Про це перша заступниця міністра заявила 20 жовтня під час зустрічі із послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.
«Фаза активної адвокації, яку вже фактично розпочало політичне керівництво держави, передбачає інформування наших міжнародних партнерів про деталі та субстантивну частину кампанії щодо Кримської платформи, ініційованої Президентом України», - зазначила перша заступниця міністра.
Українська дипломатка розповіла, що Кримська платформа стане новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан, а також для формалізації та систематизації усіх наявних та нових форматів співпраці у цьому питанні.
«Платформа сприятиме зміцненню міжнародної політики невизнання спроби РФ анексувати Кримський півострів, створить додаткові можливості для більш оперативного реагування на зростаючі безпекові загрози внаслідок російської мілітаризації в Чорному та Азовському морях, дозволить консолідувати політичний тиск на Кремль, зокрема шляхом санкційних інструментів, а також протидіятиме подальшим грубим порушенням прав людини», - зазначила Еміне Джапарова.
Перша заступниця міністра подякувала Мааті Маасікасу за організацію найближчим часом у Представництві ЄС в Україні тематичного брифінгу для країн-членів ЄС, в рамках якого буде представлене детальне бачення діяльності платформи по лінії Євросоюзу. Еміне Джапарова також повідомила, що МЗС проводитиме подібні брифінги також й для партнерів України-не членів ЄС.
Довідково: Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший — найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав та урядів. Другий — рівень очільників зовнішньополітичних відомств та міністрів оборони. Третій — міжпарламентський рівень. І четвертий — рівень неурядових експертів.
Для посилення ефективності дій держави, а також для залучення додаткових інтелектуальних ресурсів у роботі платформи буде створена експертна мережа. Вона надаватиме інформаційно-аналітичну підтримку діяльності платформи та відіграватиме активну роль у забезпеченні її публічності. До участі в мережі планується запросити провідних українських та міжнародних експертів з кримської проблематики: представників громадських організацій, аналітичних та дослідницьких центрів, академічних установ.