13-14 травня у Женеві заступник міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Антон Демьохін взяв участь у Другій Глобальній конференції з нарощування кіберспроможностей (Global Conference on Cyber Capacity Building – GC3B).
“Наш досвід кіберстійкості та розвитку спроможностей під час кібервійни демонструє результативність співпраці державного і приватного секторів. Україна розбудовує модель державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки, в основі якої закладені довіра, відкритість, комунікації, інновації та розширені рамки співпраці між державними та приватними експертами, включно з проведенням навчань за участі профільних фахівців державних інституцій та приватного сектору”, — зазначив Антон Демьохін під час панельної дискусії “Партнерство державного і приватного секторів задля кіберстійкості”, що відбулася у рамках конференції.
Заступник міністра також виступив на закритій міністерській сесії високого рівня, присвяченій питанням розбудови потенціалу кібербезпеки в Африці та країнах Глобального Півдня. “Україна зацікавлена у розширенні географії та форматів міжнародного співробітництва у сфері кібербезпеки, зокрема у розбудові взаємовигідної співпраці з країнами Африканського континенту”, — підкреслив Антон Демьохін, вітаючи ухвалення «Декларації щодо розбудови потенціалу кібербезпеки в Африці”.
На полях Другої Глобальної конференції з нарощування кіберспроможностей відбулася також низка двосторонніх та багатосторонніх зустрічей, присвячених актуальним питанням співпраці задля розвитку безпечного кіберпростору.
Антон Демьохін провів переговори з представниками країн-учасниць Таллінського Механізму, у рамках яких заступник міністра та кіберпосли й уповноважені представники Естонії, Нідерландів, Італії, ФРН, Польщі та США обговорили актуальний стан реалізації проєктів та подальші кроки у межах цієї ініціативи.
Під час зустрічі з координаторкою з питань кібербезпеки та заступницею керівника Відділу з гібридних загроз і кібербезпеки Європейської служби зовнішніх справ (EEAS) Манон ле Бланк сторони обговорили стан виконання сторонами операційних висновків за результатами Третього раунду кібердіалогу Україна — ЄС та підготовку до проведення Четвертого його раунду.
Двостороння зустріч з керівницею Бюро кіберпростору та цифрової трансформації Державного департаменту США Дженіфер Бакес була присвячена питанням співпраці та обміну інформацією у сфері кібербезпеки. Українська сторона висловила вдячність США за підтримку нашої держави у протидії російській агресії та розбудові кіберпотенціалу.
У рамках переговорів з генеральною директоркою Бюро з питань кібербезпеки, критичних технологій та демократичної стійкості МЗС Канади Ларисою Галадзою, сторони обговорили реалізацію програм канадської допомоги, співпрацю у рамках Талліннського Механізму, а також взаємодію у сфері протидії поширенню російської пропаганди та дезінформації.
Окрему увагу співрозмовники приділили імплементації положень Угоди про гарантії безпеки, підписаної Україною та Канадою у 2024 році, зокрема у частині проведення двостороннього кібердіалогу.
Крім цього, заступник міністра провів двосторонні зустрічі з державним секретарем зовнішньополітичного відомства Швейцарії, делегаціями Словаччини, Швеції, Чехії та Гани.
GC3B — міжнародний форум високого рівня та платформа, що об'єднує представників держав, міжнародних організацій, ІТ-бізнесу наукових і експетних кіл для обміну досвідом та координації взаємодії у сфері розбудови кіберспроможностей, підтримки цифрового розвитку країн Глобального Півдня, а також просування принципів безпечного, відкритого та стійкого цифрового середовища й зміцнення глобальної кібербезпеки.