• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Огляд роботи делегації України в РБ ООН 15-21 травня 2017 року
Опубліковано 22 травня 2017 року о 23:08

14-18 травня

Голова Комітету Ради Безпеки ООН 1591 (2005), Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко перебував з візитом у Республіці Судан. Комітет відповідає за контроль за дотриманням санкційного режиму стосовно Судану, що був запроваджений у 2003 р. РБ ООН у зв’язку із збройним конфліктом у регіоні Дарфур

У рамках візиту відбулися зустрічі В.Єльченка з низкою суданських урядовців, зокрема з в.о. міністра закордонних справ, міністром з питань Дарфуру, головою комісії з гуманітарних питань, головою комісії з роззброєння та реінтеграції колишніх комбатантів, національним координатором з виконання резолюції РБ ООН 1591 (2005), а також керівниками акредитованих у Хартумі дипломатичних місій іноземних держав. Під час зустрічей відбувся обмін думками стосовно стану дотримання режиму санкцій та співробітництва Комітету і відповідної Групи експертів з урядом Судану.

В ході поїздки Представник України відвідав регіон Дарфур, де зустрівся з керівництвом Спільної операції ООН - Африканського Союзу (UNAMID). Він також відвідав табір для внутрішньо переміщених осіб у Сортоні на півночі Дарфуру.

Візит В.Єльченка до Судану відбувся в контексті зусиль України як головуючої в Комітеті РБ ООН 1591 з пошуку шляхів посилення внеску Ради Безпеки в урегулювання конфлікту в цій країні.

15 травня

Рада Безпеки ООН провела відкриті дебати з на тему «Жінки, мир та безпека: сексуальне насильство в умовах конфліктів». Члени РБ ООН наголосили на важливості попередження злочинів сексуального насильства під час збройних конфліктів, необхідності надання допомоги жертвам цього злочину та притягнення до відповідальності винних. Делегація України, зокрема, привернула увагу до випадків сексуального насильства в ОРДЛО.

РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ із засудженням чергових запусків КНДР балістичних ракет 28 квітня та 14 травня на порушення резолюцій РБ ООН.

РБ ООН схвалила заяву для ЗМІ у зв’язку з ескалацією насильства 13-14 травня в м.Бангассу (південно-східна частина ЦАР, на кордоні з ДРК), в результаті чого загинув один миротворець зі складу Багатопрофільної комплексної місії ООН із стабілізації в ЦАР (MINUSCA).

РБ ООН ухвалила резолюцію 2352 (2017) щодо продовження мандата Тимчасових сил ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (UNISFA) на півроку до 15 листопада 2017 р.

16 травня

У РБ ООН відбувся брифінг щодо ситуації в Косово. Члени РБ закликали Белград і Приштіну до продовження заходів з виконання домовленостей, досягнутих у рамках діалогу сторін під егідою ЄС, щодо стабілізації ситуації в Косово та припинення провокаційних дій та ворожої риторики у відносинах. Україна виступила за доцільність розширення звітного циклу підготовки відповідних доповідей Генерального секретаря ООН і проведення брифінгів РБ ООН (з щоквартального до піврічного), а також перегляду модальностей Місії ООН в Косово з метою її оптимізації.

РБ ООН провела брифінг за результатами візиту до Колумбії 3-5 травня.

У рамках закритих консультацій РБ ООН обговорила ситуацію з північнокорейською ядерною загрозою після чергового запуску балістичної ракети КНДР 13 травня.

17 травня

РБ ООН заслухала брифінги заступника Спеціального представника Генсекретаря ООН щодо Сомалі Р.Зененги та Спеціального представника Голови Комісії Африканського Союзу Ж.Мадейри. Члени Ради підтримали рішення міжнародної конференції в Лондоні стосовно Сомалі 11 травня, яка надала додатковий імпульс міжнародним зусиллям з просування ключових пріоритетів уряду Сомалі із забезпечення стабілізації політичної та безпекової ситуації в країні.

РБ ООН обговорила дотримання санкційного режиму щодо Еритреї та необхідність розробки на основі консенсусу чітких умов, виконання яких Еритреєю буде підставою для подальшого перегляду санкцій.

РБ ООН провела закриті консультації щодо ситуації у Венесуелі.

18 травня

РБ ООН провела щопіврічні дебати щодо ситуації в Боснії і Герцеговині, у ході яких із брифінгом виступив Верховний представник щодо Боснії і Герцеговині В.Інцко. За виключенням РФ, всі члени Ради позитивно оцінили діяльність Верховного представника за період, що минув, висловивши йому свою повну підтримку. Члени РБ ООН підкреслили відданість суверенітету та територіальній цілісності БіГ.

19 травня

Робоча група РБ ООН з питання дітей та збройних конфліктів провела чергові консультації, у ході яких продовжилось опрацювання висновків до доповіді Генерального секретаря ООН про ситуацію щодо забезпечення прав дітей в умовах збройного конфлікту в Судані.

На тижні 22-28 травня РБ ООН зосередить свою увагу на таких питаннях:

- брифінг та закриті консультації щодо політичного процесу в Сирії (22 травня);

- брифінг щодо діяльності Місії ООН в Іраку (22 травня);

- брифінг та закриті консультації щодо хімічної зброї в Сирії (23 травня);

- закриті консультації щодо ситуації в Лівії (23 травня);

- закриті консультації щодо запуску балістичних ракет КНДР (23 травня);

- брифінг щодо діяльності миротворчих операцій ООН за участю керівників окремих ОПМ (23 травня);

- ухвалення резолюцій про продовження мандата Групи експертів стосовно Південного Судану та загроз міжнародному миру та безпеці, спричинених терористичними актами (24 травня);

- брифінг щодо діяльності Місії ООН у Південному Судані (24 травня);

- закриті консультації щодо діяльності санкційного Комітету 1718 щодо КНДР (24 травня);

- відкриті дебати міністерського рівня щодо захисту цивільного населення, включно з медичним персоналом та медичними закладами, в умовах збройного конфлікту (25 травня);

- ухвалення резолюції щодо продовження мандату Місії ООН в Сомалі (26 травня);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації на Близькому Сході, включно з палестинським питанням (26 травня).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux