• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Щодо надання медичної допомоги іноземним громадянам у випадках, пов’язаних з COVID-19: рекомендації Міністерства охорони здоров’я України
Опубліковано 18 березня 2020 року о 12:53

Відповідно до законодавства України, а саме пункту 2 Постанови КМУ від 19 березня 2014 р. № 121, іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, медична допомога надається на платній основі, якщо інше не передбачено міжнародними договорами чи законами України. Відповідно, іноземні громадяни, які перебувають на території України, зобов’язані мати поліс медичного страхування для отримання медичної допомоги та/або заключити договір із закладами охорони здоров’я для отримання медичної допомоги.  

1. У разі виникнення симптомів пов’язаних із інфекційною хворобою COVID-19, іноземні громадяни можуть звертатися до страхових кампаній та визначених, ними закладів охорони здоров’я (надалі – ЗОЗ), якими укладені відповідні договори. Працівники ЗОЗ, які працюють на території України та мають відповідну ліцензію МОЗ України, обізнані та поінформовані щодо алгоритмів реагування, діагностики та лікування COVID-19, відповідно що наказів МОЗ №185, № 292 та № 552. Відповідно, у випадку підозри на інфекційну хворобу COVID-19, пацієнт перенаправляється до однієї із визначених інфекційних лікарень відповідно до місця перебування пацієнта. Дві таких лікарні визначені місцевими органами виконавчої влади у кожній області. Транспортування пацієнта може бути здійснено бригадою екстреної медичної допомоги, яка відповідно підготовлена для транспортування таких пацієнтів.

2. У випадку звернення іноземного громадянина за наданням екстреної медичної допомоги у зв’язку із інфекційною хворобою COVID-19, пацієнта також транспортує відповідна бригада екстреної медичної до однієї із визначених опорних інфекційних лікарень. Надання медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних із наданням екстреної медичної допомоги оплачується за рахунок коштів державного бюджету за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (програмою медичних гарантій). Водночас, іноземці або особи без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, зобов’язані компенсувати державі їх повну вартість відповідно до закону.

3. Під час проведення відповідного тестування на COVID-19 пацієнт має перебувати у лікарні та може бути направлений для ізоляції та обсервації. Підтвердження діагнозу інфекційної хвороби COVID-19 відбувається у референс лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» протягом орієнтовно 24 годин з моменту надходження зразків матеріалів.

4. У випадку позитивного результату тестування на COVID-19, пацієнт може залишатися у лікарні для отримання медичної допомоги та відповідного лікування на підставі договору про надання медичної допомоги.

5. Також, представники закладів громадського здоров’я здійснюють епідеміологічне розслідування випадку COVID-19 та зобов’язані зібрати анамнез у пацієнта для визначення кола контактних осіб. Опитування контактних осіб здійснюється за посередництва працівників посольства/консульства іноземної держави, громадянином якої є пацієнт та контактні особи.

6. У випадку відмови від госпіталізації та лікування, пацієнт зобов’язаний знаходитися на карантині (самоізоляції), регулярно повідомляти про стан свого здоров’я напряму контактній особі в ЗОЗ, куди пацієнт звернувся за наданням медичної допомоги, або шляхом посередництва працівників посольства/консульства іноземної держави, громадянином якої є пацієнт, до повного одужання.

МОЗ України звертається до дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України з проханням сприяти проведенню заходів щодо недопущення поширення COVID-19 на території України, виявленню пацієнтів та контактних осіб, лікуванню та інформуванню щодо ризиків поширення COVID-19.  

Інформаційні ресурси щодо COVID-19 (українська/російська)

Гаряча лінія з питань COVID-19: 0800505840

Відповіді на поширені запитання щодо COVID-19: http://covid19.com.ua

Розділ на сайті МОЗ: https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov

Чат-бот МОЗ: https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot

Telegram-канал МОЗ: https://t.me/COVID19_Ukraine

Сайті ЦГЗ: https://phc.org.uaOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux