18 травня ц.р. в рамках офіційного візиту до Румунії Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зустрівся з представниками місцевої української громади.
Під час зустрічі Міністр наголосив на тому, що задоволення культурно-освітніх прав українців в Румунії, розширення мережі україномовних навчальних закладів є для офіційного Києва одним з пріоритетних питань у порядку денному двосторонніх відносин. К.Грищенко зазначив, що Україна зацікавлена у відновленні роботи Змішаної українсько-румунської міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин та у продовженні призупиненого з ініціативи Бухаресту моніторингу ОБСЄ щодо дотримання прав румун в Україні та українців в Румунії.
К.Грищенко підкреслив, що Президент України В.Янукович прагне посилити підтримку з боку держави закордонного українства в цілому і української громади в Румунії зокрема.