14 травня ц.р. у Києві відбулося дев’яте засідання Спільного комітету експертів з реалізації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.
У переговорах взяли участь представники МЗС та інших причетних центральних органів виконавчої влади України, експерти Європейської Комісії, консульські посадові особи дипломатичних установ держав-членів ЄС в Україні.
Сторони відзначили досягнення позитивних результатів з імплементації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз. Так, згідно з оприлюдненими статистичними даними: 1) кількість візових відмов зменшилася з 2,03% у 2012 році до 1,9% – у 2013 р.; 2) у порівнянні з 2012 роком загальна кількість виданих шенгенських віз збільшилася на 274 тис. у 2013 році і досягла 1,56 млн. віз;
3) частка багаторазових віз перевищила показники минулих років і досягла 39%.
Українська сторона привітала затвердження 29 квітня ц.р. Європейською Комісією уніфікованого переліку документів, що мають подаватися громадянами України до консульських установ держав-членів ЄС на території України для оформлення віз.
З боку європейських партнерів було підтверджено готовність до більш повного використання положень посиленої Угоди про спрощення оформлення віз, зокрема з метою суттєвого збільшення питомої ваги багаторазових віз терміном дії на 5 років. У цьому контексті сторонами також досягнуто згоди стосовно тексту Вказівок щодо застосування посиленої Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, які буде формально затверджено протягом наступних тижнів.
Делегацію ЄК поінформовано про останні заходи, які було вжито українською стороною з метою завершення виконання першої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України та запровадження для громадян України безвізового режиму короткострокових поїздок.