7 грудня року на полях засідання Ради Міністрів ОБСЄ, що проходить цими днями у Відні, за ініціативою України відбувся захід, присвячений ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму.
У ньому взяли участь міністри закордонних справ Канади, Швеції, Литви, Латвії, України, Естонії, а також високі представники США, Туреччини, Великої Британії, Польщі, Румунії, Данії, Норвегії.
На захід були запрошені нещодавно звільнені з російського ув’язнення заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров, які через історії свого перебування в ув’язненні довели до наших партнерів факти переслідування російською окупаційною владою незгодних із спробою анексії Криму.
Чийгоз та І.Умеров звернулися до міністрів із закликом продовжувати міжнародний тиск на Російську Федерацію для припинення агресивної і репресивної політики цієї країни проти України та її громадян, незалежно від їхньої етнічної приналежності.
Міністр закордонних справ України П.Клімкін у своєму виступі відзначив важливість подальшої консолідації міжнародних зусиль з метою припинення російської агресії проти України і деокупації Криму. Одним з таких кроків він назвав заплановане найближчими днями ухвалення чергової резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь».
За словами П.Клімкіна, іншим напрямком діяльності могла б стати запропонована Україною міжнародна платформа, яка сприяла б просуванню цілей деокупації Криму.
У своїх заявах високі посадовці європейських країн, США та Канади висловили підтримку і солідарність з усіма громадянами, які проживають у Криму в умовах російської окупації, та налаштованість на продовження спільних зусиль для деокупації Криму. Наголошувалося, що санкції проти Росії повинні продовжуватися, поки Росія не припинить збройну агресію проти України та не поверне Крим. Відтак, тема Криму залишатиметься серед пріоритетних на міжнародному порядку денному, у тому числі в рамках ОБСЄ як міжнародної безпекової організації.
Окремо на заході звучала тема українських політичних в’язнів, які незаконно позбавлені волі російською владою як на території окупованого Криму, так і в Росії. Присутні наголосили на важливості інформування широких аудиторій за кордоном про утримуваних за ґратами Росією українців та посилення політичного тиску на РФ. «Посилення наступу на права людини Росією має вести до посилення санкцій. Це ефективно. Крим кровоточить!», - зазначив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.