14 липня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела зустріч з головою Комітету Парламенту Грузії з питань європейської інтеграції, співпрезидентом від Східноєвропейського компоненту Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ Макою Бочорішвілі.
Співрозмовниці позитивно відзначили інтенсифікацію політичного діалогу між двома країнами, а також взаємну підтримку в рамках міжнародних організацій та їхніх парламентських структур ініціатив, спрямованих на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України і Грузії в рамках міжнародно визнаних кордонів.
Еміне Джапарова та Мака Бочорішвілі також обмінялись думками щодо спільних заходів зі зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні з огляду на зростаючу мілітаризацію Російською Федерацією окупованого Кримського півострова та регіону в цілому.
Перша заступниця міністра детально поінформувала про підготовку до установчого Саміту Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня 2021 року у м. Київ, а також виміри Кримської платформи з особливим наголосом на парламентському треку.
«Україна і Грузія найбільше постраждали від російської агресії і тому саме наші країни повинні просувати спільні ініціативи щодо якнайшвидшого відновлення безпеки в регіоні», підкреслила Еміне Джапарова.
Окрема увага була приділена європейській та євроатлантичній інтеграції України і Грузії, взаємодії в рамках нещодавно створеного Україною, Грузією і Республікою Молдова «Асоційованого Тріо», зокрема у контексті підготовки до цьогорічного Саміту Східного партнерства.