• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд роботи делегації України в РБ ООН 17-23 квітня 2017 р.
Опубліковано 24 квітня 2017 року о 19:20

18 квітня

Відбувся брифінг Ради Безпеки ООН щодо взаємозв'язку між правами людини та попередженням конфліктів. Україну на засіданні представляв заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця. Як заявив під час дискусії представник України, сталий мир та безпека не можуть бути досягнуті без забезпечення прав людини. Він додав, що порушення прав людини є не лише серйозним наслідком конфліктів, але часто саме вони є безпосередньою причиною початку конфліктів. С.Кислиця нагадав присутнім, що геноцид у Руанді у 90-х роках минулого століття починався саме з порушень прав людини, і незважаючи на заклики спецдоповідача Комісії з прав людини звернути увагу на ці порушення, ситуація була проігнорована. А сьогодні ми є свідками жахливих наслідків кризи у Сирії, яка починалася шість років тому саме з порушень прав людини і призвела до сотень тисяч загиблих, в т.ч. в результаті хімічних атак, і мільйонів скалічень життів цивільного населення. Саме неповага до прав людини, демократії та верховенства права з боку авторитарного режиму також стали причиною збройної агресії Росії проти України. Український дипломат наголосив, що правозахисний компонент повинен бути невід'ємною частиною роботи Ради Безпеки з урегулювання та попередження конфліктів. Цей підхід має застосовуватися й під час розгляду РБ ООН питання окупації Криму і російської військової агресії в українському Донбасі.

РБ ООН ухвалила заяву для ЗМІ щодо теракту в Рашидіні (Сирія), внаслідок якого загинуло щонайменше 126 осіб, в т.ч. діти, і десятки отримали поранення. У заяві, зокрема, наголошено, що тероризм у всіх його проявах є злочинним і невиправданим, незалежно від мотивів та виконавців терактів. У заяві підтверджено необхідність боротьби всіх держав з тероризмом усіма наявними засобами відповідно до Статуту ООН та інших зобов’язань згідно з міжнародним правом, включаючи зобов’язання в галузі прав людини та біженців, а також відповідно до міжнародного гуманітарного права. Підкреслено необхідність притягнення виконавців, організаторів, а також тих, хто фінансує і спонсорує тероризм, до кримінальної відповідальності.

19 квітня

РБ ООН розглянула розвиток ситуації в Лівії, діяльність Місії ООН з підтримки в цій країні, а також роботу Комітету 1970. Члени Ради наголосили на необхідності виконання Лівійської політичної угоди як «дорожньої карти» перехідного періоду. Водночас консенсусу щодо шляхів вирішення проблемних питань у контексті імплементації угоди в черговий раз досягнуто не було.

20 квітня

Відбулися відкриті дебати РБ ООН з пункту порядку денного «Ситуація на Близькому Сході, включно з палестинським питанням». У дискусії, яка мала на меті обговорення шляхів урегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, взяли участь представники понад 50 держав-членів ООН. З виступом заступника Міністра закордонних справ України С.Кислиці можна ознайомитися тут.

РБ ООН схвалила заяву для преси із засудженням запуску КНДР 15 квітня балістичної ракети у порушення резолюцій РБ ООН. У заяві, зокрема, зазначено, що ракетна діяльність КНДР сприяє розвитку північнокорейського ядерного арсеналу, збільшує напругу у регіоні та поза ним. Члени РБ закликали держави-члени ООН подвоїти зусилля з метою повної імплементації санкційного режиму стосовно КНДР та висловили жаль щодо перерозподілу Пхеньяном ресурсів з вирішення гуманітарних потреб на заборонену військову діяльність. Крім того, у заяві відзначено важливість підтримання миру і стабільності на Корейському п-ві та регіоні у цілому, а також підтверджено готовність РБ ООН продовжувати пошук політико-дипломатичного врегулювання ситуації.

21 квітня

За ініціативи США, Великої Британії та Франції РБ ООН провела засідання у форматі Арріа щодо діяльності Комісії з розслідування фактів масового порушення прав людини в Сирії. Учасниками обговорення було зазначено, що злочини режиму Б.Асада проти сирійського народу не мають залишитися безкарними.

На тижні 24-30 квітня на розгляді РБ ООН перебувають такі питання:

- брифінг щодо діяльності Місії ООН в Південному Судані (25 квітня);

- закриті консультації щодо діяльності Місії ООН з референдуму в Західній Сахарі (25 квітня);

- закриті консультації щодо Тимчасових сил ООН з безпеки в Аб'єй (26 квітня);

- закриті консультації щодо розвитку відносин між Суданом та Південним Суданом (26 квітня);

- закриті консультації щодо діяльності Комітету 1591 (Судан) (26 квітня);

- ухвалення резолюції щодо продовження мандата Місії ООН з референдуму в Західній Сахарі (27 квітня);

- брифінг щодо ситуації на Близькому Сході (Сирія) (27 квітня);

- брифінг міністерського рівня щодо ядерного нерозповсюдження (КНДР) (28 квітня).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux