В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з расовою дискримінацією. Наша держава була серед 177 держав світу, які приєдналися до Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації, схваленої Генеральною Асамблеєю ООН 21 грудня 1965 року.
Свобода від дискримінації є також частиною міжнародних зобов’язань України відповідно до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Конвенції Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенції про права інвалідів.
Указом Президента України від 25 серпня 2015 р. №501/2015 було затверджено Національну стратегію у сфері прав людини, на виконання якої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 р. №1393-р затверджений План дій на період до 2020 р. Ці документи покликані вдосконалити систему захисту прав і свобод людини в Україні та об'єднати суспільство навколо розуміння цінності прав і свобод людини, які захищаються на основі принципу рівності та без дискримінації.
Серйозним викликом для нашої держави стала окупація Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та окремих районів Донецької і Луганської областей, де відзначаються грубі порушення прав людини, у тому числі на етнічному ґрунті, зокрема щодо українців та кримських татар.
Тому 16 січня 2017 р. Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.