9 січня 2025 року заступниця міністра закордонних справ України Мар’яна Беца провела зустріч з Директоркою Центру попередження конфліктів Секретаріату ОБСЄ Кетрін Фірон. У заході взяв участь також постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко.
Заступниця міністра Мар’яна Беца привітала початок Головування Фінляндії в ОБСЄ у 2025 році та високо оцінила візит політичного керівництва ОБСЄ в Україну на початку року, який засвідчив незмінну пріоритетність питання протидії російській агресії на порядку денному ОБСЄ.
«Україна розраховує на рішуче реагування ОБСЄ на злочинні дії РФ як держави-агресора, що порушила усі основоположні принципи та зобов’язання ОБСЄ. Сприяння відновленню всеохоплюючого, справедливого та сталого миру для України на основі Формули миру Президента Володимира Зеленського, а також захист Гельсінських засадничих принципів, на яких заснована Організація, мають особливо знаковий контекст у 50-ту річницю Гельсінського Заключного акта, що виповнюється у 2025 році», - наголосила Мар’яна Беца.
Окрему увагу заступниця міністра привернула до пріоритетності питань повернення на Батьківщину незаконно депортованих до Росії українських дітей. У цьому контексті вона закликала ОБСЄ приєднатися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
Мар’яна Беца підкреслила важливість активного залучення Організації та держав-учасниць ОБСЄ до питань звільнення всіх українських громадян, незаконно утримуваних в Росії та на тимчасово окупованих територіях України, в тому числі трьох колишніх представників персоналу СММ ОБСЄ, які є громадянами України.
Також заступниця міністра наголосила на важливості спрямування проєктів ОБСЄ на вирішення пріоритетних потреб України, що постали внаслідок повномасштабної агресивної війни РФ.