• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Стенограма прес-конференції Павла Клімкіна за підсумками зустрічі у «Нормандському форматі» (11 травня 2016 р., м.Берлін)
Опубліковано 12 травня 2016 року о 20:09

Я почав сьогоднішню зустріч зі слів про Надію Савченко, оскільки сьогодні її день народження. Сьогодні це дуже емоційний день і я дуже радий, що Франк-Вальтер та Жан-Марк мене у цьому підтримали. Вони мене також підтримали у необхідності досягнення вирішального прогресу щодо звільнення політичних в’язнів і заручників в Росії, в Криму і, звичайно, на Донбасі.

Це було особисто важливо та емоційним для мене передати листи матерів наших заручників, оскільки у них містяться ті слова, які, в принципі, просто так вигадати не можна.

Другим питанням була безпека. Ми вчора, під час зустрічі заступників міністрів, представили дуже детальні пропозиції, включаючи координати, зони розведення, створення зон безпеки, яким чином просуватися далі в напрямку розмінування, яким чином все-ж таки примусити Росію і підтримуваних Росією бойовиків надати доступ для місії ОБСЄ, щоб якимось чином все ж таки контролювати ситуацію на Донбасі. І звичайно, ключове питання - моніторинг кордону. Ми запропонували трьохступеневий план, який містить організацію ряду баз для СММ ОБСЄ, з яких можна буде контролювати кордон, забезпечення розміщення відповідного обладнання, щоб контролювати точки ризику, зокрема автомобільні і залізничні дороги. І, звичайно, розмістити представників ОБСЄ на пунктах пропуску з нашого боку, а також деякі інші деталі.

Ми, у співпраці з ОБСЄ, вважаємо, що це має працювати достатньо ефективно, щоб перекрити постійний трафік регулярних військ і найманців, військової техніки, боєприпасів, які йдуть з території Росії, оскільки без цього говорити про подальший політичний процес, включаючи підготовку виборів, абсолютно не можливо. І ми домовились про те, що СММ на основі своїх пропозицій, на основі наших пропозицій пропрацює ряд конкретних моментів, включаючи розведення, включаючи ефективний контроль. Я дуже сподіваюсь, що нам вдасться отримати прогрес. Поки що такого, на жаль, не спостерігається в доступі місії до Донбасу і головне до моніторингу кордону.

Після того, ми перейшли до обговорення питань безпеки перед виборами. І дуже важливо, що ми погодили, що нам потрібен міжнародний компонент. Ми погодили, що цим компонентом може бути місія ОБСЄ. Ми дискутували яким може бути мандат цієї місії, якими можуть бути правила для цієї місії, озброєний компонент. Я дуже радий, що є загальне розуміння, що ми маємо далі обговорювати це питання.

І третє питання - це питання модальності виборів. І тут я знову таки дуже чітко підкреслив, що є питання відповідності українському законодавству і відповідності критеріям ОБСЄ, які в принципі не мають обговорюватись. Наприклад, доступ ЗМІ до передвиборчої виборчої кампанії; це питання в принципі не може бути ніяким предметом якихось переговорів. Так само участь українських політичних партій, оскільки в цьому і полягає зміст політичного процесу. Або питання адміністрування виборів в плані ролі Центральної виборчої комісії і врешті-решт - хто буде приймати остаточне рішення, оскільки це – українські вибори. Ну і звичайно - люди, які були вимушені залишити Донбас. Вони мають отримати змогу голосувати на виборах і бути обраними. Це їхнє конституційне право. Ми не можемо обговорювати, дискутувати чи в принципі вести якісь переговори щодо конституційних прав людей. Але тут ми не дійшли згоди. Російська сторона сьогодні представила свої проекти, наприклад, виборчого законодавства. Я сказав пану Лаврову, що ми самі повністю здатні написати українське законодавство і не потребуємо жодних порад в контексті того, як це буде написано і які принципи до цих законів будуть закладені.

Отже, це питання залишається таким, де у нас нема жодного реального прогресу і ми будемо обговорювати його і надалі.

От основний сенс. Я дуже радий, що у нас є дуже маленький, дійсно дуже маленький, але певний прогрес в тому, що СММ буде працювати над забезпеченням безпеки. По інших питаннях, на жаль, цього сказати не можу.

Запитання журналіста:

«А які часові рамки, за яких мають запрацювати монітори СММ згідно ухваленого рішення?»

П.Клімкін:

СММ має почати вже сьогодні-завтра. Ми домовилися про те, що спочатку СММ збереться й представить нам свої пропозиції. Потім, у разі необхідності дискусії на рівні під політичним, ми зберемо зустріч СММ за участі політичних директорів «Нормандської четвірки» і тоді подивимося на політичний вимір цих пропозицій. Якщо потрібно, будемо залучати всі інші рівні, включаючи міністрів, але це не питання часового проміжку, бо СММ готова працювати із сьогоднішнього дня. Я щойно розмовляв з паном Апаканом та паном Хугом, і вони готові працювати. У тому числі, на основі своїх пропозицій та на основі дуже детальних пропозицій, які ми їм надали, включаючи координати та чітке бачення що має бути зроблено та може бути зроблено найближчим часом.

Відео: http://ua.112.ua/video/klimkin-pro-zvilnennia-zaruchnykiv-ta-vybory-na-donbasi-pislia-zustrichi-normandskoi-chetvirky-11052016-196893.html

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux