Висновок Венеціанської Комісії схвалено сьогодні у Страсбурзі – повідомлення Департаменту інформаційної політики МЗС України. Сьогодні під час 88-го пленарного засідання Венеціанської комісії Ради Європи було розглянуто та схвалено висновок щодо законопроекту «Про адвокатуру України». Зазначений законопроект було підготовлено та направлено до Венеціанської комісії Комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, створеною на доручення Президента України В.Януковича. Висновок щодо законопроекту було підготовлено за участі експертів Комісії Д.Мерідора (Ізраїль), К.Хеллера (Австрія), Л.Міхая (Румунія).
Венеціанська комісія відзначила, що в цілому законопроект відповідає європейським конституційним стандартам і, у разі його ухвалення, буде суттєвим внеском у посилення правової професії, вдосконалення судової системи та дотримання принципу верховенства права в Україні.
Цього ж дня, на засіданні Венеціанської комісії було ухвалено висновок щодо законопроекту про «Свободу зібрань». Спільний висновок Венеціанської комісії та ОБСЄ був підготовлений на основі коментарів, зроблених С.Баничі і В.Хоффманн-Реімом для Венеціанської комісії, і Д.Голдбергом, М.Хемілтоном, Н. Джарман, С. Остаф та О. Вашкевичем для ОБСЄ.
Експерти відзначили, що структура законопроекту є чіткою і що законопроект вносить суттєві поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення та інші правові акти, які без внесення одночасних поправок до них разом із прийняттям закону про свободу мирних зібрань, могли б істотно вплинути на зволікання відносно ефективного здійснення права на мирні зібрання в Україні.
Слід зазначити, що після ухвалення цих законопроектів Верховною Радою України, наша країна суттєво просунеться на шляху виконання своїх зобов’язань перед Радою Європи у контексті приведення українського законодавства у відповідність до європейських правових норм та стандартів.