Під час зустрічі Сергій Кислиця привітав Петера Тейлера з офіційним початком роботи Місії БДІПЛ ОБСЄ із спостереження за президентськими виборами 2019 року в Україні.
Місія працюватиме на офіційне запрошення української сторони, направлене відповідно до пункту 8 Копенгагенського документа ОБСЄ 1990 року щодо запрошення міжнародних спостерігачів для здійснення спостереження за ходом виборів у обсязі, що дозволяється законом.
Заступник Міністра С.Кислиця відзначив пріоритетність для української сторони забезпечення вільних та прозорих виборів у відповідності до законодавства України та міжнародно визнаних стандартів проведення демократичних виборів. Також він висловив готовність МЗС України надавати всебічне сприяння роботі Місії БДІПЛ ОБСЄ.
«Ми визнаємо виняткову важливість міжнародного спостереження за виборами для подальшого зміцнення демократичних процесів в країні та зацікавлені у присутності якомога більшої кількості незалежних та професійних міжнародних спостерігачів на виборах», - наголосив Сергій Кислиця. За попередніми даними, кількість міжнародних спостерігачів, які планують взяти участь у спостереженні за виборами в Україні, може стати безпрецедентно великою та у кілька разів вищою ніж у сусідніх, у т.ч. суттєво більших за розмірами, сусідніх країнах.
Сергій Кислиця висловив впевненість, що офіційні спостерігачі Місії БДІПЛ ОБСЄ чітко дотримуватимуться суверенітету та законів України як приймаючої країни, як це передбачено пунктом 9 Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами та Кодексу поведінки міжнародних спостерігачів за виборами від 2005 року, підтриманими БДІПЛ ОБСЄ, ООН, Європейською комісією та понад 20 іншими провідними міжнародними інституціями.
Глава Місії БДІПЛ ОБСЄ П.Тейлер наголосив, що головними засадами роботи Місії є об’єктивна, безстороння та професійна оцінка відповідності організації та ходу виборчого процесу в Україні її зобов’язанням в рамках ОБСЄ, міжнародним стандартам та національному законодавству в сфері виборів.