• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Дмитро Сенік: МЗС України запускає серію брифінгів для українських експортерів про торговельні можливості в Африці
Опубліковано 28 січня 2021 року о 21:07

28 січня відбувся онлайн-брифінг для українських експортерів «Вихід на ринок та ведення бізнесу в Єгипті», організований Радою експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) та Посольством України в Арабській Республіці Єгипет. 

У заході взяли участь заступник міністра закордонних справ України (CDTO) Дмитро Сенік, посол України в Єгипті Євген Микитенко та представники українських компаній, які працюють в сферах машинобудування, металургії, аграрному секторі, харчовій, хімічній, фармацевтичній промисловості та IT.

Відкриваючи захід, Дмитро Сенік зазначив, що Єгипет залишається найбільшим економічним партнером України серед країн Африки та арабського світу і найбільшим у регіоні споживачем традиційних товарів українського експорту – аграрної та металургійної продукції. 

Заступник міністра розповів, що презентація торговельних можливостей на єгипетських ринках стала першим заходом із запланованої серії брифінгів про ринки країн Африки. 

«Регіон Північної Африки досить добре вивчений українським бізнесом. Водночас, інша частина континенту – Підсахарська Африка – залишається для більшості експортерів маловідомою територією. МЗС розпочинає серію онлайн-брифінгів для українських експортерів, щоб розповісти про перспективні ринки Африканського континенту», – заявив український дипломат. 

Під час брифінгу українські дипломати ознайомили представників українського бізнесу із загальною економічною ситуацією в Єгипті, особливостями роботи на місцевих ринках. 

Зокрема, вони поінформували, що Україна займає 11-те місце серед експортерів до Єгипту, забезпечуючи 2,8% всього імпорту країни. Перспективними є українські товари з високим рівнем доданої вартості: продукція машинобудування, суднобудівної та вагонобудівної галузей, енергетичне обладнання, високотехнологічні вироби авіаційної та космічної галузей, а також нарощування експорту науково-технічних, інжинірингових, інформаційних, освітніх та інших послуг.

Посол України в Єгипті Євген Микитенко розповів про переваги ведення бізнесу у рамках спільних підприємств. «Заснування спільних підприємств та організація виробництва на території Єгипту може надати українським компаніям доступ до ринку обсягом 1,3 млрд споживачів із сукупним ВВП 3,4 трлн дол. США. У разі досягнення відповідного рівня локалізації виробництва, товар розглядається як виготовлений в Єгипті та має право на безмитне пересування як територією країни, так і в межах наявних економічних інтеграційних об’єднань (країни Африки та більшість арабських країн)», – пояснив український дипломат.

Довідково: У 2020 році українсько-єгипетський товарообіг склав 1 693 млн дол. США. При цьому, експорт українських товарів до Єгипту становив 1 618 млн дол. США, а імпорт склав 75 млн дол. США. Позитивне для України сальдо – 1 543 млн дол. США.

За 9 місяців 2020 року, українсько-єгипетський обсяг торгівлі послугами склав 79 млн дол. США. Українські підприємства надали Єгипту послуг на 24,34 млн дол. США, а єгипетські компанії – на суму 54,43 млн дол. США. Негативне для України сальдо у торгівлі послугами склало 30,090 млн дол. США.

Загальний обсяг торгівлі товарами (12 місяців) і послугами (9 місяців) між Україною та Єгиптом у минулому році становив 1 772 млн дол. США. 

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – майданчик, на якому МЗС акумулює інформацію про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу, а також сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном. 


Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux