26 лютого 2019 року в рамках Сегмента високого рівня 40-ї сесії Ради ООН з прав людини відбувся паралельний тематичний захід «Порушення прав людини українських військовополонених, а також політичних заручників Російської Федерації», спільно організований делегаціями України, Латвії та Литви.
У центрі уваги учасників була проблема 24 українських військовополонених, захоплених РФ 25 листопада 2018 р., та політичних заручників Кремля, засуджених у Росії та на окупованих нею українських територіях за надуманими звинуваченнями. Разом із заступником Міністра закордонних справ С.Кислицею від України участь у заході взяли Віктор Сорока, батько військовополоненого Василя Сороки, Ігор Гриб, батько 20-річного Павла Гриба, викраденого у 2017 році російськими спецслужбами на території Білорусі та незаконно засудженого в РФ, та Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Л.Денісова.
Також з промовами на незмінну підтримку позиції України та критичної необхідності дотримання Російською Федерацією норм міжнародного права виступили Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс, Політичний директор МЗС Литви Аста Скайсгірите та заступник Верховного комісара ООН з прав людини Кейт Гілмор.
В.Сорока та І.Гриб, ознайомивши детально присутніх з ситуацією, в якій опинилися їхні сини, наполегливо закликали учасників заходу і надалі вживати всіх можливих, у т.ч. політико-дипломатичних, заходів з метою спонукання влади РФ надати необхідну медичну допомогу незаконно утримуваним Кремлем українським військовополоненим і політичним заручникам та негайного їх звільнення.
С.Кислиця зазначив, що події 25 листопада 2018 р. у Керченській протоці вивели триваючу упродовж пяти років агресію РФ проти України на новий рівень – де факто розповсюдивши її з суходолу на море. Заступник Міністра подякував ЄС за прийнятий нещодавно т.зв. санкційний пакет «Азов» та закликав міжнародну спільноту, міжнародні правозахисні установи, наших партнерів і друзів діяти рішучіше, зокрема наполегливо вимагати від Російської Федерації надати якомога швидше необхідну медичну допомогу пораненим військовослужбовцям, негайно звільнити 24 захоплених українських моряків, а також усіх політичних в'язнів.
У ході дискусії виступили також делегації Швеції, Естонії, Австралії, Великої Британії, Польщі, Молдови, Грузії, а також представники міжнародних неурядових організацій.