• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Великої Британії
Опубліковано 17 липня 2015 року о 19:00

Режим в'їзду громадян України до Великої Британії

Режим в'їзду: Візовий

Аеропортова транзитна віза не вимагається, якщо особа прямує транзитом через аеропорт Великої Британії без виходу з цього аеропорту, без зміни терміналу, без проходження паспортного контролю та володіє підтвердженими квитками для вильоту із Сполученого Королівства в той же день (до 23 год. 29 хв.) і з того ж аеропорту.

 Як не потрапити до тенет работоргівців

Загальні правила безпечного працевлаштування за кордоном.

• Обов’язково переконайтесь, що Ваша робота за кордоном має законний статус. Ще до виїзду Ви маєте отримати дозвіл на роботу або робочу візу - робочу, а не туристичну.

 • Обов’язково звертайтесь до посольства країни призначення особисто, особливо якщо Ви звертаєтесь за робочою візою.

 • Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся терміново до консульства України в Единбурзі за телефоном "Гарячої" лінії: +44 7423290618.

• Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів,пов’язаних із поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/або друзям в Україні. 

• Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне й надійне місце проживання. Повідомте рідним та/або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця. Поділіться цією інформацією щонайменше з трьома рідними та близькими людьми!

 • Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми.

В Україні діють деякі злочинні групи, які продають людей у рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування. Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.

Зателефонуйте до Центрів консультування мігрантів і дізнайтеся більше, як мінімізувати ризик стати жертвою торгівлі людьми.

• Обов’язково ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у відповідній країні призначення; у більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості, робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві.

• Обов’язково запитайте свого закордонного роботодавця про медичне обслуговування та соціальний захист, на які Ви можете розраховувати. Пам’ятайте, що роботодавці мають обов’язки по відношенню до своїх працівників.

 • Обов’язково запишіть перелік умов угоди з роботодавцем, щоб до виїзду чітко усвідомити свій зиск від працевлаштуванням за кордоном та свої обов’язки.

 Подбайте про власну безпеку заздалегідь!

Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожі чи життя за кордоном

Зателефонуйте до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501 527 пн-пт з 10:00 до 21:00,сб з 10:00 до 18:00 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні  безкоштовно з номерів life, Київстар, Beeline та MTS 

WWW.STOPTRAFFICKING.ORG.UA

Для перевірки легальності роботи посередника з працевлаштування за кордоном звертайтеся до МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ:

(044) 289-50-97, щоденно з 17:00 до 18:00

Безпекова ситуація у Великій Британії

На території Великої Британії рівень терористичної загрози знижено з «критичного» до «значного».

На території Великої Британії рівень терористичної загрози знижено з «критичного» до «значного». Це означає, що терористична атака є дуже імовірною https://www.gov.uk/terrorism-national-emergency.

У зв’язку з існуванням загрози здійснення терористичних актів на території великих міст Великої Британії, зокрема, Лондона і Манчестера, а також у Північній Ірландії, громадянам України, які планують відвідати або перебувають на цій території, рекомендується проявляти пильність під час відвідання місць масового скупчення людей (торгівельні центри, місця проведення спортивних та розважальних заходів, визначні історично-культурні пам’ятки тощо), відслідковувати повідомлення місцевих органів про надзвичайну ситуацію, дотримуватися інструкцій місцевих правоохоронних і рятувальних служб.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України у Великій Британії за номером «гарячої лінії»  +447553483628, адреса електронної пошти [email protected]

Злочинність: Погіршення фінансової ситуації все частіше штовхає британців на порушення закону з метою отримання матеріальних благ. Відзначається зростання крадіжок особистого майна і пов'язаних з ними епізодів насильства проти особистості (до останньої категорії належить і зростання антиіммігрантських настроїв).

Шахрайство має великі масштаби. Це крадіжки з дебетових і кредитних карт, фіктивні тури та незаконний мережевий маркетинг.

При відвідуванні Великої Британії слід мати на увазі, що в будь-якому місті країни існують місця, куди не слід потрапляти туристу. В Лондоні районом з високим рівнем злочинності є Іст-енд. Висока криміногенна напруженість відзначається також у містах: Ліверпуль, Манчестер, Бірмінгем і Бредфорд.

Інтернет-сайт під назвою «Карта злочинності» розміщено у вільному доступі на офіційному домені поліції Великої Британії (http://maps.met.police.uk). Крім самої карти з умовними позначеннями і зручною навігацією, на порталі розміщені аналітичні таблиці рівня злочинності та перелік найпоширеніших правопорушень у кожному з регіонів країни, дізнатися телефони гарячої лінії.

Митні питання

Алкоголь та цигарки

У Велику Британію з країни, яка не є членом ЄС, безмитно можна ввезти наступну кількість тютюнових та алкогольних виробів:

 • 200 цигарок або 50 сигар, або 250 г тютюну;
 • 1 л спиртних напоїв міцністю понад 22 градусів або 2 л кріпленого вина до 22 градусів;
 • 16 л пива;
 • 4 л вина.

Інформація про дозволені категорії речей для безмитного ввезення до Сполученого Королівства з України: https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-outside-the-eu

Інформація про заборонені для ввезення до Сполученого Королівства речі (товари): https://www.gov.uk/duty-free-goods/banned-and-restricted-goods

У разі в’їзду до Сполученого Королівства з держави, що не входить до ЄС, дозволяється ввозити готівку в розмірі (еквіваленті) не більш, ніж 10 000 євро.

Автомобілі та бензин

Для ввезення до Великої Британії транспортного засобу для особистого користування на строк не більше 6 місяців необхідно заповнити митну форму С110 і направити її поштою в Бюро по звільненню від податків (National Import Reliefs Unit). При собі слід мати її копію. Декларувати автомашину на кордоні не потрібно. Основною умовою безмитного ввезення автомашини до Великої Британії є її вивезення до закінчення зазначеного терміну.

Студенти або особи, які працюють за контрактом, можуть безмитно ввозити транспортний засіб на період свого навчання або контракту, після чого його необхідно вивезти. При виїзді з країни копію форми слід відправити у вищезазначений орган. Ввезений транспортний засіб повинен також мати страховий поліс, чинний на території Великої Британії.

Ввезення бензину для особистого користування обмежене об'ємом бака автомашини. 

Ювелірні вироби

Особисті речі, в тому числі ювелірні вироби, коштовності і т.п. вартістю понад 4000 євро підлягають декларуванню.

Предмети, заборонені до ввезення / вивезення:

До ввезення до Великої Британії заборонені: військова амуніція, вибухові речовини, вогнепальна зброя, неліцензовані медикаменти, порнографічні матеріали, піратська продукція, а також м'ясо, риба, мед, яйця, молоко і деякі інші продукти тваринного походження.

Для особистого споживання згадані продукти харчування можуть бути ввезені в обмеженій кількості.

Санітарний і фітосанітарний контроль

Рослини, що ввозяться в країну поділяються на три категорії:

1. Заборонені для ввезення в країну, в основному це стосується всіх кореневих рослин, привезених не з країн ЄС.

2. Рослини, які повинні мати сертифікат відповідного органу країни експорту. До них відносяться дозволені для ввезення кореневі рослини, фруктові дерева, насіння соняшнику, зрізані квіти хризантем і герані (не з країн ЄС). Також можна ввозити не для продажу в особистому багажі невелику кількість квітів.

3. Дозволені для ввезення в країну рослини - насіння квітів, більшість видів зрізаних квітів, а також овочі, призначені для споживання, крім картоплі. Санітарний контроль на прикордонних переходах Великої Британії не здійснюється.

Ветеринарний контроль

Ввезення тварин в країну суворо обмежене та потребує наявності діючої ліцензії. Тварини також повинні пройти карантин. Кішки і собаки, які відповідають британським вимогам, а саме мають ветеринарний сертифікат і імплантований під шкіру спеціальний мікрочип, звільнені від проходження карантину. Для ввезення птахів потрібно санітарна ліцензія на їх імпорт.

Рекомендації щодо правил поведінки

Що стосується норм поведінки, британська нація є найбільш консервативною в Європі. У Великій Британії люди приділяють більшу увагу традиціям і звичаям, ніж в інших європейських країнах. Англійці пишаються своїми традиціями і ретельно зберігають їх. Кращий приклад - британський монарх Королева Єлизавета ІІ, парламентська монархія, грошова система, їх система заходів.

Англійці відомі як дуже ввічливі люди. У розмові намагайтесь уникати питань, що пов'язані з особистим життям.

На території Сполученого Королівства паління заборонено у всіх критих громадських місцях (пабах, школах, ресторанах тощо).

Рекомендується громадянам України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

Надання медичних, соціальних послуг

Жителі Сполученого Королівства отримують медичні послуги від загальнонаціональної організації охорони здоров'я, яка називається National Health Service (NHS). Більшість медичних послуг надаються безкоштовно, але за деякі необхідно платити. Лікування, що надається NHS, безкоштовно для всіх осіб у наступних випадках:

 • лікування в надзвичайних ситуаціях (але не подальше лікування);
 • лікування деяких інфекційних хвороб, що передаються;
 • обов'язкове психіатричне лікування.

Для того щоб отримувати безкоштовне NHS-лікування, необхідно мати дійсну візу, видану на термін більше 6 місяців. Якщо віза була видана на термін 6 місяців і менше, то іноземець не має права на лікування в NHS-шпиталі, за винятком екстрених випадків.

Працівники швидкої допомоги та госпіталю, як правило, не питають паспорта хворого або карти медичного страхування. У разі необхідності медичні працівники забезпечують послуги перекладача.

Аптеки. Більшість аптек у Великій Британії працює до 20:00 години, а на території Шотландії - до 18:00. Практично в кожному районі будь-якого міста можна знайти аптеку, відкриту до півночі. Кількість чергових аптек в Британії обмежена.

Термінова медична допомога: Система швидкої та невідкладної допомоги в країні працює безвідмовно і якісно. Правом на використання служби невідкладної медичної допомоги має кожен. Ті, хто постраждав в результаті нещасних випадків можуть звертатися до відділень невідкладної допомоги найближчої лікарні - casualty department, яке працює цілодобово і надасть їм необхідну медичну допомогу. Якщо стан хворого не дозволяє йому дістатися до лікарні звичайними видами транспорту, він може викликати машину швидкої допомоги за телефоном 999 і попросити, щоб вас з'єднали із службою швидкої допомоги - Ambulance.

Медичне страхування: Здійснюється за такою схемою. Фінансовою основою Національної системи охорони здоров'я є надходження від податків, які складають 90% бюджету охорони здоров'я. Тільки 7,5% бюджету формується за рахунок внесків роботодавців. Таким чином, Національна система охорони здоров'я практично існує за рахунок коштів, що вносяться платниками податків та виділяються урядом на охорону здоров'я зі статті витрат на соціальні потреби. У цілому, пацієнти сплачують 10% від вартості лікування. Усі працюючі підлягають обов'язковому страхуванню здоров'я за винятком непрацюючих жінок у шлюбі, які можуть приєднатися до страхування за добровільними програмами. За рахунок цих коштів часто надається фінансова допомога по тимчасовій непрацездатності у зв'язку із хворобою.

Санітарно-епідемічний стан країни - задовільний. Вода в кранах цілком придатнa для вживання.  У Великій Британії здійснюється державний контроль за якістю і безпекою харчових продуктів. Однак в останні роки є зростання внутрішньолікарняної інфекції, що пов'язано, ймовірно, з тим, що в госпіталях не проводиться роздільний прийом дітей і дорослих, всі пацієнти зосереджені в одному залі очікування на прийом до лікаря. Виклик лікаря додому не передбачений.

Захворюваність серед місцевого населення в середньому така ж, як у Європі.

Відзначається висока кількість серцево-судинних захворювань. В останні роки зросло число хворих на туберкульоз, венеричні хвороби. Великий відсоток вірусних захворювань.

Умови працевлаштування

Отримання дозволу на роботу у Великобританії є обов'язковим для всіх осіб, які не є громадянами Великобританії або Європейського Союзу. Дозволи на роботу видаються Відділом з видачі дозволів на роботу, який входить до складу Дирекції з імміграції Міністерства внутрішніх справ Великобританії. Імміграційні вимоги до осіб, які приїжджають до Великобританії з метою працевлаштування такі:

 • іноземець повинен мати дозвіл на роботу;
 • відповідати встановленим для отримання дозволу на роботу віковим категоріям;
 • повинен займатися діяльністю, яка вказана в дозволі на роботу;
 • не повинен займатися будь-яким іншим видом діяльності, крім того, який визначений у дозволі на роботу;
 • іноземець повинен бути в змозі фінансово забезпечувати себе та осіб, що знаходяться на утриманні, без використання громадських фондів державної допомоги.

Дозволи на роботу видаються на обмежений термін (не більше ніж на чотири роки), але дійсними для в'їзду в країну є лише протягом шести місяців з моменту видачі. Особи, які планують працювати у Великобританії, повинні добре володіти англійською мовою. Якщо іноземець вже працює у Сполученому Королівстві на підставі дозволу на працевлаштування, йому дозволяється на короткий термін виїжджати з країни і повертатися назад. Якщо він тимчасово перебуває на території Великобританії без дозволу на роботу (під час ділової поїздки) і подає заяву на отримання дозволу на роботу, то у видачі, у більшості випадків, йому буде відмовлено.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт - www.mlsp.gov.ua, розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном").

Корисні номери телефонів

На всій території Сполученого Королівства діє єдиний номер Пожежної Служби, Швидкої медичної допомоги та Поліції999 (у разі надзвичайної ситуації).

Система швидкої медичної допомоги в країні працює безвідмовно. Право на звернення щодо термінового надання медичної допомоги має кожний громадянин. Особи, які постраждали в результаті нещасних випадків, можуть звертатися до відділення швидкої допомоги у найближчій лікарні (Casualty Department), яке працює цілодобово та де буде надана медична допомога. У разі необхідності виклику машини швидкої допомоги необхідно набрати 999 та висловити прохання з’єднати зі службою швидкої медичної допомоги.

Слід зателефонувати 101, якщо необхідно зв'язатися з місцевою поліцією з питань отримання консультації щодо запобігання злочину або повідомити про злочин, який не потребує термінового втручання компетентних органів, наприклад:

крадіжка автівки;

пошкодження майна;

вживання наркотиків третіми особами;

повідомлення про незначну ДТП (Ваші дії у разі ДТП: При скоєнні ДТП з нанесенням шкоди іншому транспортному засобу водій зобов'язаний зупинитися і надати потерпілому свої дані (П.І.Б., адреса місця проживання), дані власника автомобіля та її установчі дані. Якщо водій, який завдав збитків, не бажає надавати потерпілому вказану інформацію, необхідно повідомити в поліцію про факт ДТП за номером телефону 101.);

надання інформації про злочин у вашому районі (місці перебування)

Телефон цілодобової лінії Посольства України у Великій Британії (м.Лондон) – 02077925723.

"Гаряча" лінія Консульства України в Единбурзі (Шотландія і Північна Ірландія) - 07423290618 (у разі надзвичайної ситуації або загрози життю чи загибелі громадян України).

Інша корисна інформація для громадян України, що планують подорож до Сполученого Королівства 

Практика оформлення tax free. 

Іноземні громадяни, які приїжджають в країни Європейської економічної зони (ЄЕЗ), у тому числі Велику Британію, мають право повернути ПДВ на товари, що придбані в ЄЕЗ та вивозяться за її межі.

На повернення ПДВ мають право:

- громадяни, які приїжджають з короткостроковим візитом та не мають постійного резидентства в межах Великої Британії або Єдиної економічної зони, і залишають ЄЕЗ не пізніше, ніж через три місяці після придбання товарів, при наявності самих товарів, чеків про їх оплату та заповненої форми на повернення ПДВ на митному контролі при виїзді;

- особи, які не мають громадянства країни, що входить в ЄЕЗ, які знаходяться у Великій Британії за наявності тривалої візи з метою навчання або працевлаштування, а також громадяни ЄЕЗ при відповідності таким умовам, якщо вони збираються виїхати за межі ЄЕЗ на термін не більше, ніж 12 місяців; якщо вони виїжджають з Великої Британії не пізніше, ніж через три місяці після придбання товарів і при наявності самих товарів, чеків про їх оплату та заповненої форми на повернення ПДВ на митному контролі при виїзді.

Товари, на які поширюється право повернення ПДВ, повинні бути придбані в магазинах, що працюють за схемою VAT Retail Export Scheme (роздрібного продажу товарів без ПДВ).

Електрична напруга в мережі становить 230 В, 50 Гц. Для використання дрібних побутових приладів може знадобитися адаптер для плоских електричних розеток з 3 отворами і круглих з 2 отворами.

Наявність громадських туалетів. Більшість громадських туалетів в Сполученому Королівстві є безкоштовними і поширені у всіх великих містах. Однак функціонують і платні. Вартість відвідування такого туалету складає у середньому 30 пенсів.

Наявність мобільного зв'язку. Мобільний зв'язок у Великій Британії - двох видів: «Pay as you go» і так званий «Contract». У першому випадку підключення здійснюється без підписання контракту, баланс поповнюється за допомогою пластикових карт. У другому випадку підписується, як мінімум, 12-місячний контракт і дзвінки оплачуються щомісяця. Оператори мобільного зв'язку у Сполученому Королівстві: T-Mobile, Vodafone, Orange, O2, Three, Virgin, Lebara.

Порядок користування телефоном-автоматом. Телефони-автомати розташовані по всій країні. Міжнародні прямі телефонні дзвінки можна зробити, використовуючи монети номіналом 10, 20, 50 пенсів або 1 фунт, або використовуючи телефонну картку «ВТ». Телефонні картки можна придбати у кіосках і в магазинах за ціною 2 фунти (20 одиниць), 4 фунта (40 одиниць), 10 фунтів (100 одиниць) і 20 фунтів (200 одиниць). Для того щоб зробити 1 міжнародний дзвінок, знадобиться, щонайменше, 1 фунт. Для дзвінка до України необхідно набрати 0038 + код міста та номер телефону.

Про контроль виїзду з території Сполученого Королівства. Важливо!

 

Для громадян України, які планують подорож до країн ЄС

26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів.

Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Водночас, за інформацією відповідних органів держав-членів ЄС, отриманою від ЗДУ в цих державах, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

З огляду на викладене та з метою уникнення ускладнень для громадян України під час подорожей країнами ЄС рекомендується, у разі закінчення терміну дії закордонного паспорту, за умови наявності підстав, подавати відповідний пакет документів для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Українські осередки, українські релігійні громади на території Шотландії

Единбурзьке відділення СУБу (14 Royal Terrace, Edinburgh, EH7 5AB, Scotland, UK; [email protected]; м.т.: + 44 734-0058-867; керівник - Лінда Аллісон), http://scottishukrainians.co.uk/edinburgh-branch/contact-us/.

Відділ СУБу в м.Глазго (керівник - Шумейко Владислав Михайлович, https://augb-glasgow.co.uk/) .

Українська Греко - Католицька Церква Почаївської Божої Матері і Св. Андрія в Единбурзі (24 Dalmeny Street, Edinburgh, EH6 8SA, Scotland, UK; [email protected]; м.т.: + 44 7432418056; священик - Василь Крень), http://churchedinburgh.blogspot.co.uk/p/find-us.html.

Представництво Товариства Червоного Хреста (West Point House, 69 North Gyle Terrace, Еdinburgh EH12 8JYР, ep&[email protected], т.: +44 (0) 131 338 5700), http://www.redcross.org.uk/Where-we-work/In-the-UK/Scotland/East-Scotland.

Посилання на офіційний сайт Шотландії

Подорожі автомобілем

При ввезенні до Великої Британії транспортного засобу для особистого користування на термін більш, ніж 6 місяців, необхідно заповнити митну форму С110 (https://www.gov.uk/government/publications/import-and-export-temporary-admission-notice-of-arrival-of-a-non-eu-private-motor-vehicle-c110) і надіслати її до Бюро зі звільнення від податків (National Import Relief Unit).

Декларувати на кордоні автомобіль не потрібно. Основна вимога – вивезти автомобіль з країни до визначеного терміну.

На автомобіль має бути страховий поліс, який діє на території Великої Британії.

Українське посвідчення водія або міжнародне посвідчення дійсне на території Великої Британії (Шотландії, Північної Ірландії) протягом 12 місяців з дня в’їзду в країну; після закінчення цього терміну необхідно перескласти іспит та отримати національне посвідчення.

Громадяни України, що в’їжджають на територію Шотландії, Північної Ірландії  з короткостроковим візитом (до 6 місяців), мають право користуватися власним автомобілем з українською реєстрацією не більше 6 місяців з дати в’їзду. Громадяни України, що мають посвідку на проживання на території Великої Британії, повинні перереєструвати автомобіль з українською реєстрацією одразу ж після ввозу його до Сполученого Королівства.

Орендувати автомобіль можна у пунктах оренди в аеропортах, у готелі або по телефону. При оплаті, по можливості, слід використовувати кредитну картку, інакше доведеться внести велику заставу готівкою. Більшість компаній беруть плату за добу, інші -  за кілометраж. Взяти автівку напрокат можуть особи, які досягли 23 років. Оплата оренди автомобіля зазвичай відбувається наперед і включає страхування пасажирів і водія, відшкодування збитку третьої сторони, а також страхування на випадок крадіжки або пожежі.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux