• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • العربية
Дмитро Кулеба закликав ЄС здійснити три термінові кроки задля нарощування постачання артилерійських снарядів до України
Опубліковано 07 лютого 2024 року о 15:35

Підписання урядами країн ЄС довгострокових контрактів із оборонними компаніями, усунення всіх адміністративних перешкод для взаємодії оборонного виробництва та перенаправлення європейського експорту зброї з третіх країн до України здатне відчутно збільшити кількість снарядів на фронті та вирівняти артилерійський баланс із Росією.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час переговорів у Києві із високим представником ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозепом Боррелем.

“Думаю, зайве говорити, що Жозеп — наш великий друг, який докладає надзвичайних зусиль для згуртування європейської дипломатії на підтримку України. Сьогоднішній ранок він розпочав так само, як мільйони українців, у бомбосховищі під час масованого російського обстрілу”, - зауважив міністр.

Дмитро Кулеба висловив вдячність європейській стороні за залучення України до розробки стратегії розвитку європейського оборонно-промислового комплексу, про що повідомила нещодавно Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. За його словами, Міністерство стратегічних галузей промисловості України вже передало відповідне бачення європейській стороні.

Глава МЗС України висловив вдячність Жозепу Боррелю за те, що він працює над посиленням військової підтримки України та наголосив на трьох термінових кроках, які Україна очікує від ЄС для збільшення обсягів постачань артилерійських снарядів до України для потреб фронту та наших солдатів.

По-перше, Україна закликає уряди країн ЄС підписувати довгострокові контракти з оборонними компаніями, щоб сприяти нарощуванню виробничих потужностей. Довгострокові контракти - це впевненість компаній та інвестиції грошей в виробництво. Це суттєво пришвидшить постачання снарядів до України. Європейське оборонне агентство підписує відповідні контракти і формує правову рамку. Україна розраховує на їхню швидку роботу.

По-друге, необхідно усунути всі регуляторні барʼєри для взаємодії оборонних компаній та індустрій Європи між собою, а також європейських та українських компаній між собою, аби не було жодних адміністративних чи правових перешкод для нарощування виробництва. 

По-третє, потрібно стимулювати переговори європейських компаній та урядів із третіми країнами, щоб реструктурувати та переорієнтувати наявні контракти щодо постачання снарядів з цих країн до України, а також нарощувати імпорт боєприпасів з третіх країн до Європи.

“Якщо діяти комплексно за всіма трьома напрямами, то збільшення кількості артилерійських снарядів на фронті стане відчутним. Все це в зоні досяжності. На зустрічах високого представника в Києві, зі мною, в Уряді, з Президентом України, тема нарощування постачання снарядів є однією з ключових”, - зазначив міністр. 

Дмитро Кулеба висловив переконання, що домовитися і перенаправити снаряди з третіх країн до України цілком можливо. Він висловив вдячність Жозепу Боррелю, який почав вголос говорити про таку можливість.

“Треба вступити в переговори з тими країнами, які законтрактували снаряди в Європі, і сказати їм: “Вибачте, у нас тут в Європі найбільша війна з часів Другої світової війни, нам потрібні ці снаряди, щоб захистити Європу”, - заявив він. 

Міністр нагадав, що на початку повномасштабної війни були приклади, коли деякі країни казали виробникам: “Ми у вас оце замовили, але ми почекаємо, віддайте це зараз Україні”. 

“В світі все ще багато артилерійських снарядів. І треба потроїти зусилля для того, щоб зі складів третіх країн привозити снаряди до Європи. Бо ми сьогодні говоримо саме про захист Європи, і потрібні екстраординарні заходи. 

Чи можемо ми вирівняти артилерійський баланс з Росією? Однозначно можемо. Якщо будуть докладені комплексні зусилля. 

Я хочу, щоб кожен український солдат знав, що щодня в Брюсселі, Києві та інших столицях ведеться єдина робота: як доставити більше снарядів до України, до українського солдата”, - наголосив Дмитро Кулеба.

Глава МЗС зазначив, що однією з пріоритетних тем переговорів є також посилення протиповітряної оборони України. Українська сторона також очікує на створення Фонду підтримки України.

Міністр також висловив вдячність ЄС за історичні рішення останніх місяців щодо початку переговорів про вступ і виділення 50 млрд євро фінансової підтримки. 

“Ми вдячні ЄС за блискучі приклади глобального лідерства. Це були сигнали не лише Європі, Україні, Росії, але й усьому світові про силу рішень, які здатен ухвалювати ЄС заради безпеки та процвітання Європи”, - заявив він.

Глава МЗС вкотре наголосив на необхідності заборони продажу товарів, які використовуються агресором у виробництві ракет та безпілотників: “Вже деякі кроки ЄС зробив, і ми їх вітаємо, але потрібно рухатися далі. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб РФ виробляла менше ракет і дронів”.

Дмитро Кулеба також відзначив позитивну динаміку щодо конфіскації заморожених російських активів: “Я вітаю рішення ЄС, що відкривають шлях до використання доходів від активів для потреб України. Водночас наголошую, що позиція України залишається незмінною: потрібно знайти юридичний механізм для конфіскації самих активів. Агресор має заплатити повну ціну”. 

Насамкінець глава МЗС висловив вдячність ЄС за активну роль у просуванні Формули миру Президента Зеленського, зокрема активну роботу з країнами Африки, Азії та Латинської Америки та особисто Жозепу Боррелю за просування цієї ініціативи в іспаномовному світі.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux