Україна виконала свої зобов'язання перед європейськими партнерами, зокрема перед Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою Європи та Європейським Союзом у частині ухвалення закону про доступ до публічної інформації.
Про необхідність ухвалення відповідного законодавчого акта неодноразово йшлося на зустрічах різного рівня та у зверненнях європейських партнерів до української сторони. "Президент України узяв зобов'язання, що такий закон буде ухвалено, який сприятиме зміцненню розвитку свободи слова в нашій державі".
Дуже показово, що закон було затверджено голосуванням і правлячої коаліції, і опозиційних фракцій у парламенті. Ми сподіваємося, що надалі опозиція допомагатиме владі виконувати зобов'язання України перед Європою.
Важливим у цьому контексті є те, що ОБСЄ схвалила прийняття закону про доступ до інформації в Україні.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович схвалила недавньо прийнятий українським парламентом закон про доступ до інформації, назвавши його «значним кроком на шляху до забезпечення прозорості уряду».
«Новий закон покликаний збільшити прозорість уряду та участь громадян у прийнятті рішень в Україні», - йдеться в заяві ОБСЄ.