Міністр закордонних справ України Петро Порошенко провів брифінг для представників українських ЗМІ, присвячений перспективам лібералізації візових режимів з Ізраїлем, країнами-членами Євросоюзу, іншими державами.
Міністр також відповів на запитання журналістів щодо заходів, які вживаються дипломатичними представництвами України за кордоном для захисту прав та інтересів українських громадян.
Петро Порошенко поінформував про результати телефонної розмови з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Ізраїлю Авігдором Ліберманом щодо домовленостей активізувати роботу над завершенням Міжурядової угоди між Україною та Державою Ізраїль про відмову від візових вимог при взаємних поїздках громадян України і громадян Держави Ізраїль. „Сотні тисяч громадян України очікують на це рішення”, наголосив Глава українського МЗС.
Глава зовнішньополітичного відомства повідомив, що отримав запевнення від Міністра А.Лібермана аби завершити цю роботу у першому півріччі поточного року.
14 лютого 2009 року уряд Держави Ізраїль прийняв рішення розпочати переговорний процес з українською стороною щодо укладання двосторонньої міжурядової угоди та уповноважив Міністерство закордонних справ Ізраїлю розпочати консультації щодо технічних та юридичних аспектів.
”Ми сьогодні отримали чіткі гарантії. Рішення Ізраїльського уряду було прийнято при абсолютній більшості голосів у залі. Жодної людини не було проти, включаючи Міністра внутрішніх справ”, - підкреслив П.Порошенко.
Як зауважив Міністр, якщо у Росії процес скасування віз з Ізраїлем тривав 11 місяців, то українська сторона сподівається зробити це удвічі швидше. „Ми дуже уважно вивчаємо досвід Росії і, безумовно, будемо його використовувати”, - відзначив Глава МЗС України.
П.Порошенко повідомив, що найближчим часом до Єрусалима прибуде група українських експертів на чолі із заступником Міністра закордонних справ Олександром Горіним з метою опрацювання цього питання з ізраїльськими колегами.
Департаменту консульської служби МЗС України доручено опрацювати з Ізраїльською стороною питання проведення двосторонніх консультацій на рівні керівників відповідних служб з укладання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про відмову від візових вимог.
Міністр наголосив, що після скасування візового режиму між Україною та Ізраїлем, сотні тисяч громадян отримають унікальну можливість для екологічного та релігійного туризму.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Міністр П.Порошенко зазначив, що 4 грудня 2009р. під час проведення Саміту Україна-ЄС Голова Єврокомісії Ж.М.Баррозу висловив сподівання, що переговори з Угоди, у якій важливе місце займатиме перспектива запровадження безвізового режиму, можуть бути завершені вже у 2010 році. „Той інтерес, який виявляє ЄС до України дає підстави для певного оптимізму. Ми переконали переважну кількість євроскептиків щодо необхідності надання Україні „дорожньої карти”, - підкреслив Міністр. „Сьогодні я з набагато більшим оптимізмом заявляю про те, що в першому півріччі ця „дорожня карта” буде підписана”, - сказав він.
Коментуючи ситуацію по статистиці, яка існує на сьогоднішній день по оформленню віз громадянам України Посольствами країн-членів ЄС, П.Порошенко зазначив, що кількість виданих багаторазових віз суттєво зросла, кількість безкоштовних віз збільшилась на 40%. Так само кількість відмов у оформленні віз по окремим країнами зменшилась у 3-4 рази.
П.Порошенко також нагадав про дотримання пріоритетів, які були заявлені ним, як Міністром. 6 лютого ц.р. в Мюнхені була підписана Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Македонія про умови взаємних поїздок громадян, положення якої передбачають безвізовий режим для ряду категорій громадян обох країн. З 1-го лютого скасовано плату за візи для українських громадян для довготермінових поїздок в Естонію. 2-го грудня підписано Міжурядову Угоду про безвізові поїздки громадян з Бразилією.
Також Міністр зазначив, що Україна значно просунулась у питанні приєднання країни до проекту "Аталанта" по боротьбі з піратством.
Ми бачили декілька вдалих перших кроків, коли судно з українцями на борту було захищено міжнародними силами, підкреслив П.Порошенко. Міністр також повідомив, що наразі вивчаються параметри участі України в операції "Аталанта", що стане предметом обговорення з експертами штабу багатонаціональних міжнародних сил найближчим часом. Україна також виступила на підтримку проведення міжнародної конференції під егідою Генеральної Асамблеї ООН з даного питання, формат якої також обговорюватиметься з можливими учасниками.
"У нас є прогрес під час наших переговорів про приєднання України до операції "Аталанта", підсумував Глава українського МЗС.