10 листопада 2018 р. у м.Рига у рамках міжнародної 85-денної акції вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні ”Запалімо свічку пам’яті!” відбулися пам’ятні заходи за участю Посольства України в Латвії, українців, друзів України в Латвії та депутатів Саейму Латвії.
У каплиці церкви Страждальної Богородиці парафії Української греко-католицької церкви в Ризі відбулася панахида за жертвами Голодомору, після якої учасники заходу вирушили пішою ходою до центрального пам’ятника – Монумента Свободи, де присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.
Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк у своїй промові подякувала Латвії за визнання злочину свідомим геноцидом українського народу і зачитала імена 85 дітей, які стали жертвами Голодомору на Одещині.
Всього, за підрахунками дослідників, від штучного Голодомору, учиненого тоталітарним сталінським режимом в Україні, загинуло від 3 до 10 мільйонів людей.