• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд роботи делегації України в РБ ООН 17-23 липня 2017 р.
Опубліковано 25 липня 2017 року о 18:48

17 липня

Відбулися брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Іраку, під час яких країни-члени Ради Безпеки привітали звільнення м. Мосула від ІДІЛ, висловили занепокоєння щодо гуманітарної ситуації в провінції Ніневія та закликали міжнародну спільноту надати допомогу Іраку у відновленні зруйнованих об’єктів інфраструктури.

18 липня

РБ ООН провела дебати щодо діяльності Стабілізаційної місії ООН на Гаїті. Держави-члени РБ ООН дали позитивну оцінку розвитку ситуації в країні. Більшість делегацій підтримали рекомендації Генерального секретаря ООН щодо переходу від Місії ООН зі стабілізації ситуації на Гаїті (MINUSTAH) до нової місії – Місії ООН з верховенства права на Гаїті (MINUJUSTH).

РБ ООН провела закриті консультації щодо ситуації на Кіпрі та діяльності Миротворчих сил ООН у цій країні. За результатами консультацій схвалені елементи підходу Голови РБ до ЗМІ, у яких висловлено повну підтримку необхідності відновлення переговорного процесу на Кіпрі.

19 липня

Відбулися відкриті дебати РБ ООН на тему посилення потенціалу країн Африки в сферах миру і безпеки. Беручи участь у дискусії, заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, серед іншого, відзначив неспроможність ООН у багатьох ситуаціях забезпечити оперативне й ефективне реагування на конфлікти у світі, навівши як приклад ситуацію з окупацією Криму та російською агресією проти України. У цьому контексті він наголосив на важливій ролі регіональних організацій як одного з найефективніших на сьогодні інструментів забезпечення миру і безпеки. С.Кислиця також повідомив, що Україна як держава-спостерігач при Африканському Союзі (АС) уважно відстежує діяльність цієї організації у сфері запобігання та припинення конфліктів, а як асоційована з ЄС країна – поділяє думку про необхідність зміцнення тристоронньої співпраці ООН-ЄС-АС. Він також поінформував про роль України як активного контрибутора миротворчих операцій ООН у припиненні конфліктів в Африці, а також привернув увагу до діяльності України в якості голови санкційних комітетів РБ ООН щодо ЦАР та Судану. Разом з іншими учасниками дискусії ООН Україна закликала до посилення уваги до питань прав людини та розвитку демократії в Африці, що є важливою передумовою забезпечення сталого миру на цьому континенті.

20 липня

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 2368 (2017), якою було оновлено санкційний режим щодо ІДІЛ та Аль-Каїди.

Відбулися брифінг та закриті консультації РБ ООН щодо ситуації в Південному Судані та діяльності Місії ООН в цій державі. Члени РБ ООН висловили занепокоєння порушенням режиму припинення вогню в Південному Судані та закликали сторони конфлікту вжити заходів з метою відновлення виконання мирної угоди від 2015 р.

Під час закритих консультацій щодо виконання резолюції Ради Безпеки 1701 члени РБ ООН позитивно оцінили динаміку розвитку політичної ситуації в Лівані, зважаючи на досягнення згоди усіма політичними акторами про проведення у травні 2018 р. парламентських виборів.

21 липня

Відбулися закриті неофіційні консультації Комітету РБ ООН, утвореного відповідно до резолюції 2127 (2013) щодо ЦАР, під головуванням України. Під час заходу координатор Групи експертів щодо ЦАР представив проміжний звіт стосовно розвитку ситуації в країні та стану дотримання санкційного режиму РБ протягом останніх трьох місяців.

На тижні 24-30 липня РБ ООН зосередить свою увагу на таких питаннях:

- ухвалення Заяв Голови Ради Безпеки щодо ситуацій в Ліберії та Західній Африці (24 липня);

- закриті консультації щодо діяльності санкційних комітетів стосовно Судану та Сомалі/Еритреї (24 липня);

- закриті консультації щодо розвитку ситуації в Єрусалимі (24 липня);

- відкриті дебати щодо ситуації на Близькому Сході, включно з палестинським питанням (25 липня);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Бурунді (26 липня);

- ухвалення резолюції щодо діяльності Миротворчих сил ООН на Кіпрі (27 липня);

- брифінг та закриті консультації щодо гуманітарної ситуації в Сирії (27 липня).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux