• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Коментар МЗС України щодо 13-ї доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини за результатами роботи Місії ООН з прав людини в Україні протягом 15 листопада 2015 – 15 лютого 2016 року
Опубліковано 03 березня 2016 року о 19:16

3 березня Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило 13-у доповідь щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні за результатами роботи Моніторингової місії ООН в Україні (ММПЛ), у період 15 листопада 2015 – 15 лютого 2016 року. (посилання на доповідь)

«Протягом звітного періоду, незважаючи на скорочення військових дій, збройний конфлікт на Донбасі продовжує суттєво впливати на людей, що там проживають, і на здійснення ними всіх прав людини», - говориться в документі. Відзначається, що відсутність ефективного контролю з боку Уряду України на значних ділянках кордону з Російською Федерацією (в деяких районах Донецької та Луганської областей) спричиняє притік боєприпасів, озброєння і військових з Російської Федерації на території, що знаходяться під контролем незаконних збройних угруповань. Моніторингова місія ООН підтверджує свідчення ОБСЄ про щоденний перетин неконтрольованої частини кордону з Росією чоловіками й жінками, вдягненими у військове.

Спостерігачі місії висловлюють занепокоєння зростанням останнім часом ризиків відновлення бойових дій в регіоні. Тактика незаконних збройних формувань, що полягає у дедалі більшому зануренні у житлові райони, несе загрозу в першу чергу незахищеному мирному населенню.

Ми поділяємо висновок авторів доповіді щодо актуальності Мінських домовленостей та важливості їх імплементації для припинення масових порушень прав людини. Водночас вважаємо, що Місія має бути більш чіткою та об’єктивною у визначенні реальних причин, ступеня відповідальності за такі порушення та справжньої ролі Російської Федерації, триваюча військова агресія якої з усією очевидністю і є першопричиною цього ганебного явища.

13-а доповідь УВКПЛ у черговий раз підтвердила масштабні злочини, що вчиняються проти наших громадян окупаційною російською владою у Криму та російськими військовими і їх поплічниками на Донбасі. Вкотре ми змушені констатувати продовження злочинних практик вбивств мирних громадян, викрадень людей, тортур, сексуального насильства, примусової праці, вимагання грошей та інших порушень прав людини, від яких щоденно потерпають українські громадяни.

Ситуація в окупованому Криму залишається вкрай складною – згідно з інформацією Місії, етнічні українці та кримські татари зазнають системних утисків та переслідувань. Викрадення, обшуки, незаконні затримання, побиття, обмеження свободи слова і зібрань та інших базових громадянських прав стали буденністю на півострові.

Позиція України залишається незмінною – жодні порушення прав людини, незалежно від того, ким і де вони скоєні, не повинні залишатися безкарними. У цьому зв’язку ми цінуємо увагу Місії до повідомлень про можливі зловживання та порушення з боку силових структур України та ретельно вивчаємо представлені рекомендації. Кожне повідомлення про можливі порушення ретельно розслідується українськими правоохоронцями.

Категорично не погоджуємось із наявними у доповіді закликами до легітимізації документів, виданих незаконними окупаційними самопроголошеними «органами» АРК та окремих районів Донецької і Луганської областей України, а також до будь-якої співпраці Уряду України з ними.

Вважаємо також, що більш активне використання інформації, отриманої під час зустрічей представників ММПЛ з безпосередніми учасниками «громадянської блокади» Криму» дозволило б більш об’єктивно оцінити та віддзеркалити її справжні причини та перебіг.

Україна завжди вважала роботу Місії важливою складовою у протидії російській агресії та дієвим інструментом фіксації порушень прав людини окупаційною владою в Криму та злочинів російської армії та незаконних збройних формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Очікуємо, що міжнародна спільнота буде нарощувати тиск на Російську Федерацію для дотримання нею своїх міжнародних зобов’язань, припинення агресії в Україні та інших частинах світу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux