безпекова ситуація у країні акредитації

Австралія вважається країною із середнім рівнем кримінальної небезпеки. Відвідувачам цієї країни слід остерігатись вуличних злочинів, нічних пограбувань, зокрема взлому автомобілів, що щоденно трапляються у віддалених районах Сіднею, Мельбурну та інших міст. Слід також мати на увазі, що в таких злочинах поширено застосування різної зброї. Іноді в денний час громадяни України також можуть стати жертвами кишенькових злодіїв.

У випадку виникнення скрутних ситуацій, зокрема пов’язаних з втратою документів або грошей, громадянину України слід

У випадку виникнення скрутних ситуацій, зокрема пов’язаних з втратою документів, громадянину України слід звернутись:

1. до служб пожежної, поліцейської або невідкладної допомоги за телефоном «000»;

2. до Посольства України в Австралії, яке знаходиться за адресою: Level 12, 60 Marcus Clarke street, Canberra, ACT 2601, телефон: 612/ 6230 5789, факс: 6230 7298.

Окрім того, інтереси України, включаючи надання, в разі необхідності, допомоги громадянам України, представляє Почесне консульство України в м. Мельбурн, яке очолюється громадянином Австралії Валерієм Ботте.

Адреса Почесного консульства в м.Мельбурн:

86 Rathnullen Quad, Doncaster Victoria 3108, Australia, телефон: 61/3 9848 6038.

Умови працевлаштування

На австралійському ринку робочої сили має місце високий рівень конкуренції. Зайнятість в Австралії залежить від економічних факторів, типу роботи та різних обставин, які можуть вплинути на наявність робочих місць в різних регіонах країни. Дозвіл на імміграцію не гарантує надання роботи, навіть якщо заявник був оцінений як висококваліфікований спеціаліст.

З питань програм з працевлаштування, пошуку роботи необхідно звертатись до: веб-сторінки австралійського уряду з питань працевлаштування, яка зокрема включає огляд ситуації щодо працевлаштування в Австралії та перелік спеціальностей: www.workplace.gov.au

Надання медичних, соціальних послуг

Медичні послуги

У разі необхідності отримання медичної допомоги необхідно звертатися до спеціаліста-терапевта, який за результатами огляду направляє пацієнтів до вузькоспеціалізованих спеціалістів. Напряму звернутися без напрвлення терапевта, як правило, не можливо.
В австралійських аптеках переважна більшість ліків відпускаються лише за рецептом лікаря.

Громадяни України, які прибули в Австралію на короткий термін можуть придбати приватну страховку через приватні страхові компанії.
Додаткову інформацію з питань медичного страхування можна знайти на веб-сайті: www.health.gov.au

Вивчення мови

В Австралії Департамент імміграції та громадянства надає два важливих види послуг для іммігрантів, яким потрібна допомога з оволодінням англійської мови:

1. програма англійської мови для дорослих іммігрантів (AMEP);
2. служба перекладів (TIS).

Детальну інформацію з питань навчальної програми AMEP можна отримати на веб-сайті: http://www.immi.gov.au/living-in-australia/help-with-english/amep/

Служба перекладів

Громадянин України, який не володіє англійською мовою, для вирішення своїх особистих питань з державними службами Австралії може скористатись Службою перекладів, яка функціонує цілодобово протягом тижня. З цією службою можна зв’язатись по тел: 131 450 (всередині Австралії).

Більш детальну інформацію з питань влаштування іммігрантів в Австралії можна знайти на веб-сайті у розділі “Settle in Australia”: http://www.immi.gov.au/living-in-australia/settle-in-australia/

Митні питання

Австралія застосовує жорсткі правила щодо ввезення з-за кордону: заборонених наркотичних препаратів, тваринної та рослинної сировини, предметів, вироблених з природних матеріалів, деяких продуктів харчування, деяких медичних продуктів, зокрема тих, які містять великий відсоток наркотиків.

Окрім цього, не дозволяється ввезення (за виключенням випадків) вогнепальної зброї, інших видів зброї та обладнання.

Рекомендується декларувати всі продукти харчування, а також предмети, вироблені з тваринної або рослинної сировини, включаючи дерев’яні культурні цінності, кемпінгові та спортивні приладдя. У випадку, якщо деякі предмети будуть представляти загрозу для австралійського навколишнього середовища або природи, вони конфіскуються або відправляються в країну відправника. У випадку, якщо деякі предмети мають залишки землі або рослин, вони відправляються в карантинну службу для очищення.

Порушення митних правил може призвести до застосування жорстких мір покарання, зокрема стягнення штрафу (мін. розмір 220 австралійських доларів). Більш серйозні порушення можуть призвести навіть до ув’язнення.

Для отримання більш детальної інформації необхідно звертатись до відповідних австралійських служб:

1. з медичних препаратів: тел: 1800 020 653 (по території Австралії) або 612/ 6232 8610 (з-за кордону), сайт: www.health.gov.au/

2. з ветеринарних препаратів: тел: 612/ 6272 5158, сайт: www.nra.gov.au

3. з вогнепальної та іншої зброї: тел: 1300 363 263 (по території Австралії) або 612/ 6275 6666, сайт: www.customs.gov.au

4. з захисту живої природи: тел: 612/ 6274 1900, сайт: www.ea.gov.au

Предмети, звільнені від накладення податку

Перелік предметів, які звільняються від сплати податків, включає:

1. предмети вартістю 900 австр. дол. (450 дол. на людину до 18 років), в разі якщо вони придбані за кордоном, у магазинах duty-free перед відбуттям з Австралії або вже звільнені від податку через податкову службу Австралії за спеціальною схемою, що передбачає повернення вартості податку туристам. Цей перелік може включати, наприклад, подарунки, сувеніри, камери, електронні прибори, шкіряні вироби, парфумерію, ювелірні вироби, часи та спортивні предмети. Алкогольні та тютюнові вироби не включаються у перелік.

2. 2.25 л алкогольних напоїв на одну дорослу людину.

3. 50 шт. сигарет або 50 гр. сигар або тютюнових виробів на кожну дорослу людину.

4. Особисті речі такі, як новий одяг, взуття, предмети особистої гігієни.

5. Особисті речі, які були у використанні не менше ніж 12 місяців (може вимагатись підтвердження дати покупки).

Моторні засоби та запчастини до них не відносяться до особистих речей.

Сплата митних зборів приймається у вигляді готівки, подорожніх чеків в австралійських доларах, персональних чеків австралійського банку, а також більшістю кредитних карток та EFTROS у всіх міжнародних аеропортах та деяких морських портах.

Для отримання більш детальної інформації з питань митних правил необхідно звертатись до Митної служби Австралії: тел.: 1300 363 263 (по території Австралії) або 612/ 62756666 (з-за кордону), сайт: www.customs.gov.au, з питань карантину з карантинних питань: тел.: 1800 020 504 або 612/2 9364 7222 або на сайт: www.aqis.gov.au

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Міжнародний телефонний код Австралії – 61. Якщо дзвонити з України, необхідно набрати 8-10-61+код міста (напр. 2 – Сідней, 3 - Мельбурн)+номер телефону.

Зворотне з'єднання забезпечується після набору 0011-380 + код міста + телефон.
В Австралії вернутись до служб пожежної, поліцейської або невідкладної допомоги можна за телефоном «000»

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux