• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Індонезії
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Інформація для подорожуючих до Індонезії

Природні катастрофи

Індонезійський архіпелаг знаходиться у зоні так званого “Тихоокеанського вогненного кільця” - одного з найбільших у світі регіонів сейсмічної активності. Певну загрозу в цьому зв’язку становлять діючі вулкани (нараховується понад 70), а також цунамі. Окрім цього, певні регіони країни, включаючи столицю м.Джакарта, час від часу потерпають від сезонних злив, які спричиняють серйозні повені. Країна також відома масштабними лісовими пожежами.

Загалом, в Індонезії щорічно фіксується значна кількість природних катаклізмів, які подекуди призводять до людських жертв, матеріальних збитків, відмін та/або перенесень авіаційних рейсів тощо. При цьому перенесення авіарейсів може відбуватися й на таких популярних туристичних напрямах, як о-ви Балі та Ломбок.

Тероризм

Незважаючи на активні контрзаходи Уряду Індонезії, у цій найбільшій мусульманській країні світу спостерігається зростання терористичних загроз у зв’язку з підтримкою певними представниками місцевого населення терористичного угруповання «Ісламьска держава» (за деякими підруханками, в Індонезії нараховується до 2 млн. «симпатиків» ІД; відомі факти участі громадян Індонезії у бойових діях на боці ІД на територіях Іраку та Сирії). Серйозне занепокоєння індонезійської влади викликає можливість здійснення терористичних нападів тими індонезійцями, які повертаються до країни з досвідом терористичної діяльності в лавах ІД.

У цьому зв’язку, а також беручи до уваги відповідний попередній досвід, варто враховувати, що терористичні акти в Індонезії потенційно можуть відбутися у будь-який час та в будь-якому багатолюдному місці скупчення іноземців: торговому центрі, готелі, клубі, ресторані тощо.

Злочинність

Столиця країни - м. Джакарта займає 109 місце за рівнем небезпеки серед найбільших міст світу.

Останніми роками в Індонезії спостерігається тенденція зі збільшення кількості злочинів майнового характеру, особливо в туристичних та курортних регіонах. Найбільш розповсюдженими серед них є викрадання кредитних карток біля банкоматів з можливим застосуванням насильства. Крім того, мають місце випадки шахрайства у галузі Інтернет-торгівлі.

Беручи до уваги, що навіть у міських районах можливе вчинення пограбування з використанням таксі, рекомендується  користуватися послугами виключно відповідних офіційних компаній.

Варто враховувати окремі факти пограбування іноземних туристів на автомобільних шляхах під час заміни ними заздалегідь проколотих зловмисниками шин. Непоодинокими є також випадки пограбувань водіями мотоциклів, які на швидкості вихоплюють цінні речі (сумки, мобільні телефони, гаманці тощо).

Трапляються смертельні отруєння алкоголем, придбаним у неофіційних місцях продажу.

За окремі види злочинів в Індонезії застосовуються жорсткі покарання. Так, незаконне володіння, використання та розповсюдження наркотичних речовин може каратися смертною карою.

Епідеміологічна ситуація

Враховуючи наявність спалахів таких інфекційних хвороб, як лихоманка денге, малярія та ін., санітарно-епідеміологічну ситуацію в Індонезії можна вважати складною.

Якщо малярія перважно розповсюджена в сільських місцевостях, то денге є типовим сезонним явищем також і для м.Джакарта та інших великих міст.

Крім того, час від часу в країні фіксуються спалахи таких хвороб, як: холера, гепатити, кір, черевний тиф, поліомієліт, сказ тощо.

Варто також зважати на відчутно забруднене повітря у м.Джакарта, викликане, серед іншого, перезавантаженням міста автотранспортом.

Водопровідна вода не є питною в Індонезії. Бажано вживати, у тому числі й для чищення зубів, лише бутильовану воду.

Транспортні комунікації

За оцінками авіаційних відомств багатьох іноземних країн, індонезійські авіаперевізники не відповідають усім вимогам безпеки ІКАО. В країні трапляються авіакастрофи як літаків цивільної авіації, так і військово-транспортної.

Слід також відзначити низький рівень інших видів транспортних комунікацій. Постійна перевантаженість та недостатнє технічне обслуговування громадського транспорту, залізниці, а також зношеність плавзасобів для поромних перевезень роблять подорожі Індонезією інколи досить ризикованими.

Варто також враховувати, що у столиці країни м. Джакарта з населенням близько 13 млн. осіб майже відсутній громадській транспорт (автобусні маршрути наявні лише на окремих ділянках основних вулиць та є перезавантаженими). За відсутності в Джакарті тротуарів як таких, пересуватися містом можливо виключно за допомогою таксі, мотоциклів або особистих транспортних засобів. При цьому Джакарта визнана містом з найбільшим дорожним навантаженням («пробками») у світі, від чого цілодобово вкрита специфічним смогом. 

Безпекова ситуація в Індонезії

Небажані для відвідання райони Індонезії:

Небезпечним можуть бути відвідання наступних регіонів Індонезії у зв'язку з можливими природними катаклізмами та нестабільною безпековою ситуацією: провінції Папуа, Західне Папуа, Центральний Сулавесі, Ачех тощо.

Перед плануванням відвідання тих чи інших регіонів Індонезії подорожуючим варто було б запитувати в Посольстві Індонезії в Україні та/або Посольстві України в Індонезії актуалізовану інформацію стосовно рівня безпеки на відповідних індонезійських територіях.

Міграційні та митні правила в Індонезії

При в’їзді до країни необхідно заповнити митну декларацію та імміграційну картку, яку слід зберегти до завершення подорожі.

Ввезення та вивезення іноземної валюти не обмежується, однак суми понад 10 тис. дол. США мають декларуватися.

В країну дозволено ввозити 2 л. горілчаних напоїв, 200 цигарок або 50 сигар.

Заборонене вивезення рідкісних видів птахів та тварин. З острова Балі забороняється вивозити різьбляні вироби з деревини, антикварні речі.

Корисні номери телефонів

Екстрена допомога 112

Швидка медична допомога 118

Поліція 110

Служба пошуку та порятунку 115

Центр координації у випадку природних катастроф 129

Пожежна 113

Довідкова 108

Рекомендації щодо правил поведінки

 

Республіка Індонезія – туристична країна. Її мешканці переважно доброзичливо та толерантно ставляться до іноземців.

Водночас, громадянам України, які відвідують Індонезію (особливо, поза межами курортних зон), рекомендується врахувати таке:

1. Утримуватися від вживання алкогольних напоїв у місцях громадського користування.

2. Пам’ятати, що в Індонезії вживання наркотичних речовин карається ув’язненням до 15 років, а розповсюдження наркотичних речовин – смертною карою.

3. Використовувати послуги таксі виключно офіційних компаній (та/або користуватися відповідними послугами готелю).

4. Не купувати алкогольні напої в сумнівних місцях.

5. Не користуватися транспортними послугами мотоциклістів та утримуваатися від керування мотоциклами.

6. Не вживати напої з льодом у місцях громадського харчування.

7. Вживати, у тому числі під час чищення зубів, лише бутильовану воду.

8. Не подавати предмети іншим людям лівою рукою (вважається неввічливим).

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування в Індонезії є платним.

Вартість медичних послуг в Індонезії є високою, відтак рекомендується перед відвіданням цієї країни придбати поліс медичного страхування (в тому числі й для оплати невідкладної медичної допомоги).

Індонезійська сторона не вимагає надання довідок про щеплення перед в’їздом на територію країни.

Умови працевлаштування іноземців в Індонезії

Республіка Індонезія – перенаселена країна із переважно молодим та працездатним населенням й жорсткою конкуренцією на ринку праці. У цьому зв’язку індонезійський Уряд проводить політику переваги використання місцевої робочої сили та суттєвого обмеження використання іноземних робітників.

Отримання роботи в Індонезії можливе лише за рекомендацією потенційного працедавця чи іншої особи, яка має індонезійське громадянство. Дозволи на працевлаштування видаються компетентними органами Індонезії виключно іноземним спеціалістам високої кваліфікації (з досвідом роботи за спеціальністю від 5 до 10 років).

Увага! Робочі візи оформлюються лише після отримання індонезійським спонсором дозволу на працевлаштування іноземця. У разі роботи без дозволу на працевлаштування іноземець вважається таким, що працює нелегально.

При плануванні виїзду до Індонезії з метою працевлаштування за сприяння українських компаній-посередників рекомендується перевіряти наявність у відповідного суб’єкта господарської діяльності ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України

Умови перетину кордонів громадянами України

Для в'їзду в Індонезію необхідно мати паспорт, дійсний протягом не менше 6 місяців з моменту перетину кордону країни.

Для короткострокових подорожей (до 30 діб), за умови перетину кордону у визначених місцях, віза не потрібна.

Вимоги до документів, список дозволених для безвізового в’їзду пунктів перетину кордону, тривалість безвізового перебування в РІ та перелік підстав для в’їзду регулюються Імміграційною службою РІ та публікуються на офіційному сайті держустанови.

Безвізовий режим в’їзду застосовується до власників звичайних, службових та дипломатичних паспортів, які здійснюють короткотерміновий (до 30 діб) візит в РІ.

Безвізовий режим не застосовується для осіб, які відвідують РІ з журналістською метою.

Українці можуть подорожувати в РІ без віз з метою туризму, відвідання родини, соціальною метою, для здійснення обміну у галузі мистецтва та культури, виконання короткотермінових урядових службових обов’язків, проведення лекцій та семінарів, відвідання нарад головних офісів або філій міжнародних компаній в РІ, транзиту до інших країн.

Для отримання дозволу на перебування в РІ громадяни України мають пред’явити паспорт, дійсний щонайменше ще 6 місяців з моменту прибуття в РІ, а також зворотні квитки або квитки до іншої країни.

Отриманий таким чином дозвіл на перебування не може бути подовжений або змінений на інший.

 

Перелік пунктів, в яких може здійснюватися 

в’їзд в РІ/виїзд з РІ, включає наступні:

А.  Аеропорти.

1.       Adi Soemarmo, Surakarta

2.       Adi Sucipto, Yogyakarta

3.       Ahmad Yani, Semarang

4.       Bandara International Lombok, Mataram

5.       Belitung, Tanjung Pandan

6.       Binaka, Sibolga

7.       El Tari, Kupang

8.       Frans Kaisiepo, Biak

9.       Halim Perdana Kusuma, DKI Jakarta

10.     Hang Nadim, Batam

11.     Husein Sastranegara, Bandung

12.     I Gusti Ngurah Rai, Bali

13.     Juanda, Surabaya

14.     Kuala Namu, Medan

15.     Maimun Saleh, Sabang

16.     Minangkabau, Padang

17.     Mopah, Merauke

18.     Mozes Kilangi, Tembaga Pura

19.     Pattimura, Ambon

20.     Polonia, medan

21.     Sam ratulangi, manado

22.     Sepinggan, balikpapan

23.     Soekarno Hatta, Banten

24.     Sultan Hassanudin, Makassar

25.     Sultan Iskandar Muda, Banda Aceh

26.     Sultan Mahmud Badarudin II, Palembang

27.     Sultan Syarif Kasim II, Pekanbaru

28.     Supadio, Pontianak

29.     Tarakan, Tarakan

БМорські порти.

1.       Achmad Yani,  Ternate

2.       Amamapare, Tembaga Pura

3.       Anggrek, Gorontalo

4.       Bagan Siapi-api, Bagan Siapi-api

5.       Badar Bentan Telani Lagoi, Tanjung Uban

6.       Bandar Seri Udana Lobam, Tanjung Uban

7.       Bandar Seri Setia Raja, Bengkalis

8.       Batam Center, Batam

9.       Batu Ampar, Batam

10.     Belakang Padang, Belakang Padang

11.     Belawan, Belawan

12.     Benete, Sumbawa Besar

13.     Biak, Biak

14.     Boom Baru, Palembang

15.     Celukan Bawang, Singaraja

16.     Citra Tri Tunas, Batam

17.     Ciwandan, Cilegon

18.     Dumai, Dumai

19.     Dwi Kora, Pontianak

20.     Gunung Sitoli, Sibolga

21.     Jambi, Jambi

22.     Jayapura, Jayapura

23.     Kabil, Batam

24.     Kendari, Kendari

25.     Kota Baru, Kota Baru

26.     Kuala Enok, Tembilahan

27.     Kuala Langsa, Aceh

28.     Kuala Tanjung, Tanjung Balai Asahan

29.     Kuala Tungkal, Jambi

30.     Lauren Say, Maumere

31.     Lembar, Mataram

32.     Lhokseumawe, Lhokseumawe

33.     Malahayati, Aceh

34.     Malundung, Tarakan

35.     Manado, Manado

36.     Marina Teluk Senimba, Batam

37.     Marore, Tahuna

38.     Merauke, Merauke

39.     Miangas, Tahuna

40.     Nongsa Terminal Bahari, Batam

41.     Nusantara, Pare-pare

42.     Nusantara, tahuna

43.     Padang Bai, Singaraja

44.     Panarukan, Panarukan

45.     Pangkal Balam, Pangkal Pinang

46.     Panjang, Bandar Lampung

47.     Pantoloan, Palu

48.     Pasuruan, Pasuruan

49.     Pemangkat, Sambas

50.     Probolinggo, Probolinggo

51.     Pulau Baai, Bengkulu

52.     Sabang, Aceh

53.     Samarinda, samarinda

54.     Sampit, Sampit

55.     Samudera, Bitung

56.     Sekupang, batam

57.     Selat lampa, Ranai

58.     Semayang, Balikpapan

59.     Siak Sri Indrapura, Siak

60.     Sibolga, Sibolga

61.     Sintete, Sambas

62.     Soekarno Hatta, Makassar

63.     Sorong-Sorong

64.     Sri Bayintan, Tanjung Pinang

65.     Sri Bintan Pura, Tanjung Pinang

66.     Sungai Guntung, Tembilahan

67.     Tanjung Balai Karimun, Tanjung Balai Karimun

68.     Tanjung Benoa, Denpasar

69.     Tanjung Emas, Semarang

70.     Tanjung Gudang, Pangkal Pinang

71.     Tanjung Harapan, Selat Panjang

72.     Tanjung Intan, Cilacap

73.     Tanjung Kelian, Pangkal Pinang

74.     Tanjung Lontar, Kupang

75.     Tanjung Pandan, Bangka Belitung

76.     Tanjung Perak, Surabaya

77.     Tanjung Priok, DKI Jakarta

78.     Tanjung Uban, Tanjung Uban

79.     Tanjung Wangi, Jember

80.     Tarempa, Tarempa

81.     Teluk Bayur, Padang

82.     Teluk Nibung, Tanjung Balai Asahan

83.     Tembilaha, Tembilahan

84.     Tri Sakti, Banjarmasin

85.     Tual, Tual

86.     Tunon Taka, Nunukan

87.     Yos Sudarso, Ambon

88.     Yos Sudarso, Cirebon

ВСухопутні пункти перетину кордону.

1.       Aruk, Sambas

2.       Entikong, entikong

3.       Metamauk, Atambua

4.       Mota’ain, Atambua

5.       Nanga Badaum Sanggau

6.       Napan, Atambua

7.       Skouw, Jayapura

 

Віза для в'їзду на територію Індонезії може бути видана у формі штампу, аркуша паперу, вклеєного в паспорт, окремої картки чи електронної картки. Віза має бути використана протягом 90 днів, починаючи з дня видачі. У разі, якщо протягом зазначеного терміну візу не буде використано, особа повинна повторно звернутися за оформленням візи.

Для отримання візи заявник, окрім заповненої та підписаної аплікаційної форми, має подати наступні документи:

 • паспорт дійсний протягом не менше шести місяців з моменту перетину кордону країни;
 • квиток в обидва кінці або квиток до третьої країни;
 • дві фотокартки;
 • підтвердження або письмова гарантія наявності достатніх коштів для перебування на території Індонезії;
 • підтвердження сплати консульського збору.

Дітям до 9-ти років, якщо дитина вписана до паспорта батьків - віза видається безкоштовно.

Діти старші 9-ти років, сплачують повну вартість візи (незалежно від наявності паспорта).

 

Індонезійська влада суворо дотримуються практики недопуску іноземців у разі, якщо термін дії паспорта залишається меншим за шість місяців.

У цьому констексті варто відзначити, що в країні діє достатньо суворий візовий режим та застосовуються жорсткі санкції за його порушення (можливе ув'язнення до 5 років або штраф розміром близько 2000 дол. США). За кожний день перебування в країні після закінчення терміну дії візи – штраф 20 дол.США.

 

Особливі застереження подорожуючим до Республіки Індонезія

Подорожуючим до Індонезії слід пам’ятати, що вживання наркотиків на території цієї країни суворо карається законом, а за їх розповсюдження передбачено смертну кару. Так, лише протягом 2016 р. в Індонезії за злочини, пов’язані з наркотичними засобами, було страчено 16 осіб. Закликаємо усіх подорожуючих не ризикувати свободою та життям.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux