4 червня спеціальний представник з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх здійснив візит до Республіки Мозамбік. До складу делегації на чолі з заступником керівника Офісу Президента України Миколою Точицьким увійшли голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду та представники українського аграрного сектору.
Делегація України провела зустріч з міністром сільського господарства та розвитку села Мозамбіку Селсу Ісмаел Коррея та заступником міністра Олегаріу душ Анжуш Банзе. У ході зустрічі відбувся плідний обмін інформацією щодо можливих напрямів двосторонньої співпраці України і Мозамбіку у сфері виробництва сільськогосподарської продукції, залучення інвестицій та заохочення підприємців двох країн до взаємовигідної співпраці у галузі сільського господарства.
Співрозмовники відзначили широкі можливості України у сфері інновацій і технологій, а також промисловий потенціал у виробництві сільськогосподарської продукції, який може бути використаний Мозамбіком. Українська сторона наголосила на важливості імплементації ініціатив Президента України, спрямованих на забезпечення продовольчої безпеки, таких як “Зерно з України”, до яких може долучитися Мозамбік. Підкреслено необхідність розвитку двосторонньої договірно-правової бази у сфері сільського господарства, а також досягнута домовленість про започаткування діяльності Українсько-мозамбіцької Ділової ради.
Максим Субх детально поінформував мозамбіцьку сторону про Глобальний саміт миру в Швейцарії, у ході якого питання продовольчої безпеки становитиме одну з основних тем.
У рамках візиту українська делегація також провела зустріч із заступницею міністра промисловості і торгівлі Мозамбіку Людовіною Бернардо. На платформі Міністерства промисловості і торгівлі та за підтримки Асоціації сприяння інвестиціям та експорту Мозамбіку та Конфедерації економічних асоціацій відбувся круглий стіл і В2В за участю українських та мозамбіцьких представників бізнесу.
Учасники заходу обговорили можливості співпраці у налагодженні виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції, зокрема у країнах Південної Африки. Сторони також відзначили наявність перспектив розвитку двосторонньої взаємодії у секторі морського транспорту.