Сьогоднішні доручення Володимира Путіна щодо ліквідації наслідків масштабної екологічної катастрофи в Чорному морі виглядають відверто демонстративними.
У період з 15-31 грудня 2024 року тривали витоки нафтопродуктів з пошкоджених танкерів у Керченській протоці, тоді як російська влада не вживала жодних дієвих заходів для їх ліквідації. Лише після того, як масштаби катастрофи стали занадто очевидними для приховування її жахливих екологічних наслідків російське керівництво почало демонструвати свою нібито "стурбованість".
Аварія танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», яка сталася у Керченській протоці через використання застарілих суден та нехтування безпековими стандартами мореплавства, підтверджують нездатність Росії дотримуватися безпеки судноплавства.
Ця катастрофа є прямим наслідком російської агресії проти України, злочинної господарської діяльності Росії на тимчасово окупованих територіях та водних акваторіях України, яка загрожує не лише екології регіону, але життю й здоров’ю людей в усіх причорноморських країнах.
Російська практика спочатку ігнорувати проблему, потім визнавати свою неспроможність вирішити її, а зрештою залишати весь Чорноморський регіон наодинці з наслідками, є ще одним доказом її міжнародної безвідповідальності.
Зазначене є додатковим свідченням того, що використання Росією «тіньового флоту» для незаконних перевезень не лише приносить мільярди агресору, але й підвищує ризики екологічних катастроф і збитків для прибережних держав. Саме тому Україна закликає посилити санкційні обмеження щодо операторів «тіньового флоту» РФ.
Закликаємо світову спільноту посилити тиск на Росію, щоб припинити її незаконну господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях України та притягнути її до відповідальності за заподіяну транскордонну шкоду довкіллю та людям.