• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Павло Клімкін відвідав з офіційним візитом Єгипет
Опубліковано 30 квітня 2018 року о 21:19

29-30 квітня 2018 р. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебував з офіційним візитом в Арабській Республіці Єгипет на запрошення свого колеги, Міністра закордонних справ Самеха Шукрі.

Візит став логічним продовженням домовленостей, досягнутих главами зовнішньополітичних відомств під час останньої зустрічі в Нью-Йорку у вересні 2017 р., та відбувся на тлі позитивних змін у двосторонньому діалозі.

Візит розпочався із зустрічі Павла Клімкіна з Прем'єр-міністром Єгипту Шеріфом Ісмаїлом, під час якої сторони приділили пріоритетну увагу шляхам активізації співпраці у сфері торговельно-економічних відносин, зокрема перспективам участі українських компаній у масштабних проектах, що реалізуються в Єгипті та можуть стати важливим внеском у розбудову його національної економіки. Було також констатовано пожвавлення контактів між міністерствами та діловими колами обох держав, зокрема у контексті важливості нещодавнього візиту до України Міністра у справах компаній державного сектору Єгипту Халєда Бадаві.

30 квітня Павло Клімкін провів переговори з Міністром закордонних справ Єгипту Самехом Шукрі, у ході яких сторони розглянули питання двосторонньої взаємодії. Було підкреслено важливість підтримання активного діалогу на рівні зовнішньополітичних відомств, співробітництва у торговельно-економічній, освітній, культурній та інших сферах. Окремо сторони обговорили стан і перспективи діяльності Міжурядової спільної комісії з питань торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва та висловилися за пошук нових модальностей її діяльності. Міністри висловили також готовність до активної співпраці у рамках міжнародних організацій з питань, які становлять взаємний інтерес.

Відбувся обмін думками з питань глобального та регіонального порядку денного міжнародних відносин. Окремо було обговорено проблематику боротьби з тероризмом. П.Клімкін підкреслив необхідність об’єднання зусиль міжнародного співтовариства у цій сфері та висловив підтримку діям керівництва Єгипетської держави у викоріненні його проявів на власній території.   

Міністри відзначили взаємну зацікавленість сторін у реалізації значного потенціалу співробітництва у туристичній галузі. Наголошено, що на туристичному ринку Єгипту українські туристи займають вагому нішу з тенденцією до зростання (у 2017 р. понад 770 тис.).

У ході переговорів зі Спікером Палати представників Єгипту Алі Абдель Аалом сторони наголосили на необхідності активізації міжпарламентської співпраці. Павло Клімкін відзначив заснування у Верховній Раді України групи дружби „Єгипет–Україна‟. У цьому зв’язку Алі Абдель Аал поінформував, що з метою налагодження прямих контактів між парламентарями обох держав, аналогічна група буде створена у єгипетському парламенті найближчим часом.

Під час зустрічі Павла Клімкіна з Генеральним Секретарем Ліги Арабських Держав (ЛАД) Ахмедом Абуль-Гейтом було наголошено на зацікавленості сторін в активізації контактів між МЗС України та ЛАД. Обговорено актуальні питання регіонального порядку денного, боротьби з тероризмом та перспективи розвитку ситуації у регіоні Близького Сходу та Північної Африки.

У ході зустрічі з представниками української громади в цій країні  Міністр поінформував про стан та напрямки співробітництва МЗС з українською діаспорою задля задоволення культурних і духовних потреб українців за кордоном.

Під час перебування в Єгипті Павло Клімкін також провів зустріч з Папою і Патріархом Александрійським та усієї Африки Феодором ІІ, у ході якої порушено питання створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux