8 грудня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела відеозустріч з державною секретаркою Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Кристиною Марти.
Еміне Джапарова поінформувала Кристину Марти про порушення прав людини та мілітаризацію Криму Російською Федерацією, ознайомила її з пріоритетними цілями ініціативи Кримська платформа і запросила Швейцарію долучитися до її роботи. Перша заступниця міністра подякувала співрозмовниці за незмінну та принципову підтримку Швейцарією України у рамках міжнародних організацій.
Державний секретар ФДЗС Швейцарії підтвердила, що її країна ніколи не визнає окупацію Криму. Кристина Марти також висловила занепокоєння порушеннями прав людини на півострові.
Швейцарська дипломатка погодилася з важливістю посилення уваги міжнародної спільноти до питання деокупації Криму і запевнила, що Конфедерація детально розгляне українську ініціативу.
Перша заступниця міністра висловила вдячність за підтримку швейцарською стороною процесу реформ в нашій країні, а також надання гуманітарної та технічної допомоги. У 2022 році Швейцарія прийматиме 5-ту Конференцію з питань реформ в Україні.
Обговорюючи ситуацію на українському Донбасі, Еміне Джапарова високо оцінила роботу Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Хайді Грау.
Довідково: у лютому 2020 році Федеральна Рада Швейцарії затвердила Стратегію міжнародного співробітництва Швейцарії на 2021-2024 роки. У рамках стратегії розроблено нову Програму співробітництва з Україною на 2020-2023 роки. Упродовж чотирьох років очікується реалізація проєктів в Україні на суму 108,2 млн шв. фр. За обсягами наданої допомоги Швейцарія входить до 10-и лідерів серед усіх донорів України.
Допомога має дві складові – технічну і гуманітарну. Технічна допомога спрямовується на реалізацію проєктів у 4 сферах: розвиток інститутів миру та демократії, підтримка малого та середнього підприємництва, розвиток міст, реформування системи охорони здоров’я. Сьогодні в Україні реалізуються 24 проєкти по лінії Федерального департаменту закордонних справ та Державного секретаріату економіки Швейцарії, зокрема для сприяння розвитку місцевого врядування, покращення інфраструктури, енергоефективності, охорони здоров'я, сталого економічного розвитку.
Допомога для гуманітарних потреб надається як шляхом фінансової підтримки діяльності міжнародних організацій (Міжнародний комітет Червоного Хреста, УВКБ ООН, Офіс ООН з координації гуманітарних питань та Всесвітня продовольча програма), так і на двосторонньому рівні.