• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Еміне Джапарова провела низку двосторонніх зустрічей під час 48-ї сесії Ради ООН з прав людини
Опубліковано 07 жовтня 2021 року о 10:31

У рамках перебування першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з робочим візитом до Швейцарської Конфедерації з метою участі в роботі 48-ї сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ) відбулась низка її даосторонніх зустрічей з високопосадовцями системи ООН.

4 жовтня Еміне Джапарова провела зустріч з пані Верховним комісаром ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Українська дипломатка привернула увагу пані Верховного комісара до грубих порушень прав людини російською окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, вона зазначила про факти нещодавніх обшуків та арештів в Криму кримських татар – першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахметових; проведення незаконних виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованих територіях України - в Криму, а також окремих районах Донецької та Луганської областей.

Співрозмовниці обговорили питання подальшого поглиблення співробітництва між Урядом України та Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), зокрема, в контексті виконання резолюцій ГА ООН щодо стану з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь.

Особливий наголос під час дискусії було зроблено на необхідності зміцнення спільних зусиль та використання всіх правозахисних інструментів ООН задля звільнення українських в’язнів Кремля, незаконно утриманих на окупованих РФ територіях України та у самій Росії.

Також, Еміне Джапарова поінформувала Мішель Бачелет про підсумки саміту Кримської платформи, яка покликана стати ключовим міжнародним інструментом для просування процесу деокупації Криму, та запросила УВКПЛ активно долучитися до її діяльності з метою покращення ситуації з правами людини на тимчасово окупованому півострові.

Верховний комісар висловила розуміння ситуації та підтримку українській позиції.

5 жовтня під час зустрічі першої заступниці міністра Еміне Джапарової з Генеральним директором Міжнародної організації міграції (МОМ) Антоніу Віторіну були обговорені питання співпраці між МОМ та органами державної влади України, зокрема, щодо протидії торгівлі людьми, управління міграцією, надання підтримки вимушеним переселенцям тощо.  

Перша заступниця міністра привернула увагу до проблем внутрішньо переміщених осіб в Україні, кількість яких складає близько 1,5 мільйонів осіб або 3,5% від чисельності населення країни, висловивши вдячність за діяльність МОМ із надання гуманітарної допомоги найбільш вразливим верствам населення України, яке продовжує потерпати внаслідок тимчасової окупації та триваючої російської збройної агресії.

Еміне Джапарова також наголосила на продовженні Росією злочинної політики зі зміни демографічної ситуації тимчасово окупованих нею територій України шляхом масового переселення своїх громадян.

Зі свого боку Антоніу Віторіну запевнив, що МОМ і надалі сприятиме Україні у вирішенні усього спектру питань, пов’язаних з внутрішньо переселеними особами, та надаватиме підтримку зусиллям Уряду України у реформуванні сфери управління міграцією.

Також 5 жовтня в рамках проведення на доручення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби кампанії з просування українського представника на виборах до Комітету ООН проти тортур, Еміне Джапарова представила представникам іноземного дипкорпусу Олександру Матвійчук, кандидатку від України до вищезазначеного Комітету. Перша заступниця міністра відзначила, що це перше в історії висування українського кандидата та дуже важливий крок для країни, частина території якої тимчасово окупована РФ та на яких сотні наших громадян піддаються тортурам.

6 жовтня відбулась зустріч Еміне Джапарової з Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Під час зустрічі вони обговорили питання грубих порушень Росією норм міжнародного права, зокрема видачу російських паспортів українським громадянам, які проживають на тимчасово окупованих територіях, а також кроки з боку РФ, спрямовані на зміну демографічної ситуації в Криму шляхом витіснення корінного населення з окупованих територій та масового переселення своїх громадян з Росії на півострів.

Філіппо Гранді підтвердив готовність УВКБ і надалі надавати сприяння українському Урядові задля допомоги населенню, яке проживає по обидва сторони від лінії розмежування, а також заходам з реінтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, Верховний комісар позитивно оцінив проведені Україною заходи з евакуації людей з Афганістану та відзначив готовність УВКБ надавати практичне сприяння у вирішенні можливих проблемних питань у цьому контексті.

Також, 6 жовтня відбувся візит першої заступниці міністра Еміне Джапарової до Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

В ході візиту Еміне Джапарова обговорила з Директором з міжнародних відносин ЦЕРН Шарлотою Варакаулле поточний стан співробітництва України з ЦЕРН.

Сторони високо оцінили внесок нашої держави як у розбудову відповідних інфраструктурних проєктів ЦЕРН, так і в контексті залучення близько 150 вітчизняних науковців до окремих експериментів на Великому адронному колайдері, таких як ALICE, CMS, LHCb та ін.

Крім того, представники ЦЕРН відзначили активну участь понад 200 українських вчителів та 100 учнів у відповідних освітніх проєктах організації в рамках співробітництва з Малою академією наук України.

6 жовтня Еміне Джапарова провела зустріч з Генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедросом Гебреєсусом.

Під час зустрічі були обговорені пріоритети співпраці України з ВООЗ з наголосом на подоланні наслідків пандемії COVID-19, питанні доступу до вакцин в рамках ініціативи COVAX, реформуванні системи охорони здоров'я України, впровадження Національної стратегії безбар’єрності тощо.

У свою чергу Тедрос Гебреєсус запевнив, що ВООЗ тісно співпрацює з партнерами в Україні та за кордоном для ефективної протидії пандемії COVID-19, а також зміцнення української системи охорони здоров'я. Глава ВООЗ привернув увагу до глобальної проблеми поширення дезінформації та неправдивої інформації у контексті імунізації населення світу проти COVID-19, а також нерівномірного розподілу вакцин між країнами.

Еміне Джапарова окремо звернула увагу очільника ВООЗ на відсутність доступу до об’єктивних даних щодо ситуації у сфері охорони здоров’я та епідситуації на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму. Вона закликала ВООЗ використати усі наявні засоби впливу для того, аби змусити Росію як державу-окупанта виконувати свої міжнародні зобов’язання щодо захисту цивільного населення.

Крім того, перша заступниця міністра висловила подяку очільнику ВООЗ за його активну участь у Київському саміті перших леді та джентльменів, а також міжнародному проєкті «Музична подяка лікарям» (концерт-подяка лікарям «Заради життя»).

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux