У пʼятницю, 28 червня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся із відеозверненням до 54-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Американських Держав, яка обʼєднує 34 держави Північної та Південної Америки.
«Україна має гарні відносини з багатьма країнами Америки, і ми прагнемо зміцнити нашу співпрацю. Цьогоріч ми вперше в історії ухвалили окрему зовнішньополітичну стратегію з розвитку відносин з країнами Латинської Америки та Карибського басейну. Це комплексний план з поглиблення контактів, створення нових можливостей співпраці та розширення дипломатичної присутності України», — зазначив міністр.
Дмитро Кулеба наголосив, що Україна налаштована втілити великий потенціал відносин та назвав низку переваг співпраці з нашою державою для країн регіону.
«Внаслідок війни Україна має величезний досвід у безпековій сфері і ми готові ділитися ним. Ми також маємо значний досвід у протидії гібридним загрозам, зокрема дезінформації та кібератакам. За час війни Україна суттєво розвинувала високотехнологічний сектор, не лише у військовій, але і у цивільній сфері, зокрема сільському господарстві. Як один з лідерів цифровізації в Європі, Україна готова допомогти вашим державам цифровізувати урядування, банкінг, надання державних послуг для ваших громадян. Це лише деякі зі сфер, в яких співпраця з Україною несе відчутні переваги для ваших держав і людей», — зауважив міністр.
Глава МЗС також нагадав, що Україна має значні спроможності в антарктичних дослідженнях, зокрема з використанням науково-дослідницького судна-криголама «Ноосфера».
«Водночас для розвитку співпраці в усіх цих сферах критично важливим є відновлення справедливого миру та поваги до міжнародного права. Ми маємо досягти цього спільними зусиллями», — зазначив він.
Глава МЗС висловив особливу вдячність Генеральному секретарю ОАД Луїсу Альмагро за його участь в першому Саміті миру в Швейцарії та підтримку глобальних миротворчих зусиль.
Міністр також подякував за солідарність усім державам Америки, які взяли участь в саміті та підписали його підсумкове комюніке. Він закликав тих, хто ще не приєднався до документу, додати свої підписи, а також взяти активну участь в подальшому втіленні Формули Миру та роботі над відновленням повної сили Статуту ООН.
«Лише спільними зусиллями та відданістю цілям та принципам Статуту ООН ми зможемо покласти край війні, відновити справедливість та створити міцний фундамент для сталого розвитку та благополуччя для людей в Україні та решті світу», — підсумував Дмитро Кулеба.