• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Еквадору
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Режим в'їзду: Безвізовий до 90 діб за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ (Почесне консульство).

1. Перед поїздкою до Еквадору радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній та її законодавством.

2. При виїзді до Еквадору на тимчасове проживання наполегливо радимо взяти з собою апостильовані копії всіх особистих документів (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, дипломи, атестати, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності). У разі самостійного виїзду неповнолітніх дітей до країни, необхідно також взяти з собою апостильований дозвіл батьків на в’їзд/виїзд до/з неї.

3. Громадяни України мають безвізовий режим в'їзду до Еквадору  (на термін до 90 днів)  за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки.

Для поїздок з метою проведення переговорів та укладення контрактів, для працевлаштування, навчання, ведення журналістської діяльності тощо, необхідність отримання віз відповідних типів для громадян України зберігається.

4. Пам'ятайте, що, перебуваючи на території Еквадору, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Міністерство закордонних справ та дипломатичні установи України за кордоном у жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин або правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) або постійного проживання в Еквадорі радимо звернутися до Посольства України в Перу (м. Ліма) з метою взяття на тимчасовий/постійний консульський облік. Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас (у разі якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні) або передати Вам будь-яке повідомлення, або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

6. У разі затримання або обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи в Еквадорі, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи й нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

У випадку втрати або вилучення паспорта негайно звертайтеся до Посольства України в Перу (Авеніда Коронель Портільо 685, Сан-Ісідро, м. Ліма), де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

8. Перебуваючи в Еквадорі, обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України в Перу (Авеніда Коронель Портільо 685, Сан-Ісідро, м. Ліма(00 511) 421 11 55, (00 511) 422 03 90).

9. Пам’ятайте! Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торговців людьми, повідомте про це Посольство України в Перу.

З порушеного питання можна також звертатися до Мiжнародної органiзацiї з мiграцiї (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгiвлi людьми i сексуальної експлуатацiї та сприяє поверненню громадян України на Батьківщину, за телефонами (380)44/490-56-80, (380)44/490-56-81, (380)44/490-56-82, (380)44/490-56-84.

УВАГА! Дипломатичні консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та інші рахунки, та, у разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від відповідальності. Слід пам'ятати, що консул не уповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання або іноземного громадянства.

За законодавством України інформація, яку Ви надаєте Посольству, є конфіденційною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди i тільки особам, яким Ви дали на це повноваження.

Порядок звернення громадян України до Посольства України в Перу по допомогу:

Кожний громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до дипломатичної чи консульської установи України по допомогу. Це можна зробити таким чином:

 • зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника дипломатичної або консульської установи України, або передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію;
 • особисто прийти на консульський прийом;
 • звернутися поштою, факсом або на електронну адресу установи, оформивши звернення згідно зі ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»: з зазначенням прізвища, імені, по батькові, місця проживання, суті порушеного питання, дати звернення та підпису заявника. Для пришвидшення опрацювання бажано також вказати контактний телефон (факс), електронну пошту, громадянство та паспортні дані (серію, номер, орган та дату видачі, наявність штампів «Постійне проживання» або «Консульський облік»);
 • звернутися до будь-якої офіційної установи або неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

 

Безпекова ситуація 

У Еквадорі крадіжки особистого майна та вулична злочинність поширені досить широко.

У м. Кіто та м. Гуаякіль нерідкими є випадки вуличних злочинів ненасильницького характеру та пограбування на дорогах. Слід особливо стерегтися кишенькових злодіїв, які часто «працюють» в аеропорту, портах, на вокзалах, у громадських закладах та в місцях великого скупчення людей.

Не слід носити з собою цінні речі, документи та значні суми грошей, для цього в готелях є сейфи. Не варто діставати гаманець в людних місцях або залишати речі на передньому сидінні автомобіля під час зупинок.

Рекомендується уникати відвідування ізольованих областей, включаючи віддалені райони великих міст, після настання темряви.

Не рекомендовано відвідувати наодинці північно-східні області країни, особливо провінції Сукумбіос, Тулькан, Есмеральдас і Орельяна.

На півдні країни є великі регіони, які досі мають немарковані мінні поля.

По всій території Еквадору непоодинокими є випадки проведення великих маніфестацій, що ускладнюють рух транспорту. Хоча більшість демонстрацій є мирними, за певних обставин вони можуть завершуватися сутичками. З огляду на це, рекомендується уникати місць проведення маніфестацій.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Еквадору, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі, як-от: комп’ютерну техніку, фото- відеокамери, ювелірні прикраси, а також не мати при собі значної суми готівкою;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю, яку, не вагаючись, застосовують у разі опору жертви;
 • не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора, перебуваючи в країні, залишатися в групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 • не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;
 • утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темні години доби;
 • не зупиняти на вулицях таксі, краще викликати радіотаксі або замовити в готелі безпечне таксі;
 • пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);
 • жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають в Еквадорі самотньо, та уникати перебування на вулицях у вечірні/нічні години без надійного супроводу;
 • перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, та не залишати цінні речі в салоні автомобіля.

 

Митні правила

Для відвідування Еквадору на строк, що не перевищує 90 днів, громадянам України  віза не потрібна.

При перетині кордону необхідно пред'явити закордонний паспорт, залишковий термін дії якого становить, як мінімум, шість місяців з моменту в'їзду в країну.

Митний контроль:

Алкогольні та тютюнові вироби. 

Особам віком старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 300 цигарок або 50 сигар, або 200 г тютюну; до 1 л алкогольних напоїв.

Художні та культурно-історичні цінності. 

Заборонено без спеціального дозволу ввіз і вивіз, , предметів і речей, що представляють історичну, художню або археологічну цінність, антикваріату, чорного коралу та виробів з нього.

Дозволено вивіз виробів з вовни та шкіри, прикрас і сувенірів. При цьому, в рідкісних випадках митний чиновник може вимагати пред'явлення квитанції з магазину, де були придбані ці вироби.

Зброя та боєприпаси. 

Для ввезення вогнепальної зброї, боєприпасів потрібен спеціальний дозвіл.

 

Валюта. 

Ввіз іноземної валюти не обмежено, декларація обов'язкова. Вивіз іноземної валюти обмежений кількістю, зазначеною у митній декларації при в'їзді в країну.

Інше. 

Дозволено безмитне ввезення парфумерії в межах особистих потреб. Можна також ввозити товари як «подарунки» на суму до 200 дол. США.

Предмети, заборонені до ввезення / вивезення:

Заборонено ввіз і вивіз без спеціального дозволу наркотичних засобів та медичних препаратів, що їх містять, а також диких тварин або їх опудал.

Санітарний контроль:

Для ввезення свіжого, консервованого або сухого м'яса та виробів з нього, а також свіжих плодів і фруктів потрібен дозвіл Міністерства сільського господарства країни.

 

 

Умови працевлаштування

Громадяни України мають безвізовий режим в'їзду до Еквадору  (на термін до 90 днів)  за наявності документів, що підтверджують туристичну мету поїздки. Для поїздок з метою проведення переговорів та укладення контрактів, для працевлаштування, навчання, ведення журналістської діяльності тощо необхідність отримання віз відповідних типів для громадян України зберігається. З метою працевлаштування необхідно оформити відповідні документи в Міністерстві праці Еквадору: http://www.relacioneslaborales.gob.ec/.

Місцеве законодавство не перешкоджає придбанню іноземцями власності на території Еквадору та відкриттю фірм. Існують так звані візи для інвесторів: вкладання 25 тис. дол. США в цінні папери або нерухомість на території країни відкриває можливість отримання виду на проживання, а через 3 роки – громадянства Еквадору.

 

Надання медичних, соціальних послуг

Перебуваючи на території Республіки Еквадор, іноземці, включаючи громадян України, у разі необхідності, можуть звертатися до всіх медичних закладів державної та приватної форм власності. При цьому, слід враховувати, що медичне обслуговування, консультації, аналізи та надання інших медичних послуг в Еквадорі здійснюється на комерційній основі.

Громадяни України, які працюють в Еквадорі за контрактами з місцевими роботодавцями, мають бути забезпечені медичним страховим полісом за рахунок компанії-роботодавця. У цьому випадку звернення до медичних закладів за консультацією, отриманням медичної допомоги, з питань госпіталізації, придбання ліків тощо здійснюватиметься безкоштовно.

Громадянам України, які відвідують Еквадор з туристичною метою, рекомендується перед початком подорожі завчасно придбати поліси короткострокового страхування, дійсні на території цієї країни. В іншому випадку, при необхідності екстреного звернення по медичну допомогу, сплата за усі послуги здійснюватиметься виключно за їх власний рахунок.

При відвідуванні Еквадору необхідно суворо дотримуватися правил особистої санітарії та гігієни. Немиті руки, овочі, фрукти, вода з водогону, їжа, куплена у вуличних продавців, у дешевих закусочних або їдальнях можуть стати причиною  шлунково-кишкового розладу або хвороби.

Особливості медичного обслуговування:

У м. Кіто та м. Гуаякіль працюють пристойні клініки та висококваліфіковані медичні фахівці. В інших містах ситуація складніша, аналогічні справи з отриманням термінової медичної допомои. В аптеках великих еквадорських міст є практично всі доступні в Європі ліки або їхні аналоги.

Щеплення:

Щеплень, обов'язкових для в'їзду в країну, немає.

Разом з тим, наполегливо рекомендується зробити вакцинацію від гепатиту, а для мандрівників, які планують відвідати райони джунглів, – ще й від жовтої лихоманки.

Медичне страхування:

Середня вартість медичного страхування прийнятного рівня складає 60-100 дол. США на місяць.

Термінова медична допомога:

За критичної ситуації не складе проблеми отримання консультації або медичної допомоги за готівку.

 

 

Корисні номери телефонів:

Поліція - 101.

Пожежна служба - 102.

Медична екстрена допомога - 131.

Допомога в надзвичайних ситуаціях - 911.

Міжнародний аеропорт "Маріскаль Сукре» в м. Кіто - (593-2) 294-49-00.

Інформація про час і погоду - (593-2) 224-64-07.

 


Почесне Консульство України у м. Кіто

Керівник:

Артуро Гріффін Баррос
Почесний консул України у м.Кіто Республіки Еквадор

Адреса:

Av. La Coruña 2701

y Av. González Suárez, Quito

Телефон:

+5932-3817789

Ел. пошта:

[email protected]

Графік роботи:

Понеділок-П’ятниця:

09:00-18:00

(за попереднім узгодженням)

Межі консульського округу:

Провінції Болівар, Карчі, Чімборасо, Котопаксі, Есмеральдас, Галапагоські острови, Імбабура,  Лоха, Морона-Сантьяго, Напо, Орельяна, Пастаса, Пічінча, Санто-Домінґо-де-лос-Цанчілас, Сукумбіос, Тунґурауа, Самора-Чінчіпе

 Почесне Консульство України у м. Гуайякіль

Керівник:

Хуан Франсіско Лассо Де Ла Торре 
Почесний консул України у м.Гуайякіль Республіки Еквадор

Адреса:

Av. Perimetral,

Km. 25

Guayaquil

Телефон:

+59399-7776457

Ел. пошта:

[email protected]

Графік роботи:

Понеділок-П’ятниця:

09:00-16:00

Межі консульського округу:

Провінції Гуайас, Манабі, Лос-Ріос, Асуай, Каньяр, Ель-Оро та Санта-Елена


Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux