Перша заступниця міністра Еміне Джапарова поінформувала про ситуацію довкола збройної агресії росії проти України та кричущі порушення міжнародного права та прав людини з боку російських окупантів, а також подякувала міжнародній спільноті за підтримку України у боротьбі за територіальну цілісність.
Вона наголосила, що Україна та представники кримськотатарського народу встали на захист не лише своєї Батьківщини, але і своєї ідентичності, традицій, культури, мови.
Еміне Джапарова поінформувала про постійні порушення прав та свобод представників кримськотатарського народу з боку російської окупаційної адміністрації на тимчасово окупованій території Криму та м.Севастополь.
Вона, зокрема, наголосила, що «кримськотатарська мова належить до мов, які перебувають під загрозою зникнення і російські окупанти в Криму постійно обмежують її використання».
«Росія продовжує свою протиправну політику, забороняє в’їзд на територію Кримського півострова лідерам Меджлісу, вигадує проти них обвинувачення, а також переслідує їх у судовому порядку. Практика політичного переслідування всіх, хто має мужність протистояти окупації півострова росією вже давно стала нормою в Криму».
Еміне Джапарова підкреслила важливість ухвалення Урядом України Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 рр., метою якої є створення усіх умов для відновлення, збереження та розвитку кримськотатарської мови.
Перша заступниця міністра закликала міжнародну спільноту продовжувати вживати заходи та посилити тиск на росію з метою примусити її припинити збройну агресію проти України та звільнити усі тимчасово окуповані території.
Довідково: 21-а сесія Постійного форуму ООН з питань корінних народів триватиме з 25 квітня по 06 травня 2022 р. Тема цьогорічної сесії: «Корінні народи, бізнес, автономія та принципи належної обачності, включаючи вільну, попередню та інформовану згоду».
Під час сесії будуть обговорюватися питання, що стосуються усіх шести сфер діяльності Форуму: економічний та соціальний розвиток, культура, навколишнє середовище, освіта, охорона здоров'я та права людини. Серед спікерів: Спеціальний доповідач з прав корінних народів, Спеціальний доповідач ООН з питань насильства щодо жінок, його причин та наслідків, Голова Добровільного фонду корінних народів ООН, представники урядів та громадянського суспільства, провідних міжнародних та неурядових організацій та корінних народів.