21-22 вересня 2017 року у Києві за підтримки МЗС України відбувся регіональний семінар для країн Східної Європи та Центральної Азії «Вплив розвитку науки та технологій на Конвенцію про заборону біологічної та токсинної зброї (КБТЗ)». Захід проводився в контексті імплементації «Рішення Ради ЄС (CFSP) 2016/51 на підтримку КБТЗ у рамках Стратегії ЄС проти розповсюдження зброї масового знищення».
Головними організаторами заходу виступали Українське біохімічне товариство та Женевське Відділення ООН з питань роззброєння, фінансова підтримка надається ЄС та Національною академією наук США. Участь у семінарі взяли представники з 9 країн регіону, а також ЄС, ОБСЄ, Національної академії наук США, Українського науково-технологічного центру, низки провідних науково-академічних установ.
Виступаючи на урочистому відкритті заходу, Директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко відзначив, що Україна, як повноправна сторона і співавтор КБТЗ, бере активну участь у роботі усіх міжнародних заходів по лінії Конвенції, в першу чергу керуючись необхідністю зміцнення глобальних режимів заборони та нерозповсюдження зброї масового знищення, активізації міжнародного співробітництва у сфері біобезпеки та біозахисту, а також забезпечення мирного розвитку біологічної науки та біотехнологій. Український дипломат наголосив на важливості належної імплементації усіма сторонами положень КБТЗ та пошуку шляхів універсалізації цього інструменту. Особливо було підкреслено, що з метою забезпечення безперешкодного виконання Конвенції важливим є розглянути останні досягнення в галузі науки та технології у відповідних галузях, а також сприяти збільшенню обізнаності серед науковців та широкого загалу стосовно режиму нерозповсюдження біологічної зброї та можливих ризиків, що можуть з’явитися як наслідок необізнаності та швидкого розвитку науки і технологій.
Проведення в Україні заходів міжнародного масштабу з питань імплементації КБТЗ є важливою подією у контексті ствердження позиції нашої держави як активного учасника світових процесів у сфері нерозповсюдження та роззброєння, визнання високого науково-практичного потенціалу України у зазначеній галузі, а також розвитку міжнародного співробітництва у сфері мирного використання біологічних матеріалів і технологій та запобігання можливим загрозам у цій галузі.