Надання Україні європейської перспективи з боку ЄС стане потужною трансформаційною силою для нашої держави та зміцнить регіональну стабільність.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у промові, відкриваючи 4-й “Association Exchange Forum” за участі експертів і представників урядів Асоційованого тріо у Києві.
“Ми втілюємо амбітні реформи за складних обставин. Але відданість цим зусиллям потребує наявності чіткої цілі. Тому наше ключове очікування від ЄС - надання Україні європейської перспективи”, - заявив міністр.
Міністр переконаний, що для ЄС таке рішення потребує лише політичної волі, а не інституційних зобов’язань, але воно здатне відіграти дуже важливу роль.
“По-перше, чітка європейська перспектива стане величезною мотивуючою та трансформаційною силою для України. По-друге, вона значно посилить регіональну стабільність у цій частині Європи. По-третє, вона покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України”, - наголосив Дмитро Кулеба.
Глава МЗС України висловив вдячність Естонії, Литві, Латвії та Польщі за офіційне визнання європейської перспективи України в чотирьох двосторонніх деклараціях. Він також переконаний, що коло держав-членів ЄС, які готові визнати реальність європейського майбутнього для України, а також Молдови та Грузії, продовжить стабільно зростати.
“Ми належимо до західного демократичного світу. У ньому наше майбутнє. Водночас, безпека, процвітання та свобода України не десь за кордоном. Вони тут, в Україні. Ми не чекаємо, доки хтось вирішить наші проблеми за нас і створить нам краще майбутнє. Ми власноруч працюємо над цим”, - заявив він.
На думку міністра, європейська інтеграція - не лише ціль, але й інструмент розвитку України: “Найкращий спосіб передбачити майбутнє - створити його. Ми створюємо європейське майбутнє для європейської України. Проактивна зовнішня політика та Стратегія зовнішньополітичної діяльності України спрямовані на досягнення цієї мети і ми не відступимо з цього шляху. Період глобальної турбулентності, фрагментації та антагонізму одного дня завершиться, а місце України як невід’ємної частини західного демократичного світу буде інституціолізоване та цементоване у вигляді членства в ЄС і НАТО, інших доступних на ту мить інституційних механізмів”.