• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
У Нідерландах вперше відбудуться дні українського кіно (укр/рос)
Опубліковано 25 березня 2016 року о 09:49

31 березня – 1 квітня в Амстердамі вперше відбудуться дні українського кіно Ukraine on Film: Way to Freedom. Кіноогляд пройде у голландській столиці напередодні референдуму про асоціацію України з Євросоюзом, який буде проведено 6 квітня.

Концепція фестивалю – показ документальних стрічок, які розповідають про знакові для України події: від класики німого кіно, стрічки «Одинадцятий» Дзиги Вертова, до хітів міжнародних кінофестивалів, картин «Російський дятел» Чада Ґрасії та «Зима у вогні» Євгена Афінеєвского.

Відкриє кіноогляд стрічка «Одинадцятий» від піонера радянської авангардної документалістики Дзиги Вертова. У 2014 році його фільм «Людина з кіноапаратом» був визнаний британським журналом Sight & Sound найкращим документальним фільмом усіх часів. «Одинадцятий» – перша українська робота режисера – змонтована з кадрів радянської кінохроніки стрічка про будівництво соціалізму в Українській РСР. За словами Вертова, його фільм зітканий з чистої мови кіно – мови документальної камери. Показ відреставрованого фільму відбудеться у супроводі живого саундтрека у виконанні композитора Антона Байбакова та музиканта Софії Турти. Саундтрек створено у рамках співпраці Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Національного центру Олександра Довженка.

До програми також увійшов документальний хіт «Російський дятел» Чада Ґрасії, фільм-володар Ґран-прі журі за найкращу документальну роботу на фестивалі Санденс. Головний герой, ексцентричний художник Федір Александрович, у дитинстві пережив евакуацію і розлуку з сім'єю через аварію на Чорнобильській АЕС. Роки потому він вирушає до Чорнобиля, щоб з'ясувати причини техногенної катастрофи, яка досі впливає на життя і долі мешканців України. Картина балансує між документальним розслідуванням і трилером про теорію змови. «Російський дятел» увійшов до лонг-листа премії «Оскар». На фестивалі Ukraine on Film: Way to Freedom фільм глядачам представить Федір Александрович разом із продюсеркою Мариною Орєховою.

Фестиваль закриє фільм-номінант на премію «Оскар» – «Зима у вогні». Ця документальна стрічка є хронікою подій революції на Майдані, від мирних студентських протестів до трагічної розв'язки, що передує поваленню режиму Януковича. Стрічка Євгена Афінеєвского, знята в епіцентрі Майдану, була спродюсирована сервісом Netflix, і увійшла до програми міжнародних кінофестивалів у Венеції й Торонто. У лютому фільм спільного виробництва США, України і Великобританії претендував на «Оскар» за найкращу документальну роботу. В Амстердамі картину представлять режисер Євген Афінеєвский разом із творчою групою.

Покази відбудуться у Pathé Tuschinski, одному з головних кінотеатрів Амстердама, що розташувався у легендарній історичній будівлі. Дні українського кіно Ukraine on Film: Way to Freedom проводять Міністерство закордонних справ України та Державне агентство України з питань кіно. Генеральний партнер проекту – Фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього», який підтримує талановиту українську молодь і сприяє створенню майбутньої культурної спільноти, реалізовуючи успішні проекти в Україні та Європі. Організатори заходу: «Артхаус Трафік» та Фонд Brand New Ukraine. Офіційний авіаперевізник – компанія «Міжнародні Авіалінії України», партнер, який уже багато років підтримує міжнародні кінофоруми в Україні та за кордоном, допомагаючи відкривати Україну світові. 

***

В Нидерландах впервые пройдут дни украинского кино

31 марта – 1 апреля в Амстердаме впервые пройдут дни украинского кино Ukraine on Film: Way to Freedom. Киносмотр состоится в голландской столице накануне референдума об ассоциации Украины с Евросоюзом, который будет проведен 6 апреля.

Концепция фестиваля – показ документальных лент, рассказывающих о знаковых для Украины событиях: от классики немого кино, фильма «Одиннадцатый» Дзиги Вертова, до хитов международных кинофестивалей, фильмов «Русский дятел» Чада Ґрасии и «Зима в огне» Евгения Афинеевского.

Откроет киносмотр картина «Одиннадцатый», созданная пионером советской авангардной документалистики Дзигой Вертовым. В 2014 году его «Человек с киноаппаратом» был признан британским журналом Sight & Sound лучшим документальным фильмом всех времен. «Одиннадцатый» – первая украинская работа режиссера – смонтированная из кадров советской кинохроники лента о строительстве социализма в Украинской ССР. По словам Вертова, его фильм соткан из чистого языка кино – языка документальной камеры. Показ отреставрированного фильма состоится в сопровождении живого саундтрека в исполнении композитора Антона Байбакова и музыканта Софии Турты. Саундтрек создан в рамках сотрудничества Международного фестиваля документального кино о правах человека Docudays UA и Национального центра Александра Довженко.

В программу вошел также документальный хит «Русский дятел» Чада Ґрасии, фильм-обладатель Гран-при жюри за лучшую документальную работу на фестивале Сандэнс. Главный герой, эксцентричный художник Федор Александрович, в детстве пережил эвакуацию и разлуку с семьей из-за аварии на Чернобыльской АЭС. Годы спустя он отправляется в Чернобыль, чтобы выяснить причины техногенной катастрофы, которая до сих пор влияет на жизни и судьбы жителей Украины. Картина балансирует между документальным расследованием и триллером о теории заговора. «Русский дятел» вошел в лонг-лист премии «Оскар». На фестивале Ukraine on Film: Way to Freedom фильм зрителям представит Федор Александрович вместе с продюсером Мариной Ореховой.

Фестиваль закроет фильм-номинант на премию «Оскар» – «Зима в огне». Это документальная лента является хроникой событий революции на Майдане, от мирных студенческих протестов до трагической развязки, предшествовавшей свержению режима Януковича. Лента Евгения Афинеевского, снятая в эпицентре Майдана, была спродюсирована сервисом Netflix, и вошла в программу международных кинофестивалей в Венеции и Торонто. В феврале фильм совместного производства США, Украины и Великобритании претендовал на «Оскар» за лучшую документальную работу. В Амстердаме картину представят режиссер Евгений Афинеевский вместе с творческой группой.

Показы пройдут в Pathé Tuschinski, одном из главных кинотеатров Амстердама, расположившемся в легендарном историческом здании. Дни украинского кино Ukraine on Film: Way to Freedom проводят Министерство иностранных дел Украины и Государственное агентство Украины по вопросам кино. Генеральный партнер проекта – Фонд Игоря Янковского «Инициатива во имя будущего», который поддерживает талантливую украинскую молодежь и способствует созданию будущей культурной общности, реализуя успешные проекты в Украине и Европе. Организаторы мероприятия: «Артхаус Трафик» и Фонд Brand New Ukraine. Официальный авиаперевозчик – компания «Международные Авиалинии Украины», партнер, который уже много лет поддерживает международные кинофорумы в Украине и за рубежом, помогая открывать Украину миру.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux