• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Спільний прес-реліз за підсумками засідання Ради асоціації між Україною та ЄС (7 грудня 2015 рік)
Опубліковано 08 грудня 2015 року о 19:27

неофіційний переклад

Друге засідання Ради асоціації Україна – ЄС було проведено 7 грудня 2015 року в м. Брюссель.

Рада асоціації підсумувала результати розвитку відносин між Україною та ЄС з часу проведення її першого засідання в грудні 2014 року та привітала значний прогрес, досягнутий на сьогодні. Обидві сторони підтвердили важливе значення, яке вони надають партнерству, а також їхню подальшу відданість поглибленню політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС на основі поваги до спільних цінностей та їх ефективного просування.    

Рада асоціації привітала ратифікацію Угоди про асоціацію більшістю держав-членів ЄС та очікує на набуття нею чинності у повному обсязі.

Україна та ЄС почнуть тимчасове застосування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВ ЗВТ) як частини Угоди про асоціацію з 1 січня 2016 р.  Україна та ЄС погодилися з необхідністю забезпечити повне виконання зобов’язань, взятих на себе в контексті ПВ ЗВТ, включаючи посилення відповідних підготовчих зусиль України. Рада асоціації також обговорила стан проведення тристоронніх консультацій щодо імплементації ПВ ЗВТ. Україна та ЄС підтвердили свою готовність продовжувати переговори на міністерському та експертному рівнях шляхом використання гнучкостей, які пропонує ПВ ЗВТ. Вони підкреслили, що будь-які рішення, знайдені в ході консультацій, повинні відповідати відповідним положенням та зобов’язанням в рамках СОТ.

ЄС привітав значний прогрес в імплементації реформ, досягнутий цього року, включаючи започаткування роботи Антикорупційного Бюро та нової національної поліції, завершення процесу відбору антикорупційного прокурора, ухвалення Верховною Радою у першому читанні змін до Конституції у частині децентралізації та прийняття Закону «Про ринок природного газу», метою якого є приведення газового сектору у відповідність до стандартів Третього енергетичного пакету.

ЄС привітав рішучу політичну відданість української влади подальшому просуванню процесу реформ, попри ті виклики, з якими стикається країна, насамперед, конфліктом у східній Україні.  

Рада асоціації підтвердила важливість безперешкодної та всебічної імплементації і застосування нових політик та законодавчої бази, а також подальшого прискорення політичних та економічних реформ у короткотерміновій перспективі у таких сферах як:

-         конституційна реформа;

-         боротьба з корупцією;

-         система правосуддя;

-         державне управління;

-         виборче законодавство;

-         децентралізація;

-         сектор цивільної безпеки;

-         енергетика;

-         управління державними фінансами;

-         бізнес-клімат.    

Рада асоціації визнає, що реформи мають здійснюватися, перш за все, в інтересах українського народу. 

ЄС підтвердив свою рішучу відданість політичному та мирному вирішенню конфлікту в східній Україні на основі поваги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема шляхом повної імплементації всіма сторонами Мінських угод. У цьому контексті Рада асоціації підтримала всі дипломатичні зусилля в рамках Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи та нагадала, що тривалість економічних санкцій ЄС проти Російської Федерації пов’язана із повним виконанням Мінських угод. Крім того, вона висловила стурбованість щодо нещодавнього збільшення кількості та серйозності порушень режиму припинення вогню і наголосила, що всі заручники та незаконно утримувані особи, які мають відношення до конфлікту в східній Україні, включаючи Надію Савченко, мають бути звільнені у відповідності до Мінських угод.  

Рада асоціації відзначила необхідність продовження зусиль з підтримки в гуманітарній ситуації, що склалася внаслідок конфлікту, та закликала Україну сприяти доставці гуманітарної допомоги до територій, охоплених конфліктом, а також всебічно забезпечити права та довгострокові потреби внутрішньо переміщених осіб. ЄС підтвердив свої наміри збільшити свою підтримку діяльності з розмінування територій у східній Україні.

Рада асоціації висловила стурбованість щодо погіршення ситуації з дотриманням прав людини на Кримському півострові, включаючи права кримськотатарської спільноти, та закликала до надання міжнародним правозахисним організаціям повного, вільного та безперешкодного доступу до Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. ЄС підтвердив свою вимогу щодо негайного звільнення п. Сєнцова і п. Кольченка та їхнього безпечного повернення в Україну. ЄС нагадав, що він не визнає та продовжує засуджувати незаконну анексію АР Крим та м.Севастополь Російською Федерацією.  

Україна та ЄС підсумували прогрес, досягнутий у сфері поваги прав людини і основоположних свобод, та досягли згоди щодо необхідності продовження відповідних зусиль. ЄС привітав загалом позитивне проведення місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, яке продемонструвало прогрес у дотриманні демократичних принципів.

Рада асоціації привітала прогрес, досягнутий Україною на сьогоднішній день на шляху до лібералізації візового режиму. Обидві сторони з нетерпінням очікують наступної доповіді про хід виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму, яка буде оприлюднена пізніше цього місяця.

Рада асоціації привітала перші ознаки економічної стабілізації в Україні та закликала до продовження імплементації належної макроекономічної та фінансової політики.

Рада асоціації визнала вагому фінансову допомогу  в розмірі 7 млрд. євро, надану з боку ЄС та європейських фінансових інституцій, починаючи з 2014 року. Вона підкреслила, що ця фінансова підтримка допомагає Україні стабілізувати свою економіку шляхом її реформування у відповідності до міжнародних стандартів та з метою поступового покращення життя своїх громадян.

Рада Асоціації привітала ухвалення 2 грудня 2015 року нової програми ЄС з підтримки децентралізації в Україні обсягом у 97 млн. євро (90 млн. євро з бюджету ЄС, 6 млн. євро складає фінансовий внесок Німеччини та 1 млн. євро – Польщі), а також додаткову підтримку в рамках Інструменту зі сприяння стабільності та миру для відновлення урядування і розбудови мирного життя на сході України обсягом 10 млн. євро. 

Рада асоціації привітала підписання сьогодні Адміністративної угоди між Міністерством оборони України та Європейським оборонним агентством Міністром оборони України Степаном Полтораком  та Високим представником Федерікою Могеріні як Головою Європейського оборонного агентства.

 Обидві сторони очікують на впровадження в життя посиленого мандату Консультативної місії ЄС з питань реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС Україна), що ставить за мету кращу відповідність потребам України в її зусиллях з реформування сектору цивільної безпеки країни, враховуючи сучасні безпекові виклики. Рада асоціації також відзначила нещодавнє продовження на два роки Місії Європейської Комісії з прикордонної допомоги Республіці Молдова та Україні (EUBAM), а також угоду, що підписана для посилення мандату місії стосовно прикордонних і митних аспектів угоди про асоціацію та ПВ ЗВТ.

Як приклад додаткового поглиблення відносин Рада асоціації відзначила приєднання України до програми «Творча Європа» та прогрес з підготовки до членства у Програмі ЄС з конкурентоспроможності малих та середніх підприємств (СОSME), а також взаємну згоду на початок переговорів із забезпечення послуг супутникової  навігації в Україні на базі європейської системи супутникової навігації EGNOS.  Обидві сторони висловили позитивну оцінку досягнутого Україною прогресу на шляху приєднання  до Програми з досліджень та навчань Євратому на 2014-2018 роки, яка доповнює Програму ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», що дозволить розпочати ефективну взаємодію на засадах асоціації, починаючи з 1 січня 2016 року.

Рада асоціації привітала реформи в енергетичній сфері, розпочаті у цьому році, зокрема в газовому секторі, та підкреслила необхідність завершення формування законодавчої бази з регулювання енергетики і ринку електроенергії. Обидві сторони висловили готовність продовжувати співпрацю у галузі енергоефективності, модернізації та експлуатації української газотранспортної системи та сховищ, а також стосовно забезпечення постачання газу між Україною та ЄС. Україна і ЄС сподівається на запуск переговорного процесу щодо укладення Меморандуму про взаєморозуміння стосовно стратегічного партнерства у сфері енергетики.

Посилаючись на зобов'язання, ухвалені за підсумками 17-го Саміту Україна – ЄС та останнього Саміту ініціативи Східне партнерство у м. Рига щодо укладення у найстисліші терміни в 2015 році Угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір, як це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, ЄС підтвердив своє зобов’язання щодо швидкого підписання цієї Угоди.

Рада асоціації привітала схвалену 18 листопада Спільну комунікацію Високого представника та Комісії щодо перегляду Європейської політики сусідства (ЄПС) і висловила відданість її імплементації, наголошуючи на неконфронтаційному характері ЄПС. Імплементація оновленої ЄПС стане предметом подальших дискусій у 2016 році, в той час як роботу буде продовжено на основі існуючої договірної бази. Диференціація та посилена спільна власність будуть визначальними рисами оновленої ЄПС.

Зрештою, Україна та ЄС наголосили на важливості ефективної стратегічної комунікації та погодилися тісно співпрацювати на цьому напрямі, зокрема за допомогою новоствореної Спеціальної робочої групи ЄС з питань стратегічної комунікації на Сході, яка сфокусована на Східному сусідстві та за його межами.  

На зустрічі головував Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Україна також була представлена міністерствами закордонних справ, економічного розвитку і торгівлі, юстиції та оборони. ЄС був представлений Високим представником із закордонних справ і безпекової політики Федерікою Могеріні та Комісаром з питань Європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнесом Ганом. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux