• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
  • Español
  • Português
  • العربية
МЗС та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими провели брифінг для іноземних послів
Опубліковано 15 травня 2023 року о 21:30

15 травня Міністерство закордонних справ разом з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими провели брифінг для іноземних послів в Україні щодо проблематики повернення українських військовополонених.

У заході взяли участь перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, начальник ГУР МО України, голова Координаційного штабу генерал-майор Кирило Буданов, представники штабу, колишні військовополонені та родини українських захисників, які перебувають в полоні.

Доповідачі поінформували представників іноземного дипломатичного корпусу про роботу Координаційного штабу, проблематику, що виникає в процесі звільнення українських військовополонених, а також можливі шляхи підтримки України з боку партнерів.

"Росія продовжує утримувати в полоні тисячі українських військових, мирних жителів та сотні політичних в’язнів. Їх можуть свавільно страчувати та знімати при цьому на відео, як це було у випадку з Олександром Мацієвським, якого вбили російські солдати просто за те, що він просто підтвердив свою вірність Україні", - розповіла Еміне Джапарова.

Начальник ГУР МО Кирило Буданов наголосив, що, на відміну від РФ, Україна неухильно дотримується своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом, зокрема, що стосується поводження із військовополоненими.

За словами представника Координаційного штабу Ігоря Сибіги з російського полону вже звільнено 2324 особи, зокрема 2185 військових (1996 чоловіків та 189 жінок)  та 139 цивільних (113 чоловіків та 26 жінок).

Під час зустрічі перша заступниця міністра Еміне Джапарова та начальник ГУР МО Кирило Буданов відповіли на численні питання іноземних представників щодо грубих порушень міжнародного гуманітарного права та тортур, з якими зіштовхуються українські військовополонені, цивільні та політичні в'язні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux