Заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця взяв участь у інтерактивному діалозі щодо ситуації з дотриманням прав людини в України, який відбувся 29 вересня в Женеві в рамках 30-ї сесії Ради ООН з прав людини.
У своєму виступі (21:26) він привернув увагу делегатів до масових та грубих порушень прав людини, які чиняться підтримуваними Росією незаконними збройними формуваннями на території окремих районів Донецької та Луганської областей, а також в Автономній Республіці Крим з початку її окупації Російською Федерацією.
Головними жертвами переслідувань з боку окупаційної влади в АРК є кримські татари та етнічні українці, які не бажають визнавати анексії півострова і виступають за територіальну цілісність України. Грубо порушуючи їх громадянські, політичні, соціально-економічні та культурні права, Російська Федерація продовжує ігнорувати свої зобов’язання згідно з Міжнародною конвенцією з ліквідації всіх форм расової дискримінації та іншими міжнародними інструментами у галузі прав людини, наголосив український дипломат.
Серйозний і систематичний характер порушень прав людини в окупованому Криму вимагають окремої тематичної доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини.
Сергій Кислиця також висловив занепокоєння щодо неможливості в’їзду правозахисних моніторингових місій на територію півострова і закликав міжнародне співтовариство продовжувати чинити тиск на російську сторону з метою припинення цієї практики.
Позитивно відзначаючи роботу Моніторингової місії ООН та ретельне документування нею порушень прав людини з боку незаконних збройних формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей, у тому числі факти масових вбивств цивільних осіб, викрадення людей, тортур, сексуального насильства, примусової праці, вимагання грошей та інших злочинів, заступник Міністра закордонних справ привернув увагу до визнання нашою державою юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності та військових злочинів, скоєних на території Української держави.
Була висловлена серйозна стурбованість з приводу рішення самопроголошеної влади у Луганській області щодо припинення гуманітарної діяльності структур ООН.
Вкотре пролунав заклик звільнити Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших ув’язнених Кремлем українських громадян.
Сергій Кислиця також підтвердив прихильність Уряду України справі проведення повномасштабної програми реформ у державі, основою яких є заохочення і захист прав людини. Він поінформував делегатів про нещодавнє схвалення Президентом України Національної стратегії у сфері прав людини та про хід розробки відповідного Плану дій на її імплементацію, відзначивши активну участь у цьому процесі міжнародних організацій, таких, як ООН, Рада Європи та ОБСЄ, і широких верств громадянського суспільства.