• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд роботи делегації України в РБ ООН 28 серпня - 3 вересня 2017 р.
Опубліковано 04 вересня 2017 року о 20:09

28 серпня

Рада Безпеки ООН провела брифінг та закриті консультації щодо діяльності Місії ООН з підтримки Лівії та санкційного Комітету 1970 стосовно Лівії. Члени РБ ООН привітали нещодавні зустрічі між Головою Президії Держради Лівії Ф.Серраджем і лідером «Лівійської національної армії» Х.Хефтером та наголосили на необхідності відновлення політичного процесу в країні.

Відбувся розгляд ситуації в Іраку на тлі оголошення Курдського регіонального уряду в Ербілі про намір провести референдум про незалежність іракського Курдистану 25 вересня 2017 р.

29 серпня

В РБ ООН відбулися відкриті дебати, під час яких держави-члени ООН висловили підтримку миротворчій діяльності ООН як дієвого інструмента з підтримання миру і безпеки, а також наголосили на важливості досягнення політичного врегулювання конфліктів. Значна частина держав-членів підтримала необхідність включення до мандатів операцій з підтримання миру (ОПМ) ООН питань сталого розвитку та захисту прав людини з метою запобігання поновленню конфліктів. Делегація України, зокрема, зазначила, що захист цивільних є одним з головних завдань ОПМ ООН. У ході дебатів український представник також наголосив на необхідності вжиття дієвих заходів з метою припинення сексуального насильства та експлуатації в ОПМ.

У зв’язку із запуском 28 серпня КНДР балістичної ракети, яка пролетіла над територією Японії, були скликані екстрені консультації РБ ООН, за підсумками яких країни-члени ухвалили відповідну Заяву Голови РБ.

30 серпня

РБ ООН одноголосно схвалила внесену делегацією Великої Британії резолюцію 2372 (2017), якою було продовжено мандат Місії Африканського Союзу в Сомалі до 31 травня 2018 р. Україна, Франція, Швеція, США та Італія приєдналися до кола її співавторів.

РБ ООН одноголосно схвалила резолюцію 2373 (2017) щодо продовження на 1 рік мандата Тимчасових сил ООН в Лівані.

РБ ООН за процедурою відсутності заперечень схвалила оновлену Записку Голови РБ ООН S/2017/507 щодо робочих методів Ради Безпеки, до тексту якої також увійшли пропозиції України, зокрема щодо удосконалення процесу направлення польових місій РБ ООН.

Відбувся брифінг Спецпредставника Генерального секретаря ООН з питань Сирії С.Де Містури та заступника Генерального секретаря з гуманітарних питань С.О’Брайана щодо політичного врегулювання та гуманітарного становища в Сирії з подальшим обговоренням у форматі закритих консультацій.

РБ ООН розглянула ситуацію в М’янмі. Делегації висловили стурбованість останньою ескалацією насильства в штаті Ракін.

Уперше в поточному році після українського головування в РБ ООН (лютий 2017 року) у форматі відкритого брифінгу Рада підвела підсумки своєї діяльності впродовж серпня. Головними темами стали ядерна програма КНДР, зміцнення співпраці між ООН і Африканським Союзом, удосконалення миротворчої діяльності, застосування та виконання санкцій РБ, попередження постачання терористам зброї.

1 вересня

Розпочалося головування Ефіопії в РБ ООН. Було схвалено тимчасову програму роботи на вересень, яка, зокрема, включає візит делегації РБ ООН до Аддис-Абеби (Ефіопія) 5-9 вересня для проведення щорічного спільного засідання з Радою миру і безпеки Африканського Союзу (АС), а також відкриті дебати високого рівня (саміт) Ради Безпеки на тему «Миротворчі операції» (20 вересня).

4-17 вересня РБ ООН планує зосередити свою увагу на таких питаннях:

- брифінг щодо ядерного випробування в КНДР (4 вересня);

- ухвалення резолюції про створення санкційного режиму стосовно Малі (5 вересня);

- візит делегації РБ ООН в Аддис-Абебу для проведення щорічного спільного засідання з Радою миру і безпеки Африканського Союзу (5-9 вересня);

- брифінг та закриті консультації щодо ситуації в Колумбії (11 вересня);

- закриті консультації щодо діяльності Комітету 1718 щодо КНДР (11 вересня);

- брифінг щодо підсумків візиту делегації РБ ООН в Аддис-Абебу (12 вересня);

- брифінг щодо співробітництва між ООН та Африканським Союзом (12 вересня);

- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Місії ООН із сприяння Сомалі (13 вересня);

- брифінг щодо миру та безпеки в Африці (13 вересня);

- ухвалення резолюції про продовження мандата Місії ООН з підтримки Лівії (14 вересня);

- брифінг та закриті консультації щодо діяльності Змішаної операції АС - ООН в Дарфурі (14 вересня).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux