Заступниця міністра закордонних справ України Мар’яна Беца зустрілася з політичним директором, помічником заступника міністра закордонних справ Канади з міжнародної безпеки та політичних питань Девідом Енджеллом.
Основною темою зустрічі стало обговорення можливостей для посилення всебічної підтримки України під час цьогорічного головування Канади в Групі Семи, зокрема, у питаннях просування Формули миру, євроатлантичної інтеграції, практичної імплементації безпекових угод, притягнення РФ до відповідальності.
Особливу увагу було приділено обговоренню кроків з метою зміцнення оборонних спроможностей України для здійснення ефективної відсічі збройній агресії Росії, подальшої координації зусиль із посилення санкційного тиску на агресора, конфіскації заморожених російських активів та посилення енергетичної стійкості нашої держави.
«Канада є одним із найважливіших партнерів України. Ми вдячні уряду та народу Канади за непохитну та всебічну підтримку. Розраховуємо, що Канада й надалі сприятиме ухваленню важливих рішень для вирішення глобальних викликів та загроз безпеці, спричинених збройною агресією Росії проти України. Сподіваємося на збереження постійної уваги до взаємодії з нашою державою під час канадського головування в Групі Семи. Україна потребує спільних та дієвих кроків країн-партнерів, щоб завершити агресивну війну Росії всеохоплюючим, справедливим і сталим миром для нашої держави», - наголосила Мар’яна Беца.
Зі свого боку, Девід Енджелл висловив готовність Канади надавати усе можливе сприяння нашій державі в рамках Групи Семи, а також підкреслив важливість єдності міжнародної спільноти у питаннях підтримки України в умовах триваючої збройної агресії Росії.
Сторони детально обговорили підготовку до чергової зустрічі країн-учасниць Міжнародної коаліції з повернення українських дітей, в якій співголовують Україна та Канада, та обмінялися думками щодо прогресу, досягнутого в рамках цього інструменту з часу Монреальської конференції, що відбулася у жовтні 2024 року.