19 січня відбулася онлайн-зустріч заступника міністра закордонних справ України Андрія Мельника з помічницею державного секретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід.
Андрій Мельник висловив вдячність американській стороні за надану Україні безпрецедентну фінансову допомогу та передове озброєння, яке ефективно використовується Збройними Силами України для відсічі збройній агресії з боку Російської Федерації. Він відзначив особливо вагоме значення розширення постачання важкої техніки для запобігання ескалації російським агресором на полі бою та запобігання втратам серед мирного населення. Крім цього заступник міністра висловив вдячність за допомогу з відновлення пошкодженої та зруйнованої енергетичної інфраструктури України.
Співрозмовники позитивно відзначили історичне значення для двосторонніх відносин нещодавнього візиту Президента Володимира Зеленського до Вашингтона, в ході якого він провів плідну зустріч із Президентом США Дж.Байденом та виступив на спільному засіданні обох палат Конгресу США.
Сторони обговорили актуальні питання порядку денного двосторонніх відносин, шляхи активізації політичного діалогу, зокрема у середньо- та довгостроковій перспективі. У цьому контексті наголошувалося на важливості імплементації положень Хартії про стратегічне партнерство Україна-США від 10 листопада 2021 року, а також ефективного використання Комісії стратегічного партнерства для всебічного розвитку відносин між Україною та США в рамках відповідних робочих груп за напрямками безпеки та протидії російській агресії, демократії та верховенства права, економічної трансформації.
Особливу увагу заступник глави МЗС присвятив запропонованій Президентом України Володимиром Зеленським Формулі миру. У контексті наближення роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну, співрозмовники домовилися скоординувати зусилля щодо проведення заходів з привернення уваги міжнародного співтовариства до наслідків загарбницької та неспровокованої війни РФ проти України. Андрій Мельник подякував за підтримку офіційним Вашингтоном всіх важливих проукраїнських резолюцій в рамках ООН.
Відбувся також обмін думками щодо перспектив регіонального співробітництва, зокрема у регіоні Латинської Америки та Карибського басейну.