Заступниця міністра, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Мар’яна Беца перебуває з робочим візитом у Парижі з метою участі у 221-ій сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО.
8 квітня у своєму виступі на пленарному засіданні у штаб-квартирі ЮНЕСКО українська дипломатка нагадала усім присутнім, що 80 років тому ЮНЕСКО була заснована на принципі зміцнення миру шляхом міжнародної співпраці в освіті, науці та культурі, тоді як сьогодні Росія нехтує цими принципами та грубо порушує міжнародне право стосовно України.
«Три роки російського повномасштабного військового вторгнення в Україну дали зрозуміти, що ця агресія спрямована не лише проти моєї країни та українського народу – ця загарбницька війна спрямована також проти усіх тих норм та цінностей, які ЮНЕСКО захищає відповідно до свого мандата», - підкреслила Мар’яна Беца.
Голова Національної комісії окремо подякувала ЮНЕСКО та державам-членам Організації за допомогу та підтримку у відбудові України, наголосивши при цьому, що наша країна, незважаючи на критичні наслідки загарбницької війни Росії, залишається відданою та активно пропагує цінності ЮНЕСКО.
9 квітня Мар’яна Беца зустрілася із генеральною директоркою ЮНЕСКО Одрі Азулє та її заступницею з питань соціальних та природничих наук Лідією Бріту, провела брифінг з Групою друзів України в ЮНЕСКО та низку двосторонніх зустрічей з главами делегацій Ліберії, Франції, Еквадору, Гондурасу, Індонезії, Великої Британії, Аргентини, Парагваю, ОАЕ, Пакистану, Бразилії, під час яких обговорила пріоритети діяльності України в ЮНЕСКО, а також перспективи двостороннього співробітництва у рамках міжнародних організацій.
Голова Нацкомісії підкреслила значний експертний потенціал України, досвід якої у збереженні культурної спадщини, цифровізації освіти, підтримці наукової діяльності та інших сферах мандату ЮНЕСКО в умовах війни може стати безцінним для інших країн у надзвичайних ситуаціях. Співрозмовники запевнили у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, а також українських проєктів у рамках Організації. Також сторони високо оцінили внесок України у просування цінностей ЮНЕСКО, ініціативи і активну участь нашої держави у діяльності Організації.