Голокост – це слово болем відгукується в серцях мільйонів людей. Для України – це не перегорнута сторінка історії, а невгамовний біль і плач за безневинно закатованими, це пам'ять про трагедію Бабиного Яру, де нацисти стратили понад 150 тисяч людей, більшість з яких були євреї.
В Україні 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту з 2012 року відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року, ухваленої згідно з резолюцією ГА ООН від 1 листопада 2005 року.
МЗС України долучилося до низки заходів на вшанування мільйонів безневинних жертв Голокосту - євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни були закатовані нацистами через національність.
У приміщенні МЗС розгорнуто виставку про трагедію Бабиного Яру як символу Голокосту. Виставка підготовлена за сприяння Українського інституту національної пам’яті та за участю Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».
У своєму виступі заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця наголосив на тому, що наш обов’язок перед закатованими під час Голокосту – пам’ятати про жертви тих трагічних подій, щоб вони ніколи більше не повторилися, запобігати повторенню трагедій у світі, в якому ще нездолане зло.
Перед присутніми також виступив Посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон і Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Борис Глазунов.