• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Español
 • Português
 • العربية
Дізнайтеся більше про зміни в торговельній політиці іноземних країн у зв'язку із COVID-19
Опубліковано 18 березня 2020 року о 09:53

Міністерство закордонних справ України на постійній основі запровадило моніторинг змін у торговельній політиці країн відповідальності в умовах поширення у світі вірусу COVID-19.

Наразі, жодна з країн ТОП-15 торговельних партнерів України в експорті не змінила своєї торговельної політики. 

З метою запобігання порушення ланцюгів поставок, обмеження руху не поширюються на осіб і транспортні засоби, які займаються перевезеннями вантажів автомобільним, залізничним, морським, річковим, повітряним видами транспорту, а також на рух зовнішньоторговельних товарів як у країнах-партнерах, так і в Україні.

 Про режим роботи всіх митних пропускних пунктів в Україні можна дізнатись на сайті Нової Митниці.


Назва країни

Введення заборон

1.

Австрія

Республікою Австрія на національному рівні жодних рішень такого роду не приймалось.

Разом з тим, повідомляємо, що 16.03.2020 р. набуло чинності  розпорядження Європейської комісії 2020/402 від 14 березня 2020 року про обов’язкове ліцензування експорту з ЄС у треті країни засобів індивідуального захисту (захисних масок, окулярів, рукавичок, захисного одягу).  Зазначені заходи ухвалені терміном на шість тижнів, з метою задоволення попиту у згаданих видах продукції на внутрішньому ринку Євросоюзу в умовах поширення коронавірусу COVID-19.

2.

Австралія

Уряд Австралії не вводив будь-яких експортно-імпортних обмежень або суттєвих змін до торговельної політики країни.

3.

Азербайджан

Заходи Уряду АР не спрямовані на призупинення торгівельно-економічних операцій.

4.

Алжир

в Алжирі не зафіксовано змін у торговельній політиці країни перебування, а також країн зони відповідальності (Малі, Нігер).

5.

Аргентина

Виділено 1,7 млрд. аргентинських песо (орієнтовно 27,2 млн. дол. США) на потреби системи охорони здоров’я для забезпечення лабораторій додатковим діагностичним обладнанням.

•          12.03.2020 Постановою Уряду Аргентини № 86/2020 на період 90 днів в країні «заморожено» відпускну ціну на дезінфікуючий гель на рівні його вартості станом на 15.02.2020, а також закликано відповідні підприємства забезпечити виробництво даного засобу індивідуального захисту в максимально можливих обсягах.

•          Указом ПР АР № 260/2020 від 12.03.2020 на період 365 днів по всій країні запроваджено надзвичайний режим посилених заходів у санітарній сфері (може бути скасований раніше, ніж за рік, або продовжений в залежності від динаміки розвитку епідеміологічної ситуації).

•          Припинено (починаючи з 00:00 год. 17.03.2020) міжнародне регулярне пасажирське сполучення між АР і найбільш постраждалими країнами (до останніх на 16.03.2020 віднесено країни ЄС і Шенгенської зони, США, Республіку Корея, Японію, КНР, Іран, Чилі та Бразилію) на період 30 днів, за винятком гуманітарних рейсів з репатріації із вказаних держав громадян і резидентів АР (останнє здійснюватиметься єдиною уповноваженою на це Урядом АР державною компанією «Аеролінеас Архентінас», скоріш за все не безкоштовно, а за прийнятними для громадян АР і резидентів тарифами).

•          Запроваджено обов’язковий карантин на 14 діб для таких категорій осіб: ті, хто є належать до носіїв COVID-19, мають високу температуру тіла та один або декілька інших ознак (кашель, біль у горлі, важке дихання); мали контакт із хворими на COVID-19; відвідували останнім часом або перебували в період попередніх 14 діб транзитом у найбільш постраждалих країнах; заборону в’їзду та перебування в АР іноземних туристів, які не виконали згаданих вище карантинних обмежень.

•          Передбачено кримінальну відповідальність за недотримання вимог карантину (покарання від значного штрафу до позбавлення волі до 5 років) та обов’язок посадових осіб АР (контроль здійснюватимуть як міграційна служба, так і МОЗ АР) щодо інформування компетентних органів про такі випадки.

•          Запроваджено закриття музеїв, спортивних центрів, ТРЦ, ресторанів, місць громадського користування тощо; призупинення занять у дитсадках, закладах початкової і середньої освіти на 14 днів;

•          За результатами урядового засідання 16.03.2020 з соціально-економічних питань для обговорення основних загроз для аргентинської економіки за умов надзвичайного санітарно-епідеміологічного стану, впровадженого через поширення COVID-19, ухвалено рішення:

- про зміни в розкладі руху громадського транспорту та впровадження режиму дистанційної роботи для держслужбовців (окрім сфер оборони та охорони здоров’я);

- надання оплачуваних відпусток для перебування в домашньому карантині всім працівникам старше 60 років, вагітним та тим, хто страждає на хронічні захворювання.

МОЗ АР надано повноваження для:

-           залучення сил Мінбезпеки, МВС, МЗС, Міноборони для захисту національних інтересів у сфері забезпечення безпеки в галузі охорони здоров’я;

-           здійснення прямих закупівель (без тендерів) товарів, послуг і обладнання, необхідних для протидії поширенню вірусу;

-           залучення до роботи з подолання вірусу, попри існуючі в трудовому законодавстві обмеження, колишніх посадових осіб (раніше звільнених за власним бажанням або пенсіонерів), а також фахівців сфери охорони здоров’я, які мають не визнані у встановленому порядку дипломи про вищу освіту іноземних закладів;

-           запровадження контролю цін на критично важливі товари медичного призначення, зокрема щодо спиртових гелів, масок, інших засобів індивідуального захисту та дезінфекції, з метою запобігання спекуляціям і створенню штучного дефіциту;

-           здійснення координації розподілу в межах країни фармацевтичних товарів та медичних препаратів, необхідних для потреб подолання наслідків пандемії, в т.ч. їх надання на безоплатній основі чутливим верствам населення;

-           розгортання, навіть за відсутності попередніх погоджень або дозволів провінційної та муніципальної місцевої влади, польових/мобільних шпиталів.

   Республіка Парагвай   Скасовано всі масові заходи (культурно-розважальні, релігійні, суспільно-політичні тощо), зупинено навчальний процес у початкових та середніх школах.

•          ДП «Petropar» (Petróleos Paraguayos) тимчасово запровадило знижки на пальне для населення з метою мінімізації використання громадського транспорту.

•          З 17.03.2020 запроваджено комендантську годину (заборона перебувати на вулиці з 20 год. до 04 год.).

•          Заборона на в’їзд в Парагвай іноземців-нерезидентів, починаючи з 00 год.00 хв. 18.03.2020 до 30.03.2020.

Східна Республіка Уругвай        

Перекрито пасажирське регулярне авіа, морське та автомобільне сполучення з Аргентиною, починаючи з 00:00 17.03.2020 (виняток - вантажні перевезення товарів).

 

Бельгія

    Не введено жодних обмежень на ведення торгівлі чи перевезенні товарів, також не спостерігається жодних змін у торговельній політиці Бельгії – подібні повідомлення відсутні на офіційних сторінках Федеральної державної служби з економіки та Генеральної адміністрації митної служби та акцизних зборів країни

 

Білорусь

Відсутня інформація щодо ухвалених білоруською стороною рішень про зміни або корективи у торговельній політиці

 

Велика Британія

Відсутні зміни у торговельній політиці Великої Британії, пов’язаних із поширенням пандемії.

3.

Вірменія

Торгівельна політика Республіки Вірменії змін не зазнала.

4.

В’єтнам

Торговельна політика Соціалістичної Республіки В’єтнам змін не зазнала.

 

Греція

Уряд Греції постійно проводить моніторинг низки ключових галузей країни з метою впровадження заходів для захисту економіки. Про розробку пакету урядових ініціатив було оголошено Міністром фінансів Греції.

 

Грузія

    Посольством не виявлено концептуальних змін у торговельній політиці Грузії чи модифікації торговельних режимів країни, які б мали суттєвий вплив на двосторонні торговельні відносини з Україною. Зазначені висновки були у робочому порядку підтверджені представником Міністерства економіки та сталого розвитку Грузії, що курує в Міністерстві питання взаємодії з Україною.

5.

Данія

Торговельна політика Данії не зазнала будь-яких змін.

     Уряд Данії для збереження безперебійності поставок продовольчих товарів не запроваджуватиме посилені заходи контролю щодо перевезень вантажів та імпортно-експортних операцій данських суб’єктів господарювання.

      Змін у роботі фінансового сектору та банківських установ країні на сьогоднішній день не існує.

       Для протидії поширенню вірусу Данією тимчасово впроваджено посилений прикордонний контроль із застосуванням спеціальних контрольних приладів на всіх пунктах контролю, у тому числі в аеропортах з обмеженням в’їзду для іноземних громадян без поважних причин.

6.

Єгипет

    Центральний банк Єгипту (ЦБЄ) анонсував запровадження пакету процедур, що мають на меті полегшення банківських операцій в умовах поширення нового типу коронавірусу.

      ЦБЄ доручив вітчизняним банкам підвищувати щоденні ліміти транзакцій за кредитними картками, окрім скасування комісійних платежів та комісій, які застосовуються у пунктах продажу та зняття готівки через банкомати, упродовж шести місяців.

        Процедури також передбачають зберігання банківських депозитних вкладів у місцевих відділеннях у якості резервів, а також заклик клієнтів до більш активного використання кредитних та дебетових карток замість готівки.

       Вищезгадані процедури є частиною більш широкого плану заходів, вжитих ЦБЄ для протистояння поширенню коронавірусу та подолання його наслідків. У заяві ЦБЄ зазначається, що зазначені заходи кореспондуються із державною політикою в умовах поширення вірусу, спрямовані на забезпечення стабільності банківського сектору країни та підтримку національної економіки на цьому етапі.

 

Ізраїль

    За інформацією, отриманої від Департаменту економічного співробітництва Євразія ІІ МЗС Держави Ізраїль,  Ізраїль не запровадив будь-які обмеження щодо експорту/імпорту товарів у зв’язку із епідеміологічною ситуацією, пов’язаною з поширенням коронавірусу  COVID-19. В той же час, посилено санітарно-епідеміологічний контроль імпортованих товарів, в першу чергу, продовольчих.

Водночас, з огляду, на залежність Держави Ізраїль від імпорту необхідних товарів, як продовольчих так і непродовольчих груп, здійснюються заходи щодо безперешкодного та швидкого митного та іншого оформлення вантажів, що ввозяться. Всі морські та авіаційні вантажні термінали країни працюють у звичайному режимі.

7.

Індонезія

        Уряд Республіки Індонезія підготував для бізнесу фінансові стимули, які включають введення податкових пільг, зокрема звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб працівників виробничих галузей, надання виробничим компаніям знижки на сплату корпоративного податку.

       Уряд також звільняє від сплати податків при імпорті компаніям 19 виробничих галузей, надаючи при цьому 30% знижку на сплату корпоративного податку. Відшкодування ПДВ буде максимально спрощено для компаній-експортерів з метою забезпечення необхідного рівня обігових коштів.

     Податкові пільги також вводяться для підприємств у галузі транспорту, туризму, готельного та ресторанного бізнесу, які, за прогнозами, зазнають значних збитків через коронавірус.

      Зазначені «податкові канікули» вводяться на період 6 місяців, починаючи з квітня ц.р.

    Для малого та середнього бізнесу спрощено правила реструктуризації кредитів не залежно від їх розміру.

     Урядом також спрощено правила експорту для рибної та лісової продукції та правила імпорту сталі. Спрощення процедури імпорту стосуватиметься також стратегічних харчових продуктів, таких як цукор, борошно та сіль.

 

Іспанія

     Рада Міністрів Іспанії ухвалила ряд соціальних та економічних заходів із протидії негативним наслідкам коронавірусу.

 

Італія

Відсутня інформація стосовно можливих змін в торгівельній політиці країни перебування.

 

Ірак

      Урядом Республіки Ірак прийнято рішення щодо продовження призупинення товарного імпорт/експорту з Іраном та Кувейтом шляхом закриття контрольно-пропускних пунктів на відповідних кордонах.

 

Іран

Впроваджуватиме зміни вторгівельно-економічному секторі (деталі в листі).

 

Йорданія

 Йорданія не вживала обмежувальних заходів у сфері торгівлі з іноземними державами та, попри припинення пасажирського авіасполучення на усіх напрямах, залишає кордони відкритими для вантажоперевезень усіх видів. За повідомленням ТП Аммана товари, які імпортуються з Китаю, проходять додаткову перевірку.

 

Катар

     Компетентними органами Катару на постійній основі вживаються обмежувальні заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Запроваджені на сьогодні заходи переважно стосуються скасування всіх масових заходів у країні (виставок, візитів, конференцій тощо), закриття місць масового відпочинку громадян, навчальних закладів, обмеження або тимчасової заборони в’їзду до Держави Катар тощо.

      З 18.03.2020 набирає чинності директива Еміра держави про заборону усіх польотів до Катару протягом двох тижнів, а також припиняє роботу будь-який громадський транспорт. Рішення щодо заборони польотів не поширюватиметься на вантажні та транзитні рейси, а також на рейси з будь-яких країн світу, де будуть присутні катарські громадяни.

       Крім того, урядом Катару розпочато низку невідкладних заходів, спрямованих на підтримку фінансово-економічного сектору країни. Зокрема, урядом виділено понад 20 млрд. доларів США на підтримку приватного сектору, Центробанк Катару забезпечить додатковою ліквідністю кредитно-фінансову систему країни і запровадить механізм підтримки приватних банків, державні інвестиційні фонди збільшать інвестиції у Катарську фондову біржу на понад 2,7 млрд. доларів США.

      У контексті змін у торговельній політиці, пов’язаних з COVID-19, відзначаємо опубліковане Міністерством охорони громадського здоров’я Катару рішення катарського уряду про скасування митного оподаткування на імпортні операції з продовольчими товарами і медикаментами на період 6 місяців. Офі  ційна інформація щодо механізму впровадження зазначеного рішення і переліку відповідних товарів наразі відсутня.

 

Канада

Головні антикризові заходи, які вживаються в країні для підтримки функціонування ринків та забезпечення канадському бізнесу доступу до фінансових ресурсів.

Запроваджено Business Credit Availability Program (BCAP) – додатковий інструмент фінансування приватного сектора через Business Development Bank of Canada (федеральна корпорація у 100% власності уряду, яка сприяє МСП через надання фінансових та консультаційних послуг, https://www.bdc.ca/) та Export Development Canada (державне експортно-кредитне агентство). В рамках програми обидві установи зможуть надати фінансові та кредитні страхові рішення на суму понад 10 млрд кан дол.

Офіс суперінтенданта фінансових інституцій Канади знизив вимогу щодо буферу внутрішньої стабільності (https://www.osfi-bsif.gc.ca/Eng/fi-if/in-ai/Pages/dsb-nfo.aspx) на 1,25%. Такий  крок сприятиме зростанню можливостей додаткового кредитування економіки у розмірі близько 30 млрд кан дол.

 Національний банк Канади оголосив про створення нового інструменту - Bankers’ Acceptance Purchase Facility, покликаного підтримати фінансування для МСП.

З повним переліком заходів можна ознайомитися за цим посиланням -  https://www.canada.ca/en/department-finance/news/2020/03/canada-outlines-measures-to-support-the-economy-and-the-financial-sector.html

 

Кенія

Зміни у торгівельно-економічняій політиці Кенії не відбулися.

 

КНР

Економічні оглядачі та офіційна статистика констатують падіння основних економічних показників в країні за підсумком перших двох місяців 2020 р. (роздрібна торгівля – на 20,5 %, промислове виробництво – на 13,5 %, інвестиції в основний капітал – на 24,5 пунктів), а також уповільнення зростання ВВП до 4 % у першому кварталі поточного року (6 %  - у першому кварталі 2019 р.).

Відтак, потреба мотивувати позитивні зрушення в економіці нині визначає характер публічних заяв керівництва країни, відповідального за економічний блок державної політики. Основним лейтмотивом цих заяв є «стабілізувати зовнішню торгівлю» та «відновити нормальне функціонування ринку».

10 березня за участі Прем’єра Держради Лі Кецяна відбулося засідання уряду, перед яким були поставлені завдання за трьома пріоритетними напрямами з урахуванням нинішньої соціально-економічної ситуації:

заохочувати відновлення роботи та виробництва;

надавати підтримку ключовим промисловим підприємствам, до виробничого циклу яких долучені малі і середні підприємства;

вжити вичерпних заходів для стабілізації ринку праці.

Виголосивши вказані пріоритети, керівник китайського уряду акцентував на потребі продовжувати політику реформ і відкритості (opening-up) для зовнішньої торгівлі та співробітництва, яка «доводила свою успішність протягом останніх чотирьох декад».

 

Кіпр

Під час засідання Уряду було прийнято рішення про введення надзвичайного стану в країні з 18:00 16 березня 2020 р. по 30 квітня 2020 р., а також скореговані заходи зі стримування поширення COVID-19, зокрема встановлено, що:

особи, які в’їжджають до Кіпру повинні мати сертифікат про перевірку на COVID-19. Усі прибулі підлягають обов'язковому 14-денному карантину на об'єктах, обраних державою;

призупиняється робота приватних компаній. Припиняється функціонування: торговельних центрів, закладів громадського харчування, магазинів, розважальних центрів та місць громадського відпочинку. Залишаться відкритими: супермаркети, аптеки, пекарні, ресторани (які здійснюють доставку), автозаправні станції, кіоски та приватні медичні служби. Також, будуть внесені зміни до графіку роботи громадського транспорту; розпочато підготовку плану дій у надзвичайних ситуаціях для державного сектору; затверджено пакет підтримки малого та середнього бізнесу в розмірі 700 млн. євро (відповідає 3% ВВП); розглянуто можливість надання фінансової підтримки в розмірі 100 млн. євро Міністерству охорони здоров'я; кіпрські студенти, які залишатимуться за кордоном - у країнах навчання, отримають допомогу від Уряду Кіпру в розмірі 750 євро.

 

Корея

      Заходи Уряду РК мають раціональну основу та ґрунтуються на принципі мінімізації шкоди для економіки країни, яка характеризується високим рівнем експортної залежності. Слід зазначити, що у розпал епідемії на території РК експорт з цієї країни виріс на 4,5% у лютому і  21,9% за перші 10 днів березня 2020 р., у порівнянні з аналогічними періодами попереднього року.

Водночас, окремі південнкорейські компанії можуть призупиняти виробництво для проведення дезинфекції та можливих карантинних заходів у випадку виявлення інфікування коронавірусом серед свої працівників. Зокрема, вже призупиняли роботу окремих своїх підприємств корпорації “Hyundai Motor”, “Samsung Electronics”, “LG Electronics” тощо. Можливі також непередбачувані затримки у виконанні контрактів через припинення поставок комплектуючих з інших країн, розриви ланцюжків постачання і транспортування продукції. Очікуваними є також банкрутства багатьох малих і середніх компаній РК.

 

Кувейт

Наразі кувейтською стороною офіційно не вводяться заборони чи обмеження щодо переміщення товарів та вантажів.

Водночас, Державна адміністрація цивільної авіації Кувейту (ДАЦА) 14.03.2020 р. прийняла рішення, відповідно до якого всі вантажні авіаперевізники повинні надсилати до ДАЦА запит на перевезення вантажу з зазначенням номеру рейсу, даних вантажу та екіпажу повітряного судна.

Слід зауважити, що 13.03.2020 р. Українська плодоовочева асоціація на своєму сайті повідомила, що «один з крупних експортерів яблука зазначив, що у нього вже зараз є великі проблеми з продажами, оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблука країн перестали приймати вантажі, і частина яблука «зависла» в портах». Наразі зазначена інформація перевіряється. Існує ймовірність, що такі проблеми можуть бути пов’язані з 2-тижневими вихідними днями в Кувейті (з 12 по 29 березня ц.р.), в т.ч. в митних органах, через що виникають затримки з митним оформленням вантажів у портах.

Принагідно інформуємо, що Кувейт разом з Іраком і ОАЕ приєдналися до Саудівської Аравії в нафтовій "війні" проти Росії. Таким чином, нафта з Кувейту у квітні ц.р. надійде на світовий ринок зі знижкою 6 дол. США за барель, що вносить додатковий вклад в загальну тенденцію зниження світових цін на «чорне золото».

 

Латвія

    Наразі у країні не застосовуються інші вимоги (обмеження,     вилучення) поза існуючим загальноєвропейським режимом, у т.ч. у частині торговельних відносин із суб’єктами України.

 

Литва

    Литовською Державою виділятимуться фінансові ресурси для забезпечення охорони здоров'я, зайнятості та соціальних гарантій населення, забезпечення ліквідності бізнесу та підтримки і заохочення економіки.

 

Марокко

Король Марокко Мохаммед VI дав вказівку Уряду негайно розпочати роботу щодо створення Спеціального фонду для боротьби з пандемією коронавірусу COVID -19.

Передбачається, що бюджет Фонду складе 1 млрд. дол. США. Зарезервовані кошти мають покрити витрати на модернізацію медичного обладнання, інфраструктури, а також підтримати окремі сектори національної економіки у зв’язку з наслідками, спричиненими коронавірусною кризою, та пом’якшити соціальні наслідки.

 

Молдова

    Торгівельна політика Молдавії наразі не зазнала змін.

 

Нідерланди

     Відсутня інформація стосовно можливих змін в торгівельній політиці країни перебування.

 

Німеччина

    Введено заборону на експорт медичних захисних засобів. Заборона експорту включає зокрема захисні окуляри, дихальні маски, захисні костюми та рукавиці. Винятки з цієї заборони можливі лише в окремих випадках, за умови отримання відповідного дозволу Федерального управління економіки та експортного контролю.

 

ОАЕ

Зміни у торгівельних політиках не спостерігаються.

Водночас, на фоні боротьби з наслідками епідемії COVID-19, уряд ОАЕ оголосив про виділення 100 млрд. дирхам ОАЕ (27,4 млрд. дол. США) для підтримки ділової активності місцевого бізнесу та купівельної спроможності населення. Кошти будуть витрачені на капітальні видатки та розвиток інфраструктурних проектів в Абу Дабі, підтримку стартапів та МСП, а також на розробку законодавства, яке буде спрямоване на подальше стимулювання торгівлі. Одним з запропонованих кроків є скасування вимоги надавати банківський інструмент при подачі скарг, пов’язаних з митним оформленням товарів.

Крім того, Виконавчий комітет експортного офісу Абу Дабі схвалив виділення 550 млн. дирхам ОАЕ (150 млн. дол. США) для підтримки стратегічного розширення національного експортно-орієнтованого бізнесу та подальшої диверсифікації національної економіки.

 

Перу

    Уряд Перу прийняв рішення встановити нульову ставку на імпорт до країни медикаментів та лікарських препаратів з метою попередження та зменшення подальшого поширення зазначеного захворювання.

      Зазначена ставка застосуватиметься до 65 видів продукції, яка вважається необхідною для боротьби з COVID-19 та іншими захворюваннями і діятиме протягом 90 днів.

Перелік зазначеної продукції включає, зокрема, анестезуючі засоби, хлоридну кислоту, металеві трубчасті голки, засоби онкологічного лікування, вату та пов’язки для медичного використання.

 

Північна Македонія

     Урядом РПМ з метою протидії розповсюдженню згаданого захворювання, з 12.03.2020 запроваджено тимчасову заборону господарським операторам та виробникам РПМ на експорт медичного обладнання та медичних матеріалів, а також матеріалів, необхідних для боротьби з коронавірусом COVID-19, за винятком тих, на які Міністерство охорони здоров’я РПМ видало спеціальний дозвіл. Водночас зазначеним рішенням Уряду РПМ не передбачено конкретизації загаданих виробів за товарними кодами.

 

Польща

    Не запроваджував зміни чи будь-які обмеження у своїй торговельній політиці.

 

Португалія

    Впроваджено ряд заходів різними міністерствами, покликаних пом'якшити наслідки пандемії коронавирусу для економіки країни, компаній і громадян.

 

Румунія

    Не запровадила жодних змін в торгівельній політиці країни. Усі заходи спрямовані на боротьбу з коронавірусом.

 

Сенегал

    Не запроваджував жодних змін в торгівельній політиці країни. Інформація не надходила до ПУ, а також відсутня в офіційних джерелах.

 

Сербія

     Президент РС А.Вучич оголосив в країні надзвичайний стан. Період дії надзвичайного стану невизначений.

     Відповідно до інформації, отриманої з МЗС РС, на територію Сербії заборонено в’їзд іноземних громадян. Водночас, така заборона не застосовується до водіїв, які здійснють міжнародні вантажні перевезення, при цьому у разі здійснення транзиту строк їх перебування на території РС не може перевищувати 12 годин.

     Рішенням Уряду РС від 15.03.20 р. строком на 30 днів заборонено експорт основних товарів, важливих для населення, зокрема: пшеничного борошна, соняшникової олії, білог цукру, мила, пральних порошків, гумових, хірургічних та інших рукавичок, рукавичок з пластикових мас, підгузників для для дорослих та дітей, серветок, туалетного паперу, масок пластикових з текстильним фільтром, хірургічних простирадл та накидок, хірургічних паперових та текстильних костюмів, паперових масок, захисних гумових костюмів, всіх видів дезінфікуючих засобів, захисних окулярів, алкоголю за кодами 2207100000, 22070000, 2208909100, 2208909900.

  

Сінгапур

    Відсутні зміни у торговельних політиках Республіки Сінгапур, Нової Зеландії та Брунею Даруссалам.

 

Словенія

Надзвичайний епідеміологічний стан в Республіці Словенія був оголошений з 12.03.2020 Наказом Міністра охорони здоров’я Республіки Словенія.

З 22:00 години того ж дня припинені усі регулярні та тимчасові залізничні, а також автобусні пасажирські перевезення через пункти перетину кордону між Італією та Словенією.

Припинені також усі вантажні перевезення транспортними засобами, за виключенням перевезення пошти, медикаментів, захисного та медичного обладнання та гуманітарної допомоги, а також вантажних транспортних засобів, кінцевим пунктом призначення яких є Словенія.

Уряд оголосив про рішення виділення компенсацій тим, працівникам, які рішенням міністра охорони здоров’я будуть переведені на карантин, у розмірі 80% заробітної плати.

З 0:00 години 16.03.2020 забороняється діяльність переважної більшості підприємств роздрібної торгівлі, окрім продуктових магазинів, аптек, банків, поштових відділень, АЗС, газетних кіосків та магазинів, що продають сільськогосподарську продукцію. Протягом 24 годин Національний інститут охорони здоров'я також видасть рекомендації щодо обмеження кількості клієнтів, які можуть бути в магазині в даний момент часу.

 

Таджикастан

Інформація щодо можливих змін у торговельній політиці Республіки Таджикистан та Ісламської Республіки Афганістан в умовах поширення у світі нового типу коронавірусу COVID-19 у Посольства відсутня.

 

Туніс

    Зовнішньоторговельна політика Тунісу залишається без змін. Призупинення морського та  повітряного сполучень з Італією стосується лише пасажирських суден, вантажні  перевезення  жодним чином не обмежуються.

     Наразі не передбачається також введення додаткових тарифних чи інших обмежень на експорт та імпорт. Призупинення останніми днями імпорту окремих видів сільськогосподарської продукції пов’язане із намаганнями Уряду скоротити дефіцит торговельного балансу за рахунок імпортозаміщення продукції, яка  може вироблятися в Тунісі для задоволення внутрішнього попиту.

 

Туреччина

      Наразі кардинальних змін у торговельній політиці Туреччини не спостерігається та міждержавна торгівля здійснюється на основі чинних договорів і угод. Водночас, Міністерством торгівлі ТР проводяться заходи із мінімізації негативних наслідків падіння обсягів експорту через тенденції уповільнення світової економіки та торгівлі на фоні розповсюдження коронавірусу, шляхом надання державної підтримки місцевим компаніям.

Слід зазначити, що рейтингове агентство «Moody's» попередило, що коронавірус поставив під загрозу лінії поставок і світову торгівлю, знизивши оцінку економічного зростання в основних економіках. Агентство зменшило свій прогноз зростання економіки Туреччини в 2020 р. до 2,5%, з попередніх 3%. Згідно з попередніми урядовими даними, експорт з Туреччини в лютому 2020 р. виріс на 2,3% - до 14,7 млрд. дол. США. Експорт впав на 0,7% в місячному численні. Загалом, Туреччина покладається на туризм і експорт для досягнення цілей економічного зростання. При цьому, імпортна сировина та напівфабрикати складають близько 70% турецького експорту у вартісному вираженні.

Дефіцит рахунку поточних операцій ТР в січні 2020 р. склав 1,8 млрд. дол. США завдяки імпорту, перевершивши експорт. Згідно з повідомленням Центробанку ТР від 11 березня 2020 р., дефіцит збільшився на 1,53 млрд. дол. США у порівнянні з тим же місяцем 2019 р. Портфельні інвестиції, включаючи гроші, вкладені іноземцями в акції та облігації, зафіксували чистий відтік у розмірі
1,22 млрд. дол. США. За даними Центробанку, зміни в способах розрахунку у зовнішній торгівлі та сфері послуг привели до того, що профіцит рахунку поточних операцій, розрахований на 2019 р., збільшився на 6,3 млрд. дол. США.

 

Туркменістан

Вживає заходи які мають вплив на міжнародну торгівлю (деталі в листі).

 

Угорщина

     Урядом Угорщини будуть проведені консультації щодо запровадження заходів та надання сприяння найбільш враженим кризою сфер економіки Угорщини – туризму, готельно-ресторанного бізнесу та сфери послуг.

 

Узбекистан

З 16 березня по всіх міждержавних напрямках залізниць Узбекистану тимчасово призупиняється рух пасажирських поїздів, а також скасовано більшість міжнародних авіарейсів.

За повідомленням Державної митної служби РУз, вказані обмеження не поширюються на осіб і транспортні засоби, які займаються перевезеннями вантажів автомобільним, залізничним, морським, річковим, повітряним видами транспорту, а також на рух зовнішньоторговельних товарів.

Станом на зараз, доставка експортно-імпортних вантажів не буде припинена через введення карантину. У Державному митному комітеті пояснили, що тимчасова зупинка руху транспорту поширюється тільки на перевезення пасажирів.

Однак, перевізники та їхні транспортні засоби будуть допущені до пересування по Республіці Узбекистан тільки після належних перевірок та процедур.

Наразі Міністерство інвестицій та зовнішньої торгівлі РУз не запроваджувало змін у торговельній політиці з Україною у зв’язку із поширенням коронавірусу.

За отриманою в робочому порядку в МЗС Узбекистану інформацією, на даний момент, введені певні обмеження на прийом іноземних офіційних делегацій та направлення узбецьких офіційних делегацій за кордон.

 

Фінляндія

Відсутня інформація про внесення урядом Фінляндії змін до торговельної політики.


 

Хорватія

У контексті економічних заходів, які Уряд країни вживатиме в рамках боротьби з COVID-19, Прем’єр-міністр поінформував, що основна увага фокусуватиметься на збереженні робочих місць та вирішення проблеми неліквідності.

 

Чехія

      Уряд ЧР продовжує здійснювати кроки, спрямовані на мінімізацію негативних наслідків пандемії для економіки країни. Головною метою є продовження функціонування виробничих секторів економіки, транспортної інфраструктури, зокрема, міжнародних вантажних перевезень, критично важливих секторів послуг (медицини, фармацевтики, забезпечення населення продовольчими товарами тощо).

      Ухвалено низку рішень щодо лібералізації умов фінансової звітності та сплати податків підприємцями, які страждають від поширення коронавірусу та запроваджених обмежувальних заходів, відтермінування до 1 липня ц.р. подання декларацій щодо прибутків фізичними юридичними особами тощо.

 

Чорногорія

     Уряд країни здійснив ряд превентивних заходів, у тому числі, у торговельній політиці. Зокрема, запроваджена заборона на входження кораблів і яхт у порти Бар, Будва, Котор, Порт Кумбор - Портонові, Тіват та Зеленіка до 2 квітня 2020 року, а також закрито пункти пропуску на кордоні (Шцепан-Полє, Шула, Грнчар, Сукобін, Кобіла, Ранче і Вуче) та пункти пропуску прикордонного руху).

    Центральний банк Чорногорії скасував плату за операції фізичних

 осіб шляхом електронного і мобільного банкінгу, а також зняття готівки за дебетовими картками в банкоматах інших банків.

 

Швейцарія

У короткостроковій перспективі не прогнозує суттєвих економічних збитків в країні. Навпаки, наразі спостерігається підвищення купівельної активності на ринку роздрібної торгівлі. Однак, Федеральна рада прийняла рішення щодо надання 10 млрд. шв.фр. екстреної допомоги для пом’якшення економічних наслідків пандемії.

Головним пріоритетом, на думку уряду, є виплати заробітної плати. До 8 млрд. шв.фр. будуть перераховані фондам страхування по безробіттю на потреби компенсації переходу на скорочений робочий графік. Компаніям дозволено подавати заявки на організацію роботи по скороченому графіку. Багато фірм переводять співробітників на віддалену роботу з дому.

 На підтримку підприємств, що зазнали суттєвих збитків (для забезпечення їх ліквідності), виділено 1 млрд. шв.фр. Малі та середні підприємства, що зіткнулися з фінансовими труднощами, можуть розраховувати на 580 млн. шв.фр. кредитних гарантій.

 

Швеція

  В Швеції не вживалися заходи щодо обмеження міжнародної торгівлі.

 

Японія

    Японія, як країна, яка орієнтована на експорт продукції власного виробництва, насамперед автомобільної, в значній мірі зазнала змін в своїй торговельній політиці через поширення коронавірусу COVID-19.Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux