• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Рада Європи позитивно відзначила низку реформ і ми продовжимо нашу спільну роботу – Павло Клімкін
Опубліковано 03 жовтня 2016 року о 17:25

З жовтня 2016 року у штаб-квартирі Ради Європи у Страсбурзі відбувся День українських реформ. Подібний захід вперше відбувся на майданчику Ради Європи і був ініційований Україною.

Члени української делегації презентувати державам-членам та керівництву організації результати реформ, які системно підтримуються в рамках Плану дій Ради Європи для України на період 2015-2017 років, обговорили наявні виклики та подальші пріоритети взаємодії.

Презентації і обговорення відбулися у форматі чотирьох робочих груп – стратегія з прав людини; реформа пенітенціарної системи та поліції; судова реформа; та боротьба з корупцією. 

План дій є найбільшим в історії Ради Європи пакетом експертної та технічної допомоги державі-члену. Як Україна, так і представники організації висловили задоволення динамікою його реалізації та вже досягнутими результатами у здійсненні важливих для нашої держави трансформацій.

Відкриваючи захід, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив: «Я дякую Раді Європи за підтримку і високу оцінку українських реформ. Попереду ще багато спільної роботи, але План дій Ради Європи для України вже став нашим спільним успіхом. В його рамках ми отримали унікальну експертну підтримку ключових реформ, зокрема, судової та антикорупційної. Зі свого боку, Україна конкретними діями продемонструвала, що попри російську агресію і всі труднощі ми працюємо на конкретний результат, а не безкінечний процес. Я також дякую кожній державі-члену Ради Європи, що зробила свій внесок в реалізацію Плану дій. Підтримка українських реформ - це ефективна інвестиція в нову європейську Україну».

Заступник Генерального секретаря Ради Європи Габріелла Баттані-Драгоні позитивно відзначила досягнення України і наголосила на важливій ролі громадянського суспільства в отриманні цих результатів. Вона заявила, що організація Дня реформ і участь міністрів в ньому є підтвердженням відданості України реформам. Вона закликала українську сторону продовжувати реформи, особливо щодо боротьби з корупцією.

У відкритті Дня українських реформ також взяла участь Голова Комітету міністрів Ради Європи, Постійний представник Естонії Катрін Ківі, яка зазначила: "Закликаючи Україну продовжувати реформи, ми повинні пам'ятати за яких складних умов Україна змінюється. Сподіваюся, що держави-члени РЄ підтримуватимуть її та План дій Ради Європи для України".

День українських реформ в Раді Європи засвідчив обопільну зацікавленість організації та України у активному продовженні спільної роботи для впровадження в нашій державі найкращих європейських стандартів та практик.

 Довідкова інформація:

День українських реформ в Раді Європи був організований Постійним представництвом України при Раді Європи у співробітництві з Секретаріатом цієї організації та Естонським головуванням в Комітеті міністрів Ради Європи. Україна вперше провела подібний захід на майданчику Ради Європи.

План дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки є найбільшим в історії організації пакетом експертної та технічної допомоги державі-члену. Сукупний бюджет Плану дій у 45 мільйонів євродозволяє залучати найкращих експертів і сучасні технічні можливості для системної допомоги вреалізації реформ.

Наразі План дій охоплює законодавчі та інституційні зміни у таких сферах: конституційнареформа, зокрема у частині децентралізації та правосуддя; зміцнення механізмів захисту прав людини і основних свобод, зокрема моніторинг і підтримка втілення у життя Національної стратегії у сфері прав людини та Плану дій до неї; боротьба з корупцією; удосконалення системи виконання рішень національних судів та забезпечення виконання рішень Європейського суду з прав людини; реформа правоохоронних органів та пенітенціарної служби; боротьба з насильством проти жінок та домашнім насильством; розробка всеосяжної Національної стратегії із захисту внутрішньо переміщених осіб та плану дій до неї;реформування системи суспільного телебачення і радіомовлення.

До складу української делегації на заході увійшли: Міністр закордонних справ Павло Клімкін, Міністр юстиції Павло Петренко, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова, заступник Генерального прокурора Євген Єнін, заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава, заступник голови Національного агентства запобігання корупції Руслан Радецький,секретар Кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка,начальник відділу прав людини Національної поліції Костянтин Тарасенко.

Недержавний український сектор представляли: голова правління ГО «Експертний центр з прав людини» Юрій Бєлоусов, співробітник з питань правової реформи Консультативної місії ЄС Вадим Човгань, член правління Реанімаційного пакету реформ Михайло Жернаков.

З боку Ради Європи участь у заході взяли акредитовані дипломати держав-членів організації та Європейського Союзу, керівництво та експерти Ради Європи, залучені до реалізації Плану дій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux