• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Заключна заява Заступника Міністра закордонних справ Олени Зеркаль на слуханнях у Міжнародному Суді ООН про застосування запобіжних заходів у справі Україна проти РФ (Гаага, 8 березня 2017 р.)
Опубліковано 08 березня 2017 року о 14:21

Пане Президенте, шановні члени поважного Суду, я маю честь оголосити заключні заяви та висновки клопотання  України про застосування тимчасових заходів.

У ході цих слухань Україна вичерпно продемонструвала, що поточна ситуація в нашій державі залишається  хиткою та вимагає невідкладних правових заходів та втручання цього Суду щодо захисту Українського народу. Україна перебуває сьогодні перед цим поважним Судом, сподіваючись на вжиття заходів захисту для того, щоби зупинити триваюче фінансування тероризму та культурне знищення, що здійснюється Російською Федерацією.

Підтримка Російською Федерацією незаконних  збройних формувань на Сході Україні та незаконна окупація Автономної Республіки Крим та міста Севастополя вже призвела до непоправної шкоди для Українського народу, включаючи тисячі жертв серед цивільного населення та майже два мільйони внутрішньо переміщених осіб.

Ці несправедливі страждання, від яких потерпає народ України, вимагають притягнення до відповідальності згідно з міжнародним правом, але це питання буде предметом окремого розгляду.

Пане Президенте, шановні члени Суду, моя країна стоїть сьогодні перед цим Судом вимагає його негайної допомоги не з метою вирішення численних позовних вимог України до Російської Федерації у зв’язку з зухвалими порушеннями міжнародного права, але для того, щоб запровадити негайні заходи захисту для тисяч, якщо не мільйонів невинних людей та надати вкрай необхідний захист для всіх громадян України на Сході  України та в Криму.

Цивільне населення України, зокрема на Сході України та в Криму, є надзвичайно вразливим та потребує негайного захисту цим Судом.

Ситуація на Сході України залишається нестабільною та такою, що постійно змінюється. Конфлікт в регіоні триває вже більше трьох років, протягом яких мали місце численні акти тероризму проти цивільних осіб. За відсутності необхідних запобіжних заходів існує ризик, що цивільне населення і надалі потерпатиме від насильства терористів.

В Криму  триваюча політика культурного знищення та дискримінації, яка впроваджується Російською Федерацією, залишається такою ж безжалісною. Кримські татари та етнічні українці продовжують зазнавати порушень прав та обмежень. За відсутності необхідних запобіжних заходів існує ризик, що ці вразливі групи і надалі потерпатимуть від актів дискримінації, а також що російська політика знищення їхньої культурної ідентичності досягне своєї мети.

У зв’язку з реальною та невідворотною загрозою для громадян України, Україна звертається до цього Суду надати допомогу у формі запровадження запобіжних заходів, захистити права України та її громадян.

Що стосується Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, Україна просить суд застосувати такі тимчасові заходи:

a)     Російська Федерація має утримуватися від будь-яких дій, які можуть погіршити стан розгляду або продовжити терміни розгляду суперечки (в Міжнародному Суді ООН) в рамках Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, або ускладнити винесення рішення в рамках даної суперечки.

b)    Російська Федерація має здійснювати належний контроль над своїми кордонами, щоб запобігти подальшому фінансуванню тероризму, в тому числі – постачання зброї з території РФ на територію України.

c)     Російська Федерація має зупиняти і запобігати здійсненню всіх грошових переказів з території РФ, а також постачання зброї, транспортних засобів, обладнання, здійснення навчання груп, які беруть участь у терористичних актах проти мирного населення в Україні, або тих, про яких РФ відомо, що вони можуть брати участь у терористичних актах в майбутньому, включаючи, але не обмежуючись "ДНР", "ЛНР", групою "Харківські партизани" і пов'язаними з ними групами та особами.

d)    Російська Федерація має вжити всі залежні від неї заходи, щоб будь-які групи, що діють в Україні і раніше отримали з території РФ грошові кошти, зброю, транспортні засоби, обладнання та навчання, надалі утримувалися від виконання терористичних актів проти мирного населення в Україні".

Щодо Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Україна просить суд вжити тимчасові заходи, зобов’язавши Російську Федерацію:

a)      утримуватися від будь-яких дій, які можуть погіршити або продовжити суперечку щодо порушення цієї Конвенції або зробити справу складнішою для вирішення;

b)    утримуватися від будь-яких проявів расової дискримінації проти осіб, груп або установ на території, яка перебуває під контролем РФ, включаючи Кримський півострів;

c)     припинити дії і утримуватися від подальшої боротьби проти кримськотатарського народу у політичній і культурній сферах, в тому числі призупинити дію указу про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і відмовитися від виконання цього указу і аналогічних заходів на час розгляду даної справи.

d)    застосувати всі необхідні заходи, щоб зупинити зникнення кримських татар, та негайно розслідувати ті зникнення, які вже відбулися;

e)     припинити і утримуватися від подальшої боротьби проти етнічних українців в Криму в сфері політики і культури, включаючи призупинення обмежень на освіту українською мовою, поважати право на освіту українською мовою, доки ця справа перебуває на розгляді".

Пане Президенте, члени поважного Суду, від імені Уряду та громадян України, я дякую Вам за увагу до цього термінового питання.

 

Фото з http://www.icj-cij.org/presscom/gallery.php?p1=6&event=20170306_ur&lang=en

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux