Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує злочинні дії Російської Федерації щодо так званої експропріації врожаю у фермерів Херсонської області. Таке рішення Законодавчих Зборів Красноярського краю РФ є нічим іншим, як прямим продовженням злочинної політики радянської влади, відповідальної за масовий штучний голод в Україні 1921–1923 років, Голодомор 1932–1933 років та масовий штучний голод 1946–1947 років. Викраденням зерна, яке загарбники називають «експропріацією», Росія продовжує справу сталіністів і нацистів.
Мародерське вивезення зерна з Херсонської області, а також блокування відвантажень з українських портів та мінування суднохідних шляхів, загрожують продовольчій безпеці світу. Загалом Україна забезпечує продовольчими товарами майже 400 мільйонів людей у всьому світі, а українське зерно традиційно експортується до країн Європи, Північної Африки, Близького Сходу та Азії.
Своїми незаконними діями Росія фактично обкрадає не лише Україну, але і споживачів за кордоном. За оцінкою ООН, близько 1,7 мільярда людей можуть зіштовхнутися з бідністю та голодом через порушення продовольчої системи внаслідок повномасштабної війни, розв’язаної РФ проти України. Крім того, Росія продовжує умисно блокувати посівні роботи в Україні, знищуючи сільськогосподарську техніку та завдаючи ракетних ударів по всій території нашої держави.
Злочинне вивезення українського зерна є черговим свідченням деструктивних дій РФ, які, зокрема, порушують основні принципи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) – гарантування продовольчої безпеки та подолання голоду. Така політика держави-агресора ставить під питання доцільність її членства в ФАО та інших міжнародних організаціях.
Вимагаємо від Росії припинити незаконне викрадення зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден. Закликаємо міжнародну спільноту посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії РФ проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі.