У період з 3 по 17 травня заступник міністра закордонних справ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Антон Демьохін здійснив робочий візит до Сполучених Штатів Америки (м.Вашингтон, Нью-Йорк, Сан-Франциско).
Виступаючи на конференції з кібербезпеки RSA 2024 у Сан-Франциско, одному з найважливіших заходів у сфері кібербезпеки в світі, Антон Демьохін підкреслив, що Україна перебуває в епіцентрі великої війни як у фізичному, так і кіберпросторі, що потребує максимального висвітлення на найбільших світових майданчиках.
“Важливим є те, що голос України на високому рівні звучить на ключовій події для тих, хто зацікавлений у зміцненні міжнародної кібербезпеки на різних рівнях – від спільнот до корпорацій і державних структур”, – зазначив Антон Демьохін.
У рамках візиту заступник міністра взяв участь у Глобальному круглому столі ООН міністерського рівня зі зміцнення спроможностей у сфері кібербезпеки, провів низку двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з іноземними партнерами з державного та приватного секторів, а також неурядових організацій.
У своєму виступі в ООН Антон Демьохін наголосив, що війна РФ проти України у кіберпросторі прискорила необхідність суттєвого посилення міжнародного співробітництва з метою забезпечення сталого розвитку і безпечного кіберпростору та запросив держави-члени ООН до консолідації зусиль з метою підвищення обізнаності та зміцнення спроможностей у сфері кібербезпеки.
Український дипломат також взяв участь у низці заходів з питань кібербезпеки, а також провів зустрічі з міністеркою зв’язку та інформації Сінгапуру Жозефін Тео, національним директором з кібер питань при Офісі Президента США Гарі Кокером, заступником Генерального секретаря ООН Амандіпом Сінгхом Гіллом, головою Робочої групи ООН відкритого складу з питань безпеки використання інформаційно-комунікаційних технологій, постійним представником Сінгапуру при ООН Бурханом Гафуром.
Під час перебування у м. Вашингтон заступник міністра відвідав офіс CRDF Global, де зустрівся з Головним виконавчим директором Майком Дігнамом та подякував за підтримку з реалізації проєктів, спрямованих на підвищення обізнаності та спроможностей вітчизняної системи кібербезпеки, а також за надану підтримку в організації візиту української делегації до США.
Під час зустрічі з послом з особливих доручень з питань кіберпростору та цифрової політики Державного департаменту США Натаніелем Фіком сторони обговорили практичні кроки допомоги Україні з боку Вашингтону в кіберсфері та підходів до подальшої імплементації принципів цифрової солідарності.
На зустрічах з представниками ДержДепу США обговорили акценти цифрових трансформацій і цифровізації, поточну ситуацію в Україні у сфері кібербезпеки та кіберзагрози з боку Росії. Йшлося про необхідність посилення підтримки України та спільних дій із протидії дезінформації, зокрема підкріпленої інструментами генеративного штучного інтелекту.